Fogy az idő: nyakunkon a karbonvám

Fogy az idő: nyakunkon a karbonvám

Jelentős változásokat hozhat a következő években az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer kijátszását, a magas karbonlábnyomú szennyező tevékenység harmadik országokba történő kiszervezését megakadályozni hivatott úgynevezett CBAM rendszer. A karbonvámnak is nevezett szisztéma az EU-s termelők versenyhátrányának csökkentését segítheti, ugyanakkor a jelentős importhányaddal működő feldolgozóipar számára komoly költségnövekedést is okozhat.

Drámai láncreakciók indulhatnak: sör- és húshiány söpörhet végig Európán a műtrágyagyárak leállítása miatt

Drámai láncreakciók indulhatnak: sör- és húshiány söpörhet végig Európán a műtrágyagyárak leállítása miatt

Láncreakciók indulhatnak be már heteken belül Európában amiatt, hogy a rendkívüli magasságokba ugrott gázárak miatt egyre több műtrágyagyár kénytelen leállni, ami így a gyártás fontos melléktermékét, a szén-dioxid mennyiségét is korlátozza, az pedig a sör- és húsipar működésében okozhat súlyos zavarokat – vázolta a nyári körképe után újabb drámai összefoglalójában a Politico.

Hogyan spóroljunk évente 30 milliót egy irodaépületnél?

Hogyan spóroljunk évente 30 milliót egy irodaépületnél?

Sokan nem is tudják, mennyi pénzt és energiát megtudnának spórolni azzal, ha csak egy kicsit is racionalizálnák a tevékenységeiket – igaz ez emberre és vállalatra egyaránt. Az energia megtakarítása ráadásul nemcsak a cégeknek jelent költségcsökkentést, hanem környezetvédelmi szempontból bolygónk káros anyag kibocsátását is mérsékelhetjük. Az ingatlanszakmában ezek a kérdések elsősorban az épületüzemeltetés kapcsán merülnek fel, ahol sok esetben egy egyszerű szemléletváltás is elég lehet ahhoz, hogy valaki évente akár 30 millió forintot is megspóroljon. És hogy ezt hogyan is lehet egész pontosan elérni, arról Sipos András, a Re-Energy Kft. értékesítési vezetője tartott előadást a Property Investment Forum 2021 konferencián.

Így menti meg a bolygót a Tesla

Így menti meg a bolygót a Tesla

A Tesla egy számlálót vezet a honlapján, amiből kiderül, mennyi CO2-t spóroltak meg a teslások azzal, hogy elektromos, és nem hagyományos belsőégésű motoros autót hajtanak.

Egyetlen ábra arról, milyen pusztítók a városi terepjárók

Egyetlen ábra arról, milyen pusztítók a városi terepjárók

Arról, hogy mennyire népszerűek a városi terepjárók, és hogy ezek az autók a méretüknél, súlyuknál és nagyobb légellenállásuknál fogva többet fogyasztanak, mint a hagyományos középkategóriás autók, már többször írtunk, a Nemzetközi Energia Ügynökség azonban konkrét számokkal szemlélteti, hogy mit is jelentenek károsanyag-kibocsátás szempontjából az SUV-ok, és hogy milyen árat kell fizetnünk a kényelmesebb ki- és beszállásért, a magasabb üléspozícióért.

Pofonegyszerű lenne elkerülni a klímakatasztrófát, csak vissza kell nyúlni az ősi módszerhez

Pofonegyszerű lenne elkerülni a klímakatasztrófát, csak vissza kell nyúlni az ősi módszerhez

A New York Times október elején megjelent cikke szerint az épületek felelősek a globális üvegházhatású gázok kibocsátásának a 11 százalékáért. A szakemberek két érdekes megoldást is javasolnak, amivel jelentősen csökkenthető lehetne a környezeti ártalom. Fontos lenne előrelépni a területen, ugyanis 2060-ra a világon aktuálisan jelenlévő épületek száma megduplázódhat.

Radikális javaslat érkezett: brutálisan megdrágítanák a benzin és a dízel árát

Radikális javaslat érkezett: brutálisan megdrágítanák a benzin és a dízel árát

Az OECD friss elemzése szerint az üzemanyagokon lévő adó túl alacsony ahhoz, hogy ösztönözze a fogyasztókat az alacsonyabb széndioxid kibocsátással járó alternatív hajtóanyagok használatára. A szén, és a kerozin felhasználása jóformán alig van globálisan megadóztatva, Magyarországon pedig túl kicsi a széndioxid kibocsátás szankcionálása a közlekedésen kívüli szektorokban.

Megmagyarázta a kormány, miért vétózta meg a klímavédelmi alkut

Miután tegnap este az EU-csúcson részben a magyar vétó miatt nem lett meg a 2050-es klímasemlegességgel kapcsolatos uniós alku, így csak a tagállamok többsége kötelezte el magát a cél mellett, pénteken kiadott egy magyarázó közleményt a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

Sosem látott szintre nőtt a világ szén-dioxid-kibocsátása

A világ energiatermeléssel és- felhasználással összefüggő karbonemissziója új rekordot ért el 2018-ban, miközben az energiafogyasztás és a szénhasználat nőtt, elsősorban Ázsiában - jelentette a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.