A mai adás első részében az OTP mai közgyűlésének bejelentéseiről volt szó, köztük Csányi Péter, Csányi Sándor fiának vezérigazgatói kinevezéséről. A témában vendégünk volt Nagy Viktor, a Portfolio Részvény rovatának vezető elemzője. Az adás második részében arról a súlyos demográfiai válságról volt szó, ami a KSH ma publikált születésszám adataiból, és az elmúlt pár év népszaporulati trendjeiből látszik. Kapitány Balázs demográfus volt a vendégünk. Az adás harmadik részében Ferenc pápa holnapi temetését és a hamarosan megkezdődő bíborosi konklávé lehetséges dilemmáit elemeztük Török Csaba teológussal, az esztergomi bazilika plébánosával.
Pénteken 10 órától tartotta éves rendes közgyűlését az OTP, amelyen részt vett Csányi Sándor elnök-vezérigazgató és az OTP Bank menedzsmentjének tagjai. Az eseményen a részvényesek szavaztak többek között a tavalyi eredmény után fizetendő osztalék mértékéről és saját részvények visszavásárlásáról is. Az eseményről élőben tudósítottunk.
Az OTP részvényekkel is kiemelten foglalkozunk május 8-án a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánkon, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag- vagy ingatlanpiacról. Információ és jelentkezés itt.
Hat évvel ezelőtt a 2019-es közgyűlés döntött arról, hogy az OTP-nél az elnöki és a vezérigazgatói pozíció külön-külön is betölthető legyen. Ez évekig csak elméleti lehetőség volt, továbbra is Csányi Sándor vitte mindkét pozíciót, több mint három évtizede, 1992 óta. Most viszont lezárul egy korszak, és a ma megtartott ülésén az OTP igazgatósága arról döntött, hogy a két pozíciót ketten töltik be, az elnök Csányi Sándor marad, a vezérigazgatói pozíciót pedig Csányi Sándor fia, Csányi Péter tölti majd be, aki 2016-ban csatlakozott az OTP Bankhoz, és 2021 márciusában lett a bankcsoport vezérigazgató-helyettese.
Elon Musk a világ, Mészáros Lőrinc Magyarország leggazdagabb embere a Forbes friss listája szerint. Utóbbi majdnem bekerült a világ 1000 leggazdagabbja közé.
Az elmúlt években sorra vásárolta fel a régió bankjait az OTP, aztán első Európán kívüli országként Üzbegisztánban is megvetette a lábát, most pedig úgy tűnik, hogy újabb felvásárlásra készül a magyar bank. Mutatjuk, mit érdemes tudni a pénzintézetről, és hogy mennyibe kerülhet.
Története során először több mint ezermilliárd forint profitot ért el az OTP. A bank vezetői már régen eurómilliárdokban számolnak, legyen szó mérlegfőösszegről, bevételről, vagy akár már a profitról is, és a tavalyi eredmény euróban számolva is nagyon közel került egy fontos mérföldkőhöz. Csányi Sándor a Portfolio-nak 2021-ben arról beszélt, hogy a 2 milliárd eurós profit várhatóan viszonylag gyorsan meglesz, a következő lépcsőben nyilván majd a 3 milliárd eurót kell megcélozni. Hát, a 3 milliárd euró tavaly majdnem meglett. Ezen felül annak örülhetnek még az OTP részvényesei, hogy a bank alaposan megemelheti az osztalékát, folytathatja a részvényvisszavásárlásokat, és persze továbbra is vizsgálják az akvizíciós lehetőségeket.
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten.
Az UniCredit Commerzbankkal szembeni felvásárlási kísérlete és Mario Draghi versenyképességi jelentése élesen ráirányította a figyelmet a közelmúltban arra, milyen jelentős lemaradásba került mára az eurózóna bankrendszere az USA-éval szemben. Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Budapest Economic Forumon mutatta be még szemléletesebben, hogyan mélyítették el a gazdasági fundamentumok eltérései és a szabályozási különbségek ezt a szakadékot. A magyar bankrendszert, ha lehet, még erősebben érinti a szabályozás által generált versenyképességi probléma, ehhez képest az OTP kifejezetten jól állja a sarat. Csányi prezentációja alapján mutatunk most minderről 12 saját ábrát.
Gazdaságpolitikai tervek, költségvetési irány, különadók, bankszektor működése, monetáris politika, nemzetközi környezet, geopolitika, versenyképesség, gazdasági modell, kkv-szektor, növekedés, tőke és kifektetés, árfolyam, kamatok, adósság - minden fontos, a magyar gazdaság jelenét és jövőjét meghatározó kérdés a terítékre került az idei Budapest Economic Forumon. Cikkünkben - a teljesség igénye nélkül - néhány érdekes üzenetet idézünk, a teljes tudósításunk ide kattintva olvasható.
Átadták a 20 millió forint összdíjazású OTP Fáy Oktatási Innovációs Díj idei pályázatának díjait a leginnovatívabb általános- és középiskolai pedagógiai eszközök és módszerek megalkotóinak. A Nagydíjat a BuildUp virtuális valóság-alapú, térgeometriai oktatóeszköze nyerte. A díjátadón Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója mellett részt vett Varga Mihály pénzügyminiszter és Freund Tamás, az MTA elnöke is.
Kritikák egész sorát fogalmazta meg az állami és uniós túlszabályozással szemben az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a Portfolio gazdasági csúcskonferenciáján, a Budapest Economic Forumon. Csányi Sándor szerint nem érdemes más európai bankba fektetni, csak a Peléhez hasonlóan „ólommal a cipőjében” is kiválóan teljesítő OTP-be. A magyar adókörnyezet miatt lassan eljutunk mi is oda, hogy az OTP-nek is el kell indítania egy eurózónán kívüli fizetési szolgáltatót, amelyen keresztül kiszolgálja a magyar ügyfeleket, a legrosszabb pedig az, hogy az adók bevezetésekor tett kormányzati ígéretek rendre nem teljesülnek - mondta. Furcsa logika, hogy 5%-os kamatplafont kell bevezetnünk a lakáshiteleknél, de egy szót sem hallok arról, hogy a kormány valamilyen inflációs kötelezettséget vállalna cserébe – fogalmazott, elárulva: néhány éve az OTP is kacérkodott a Commerzbank megvásárlásának a gondolatával.
Az elmúlt években a bankoknak aktívan alkalmazkodniuk kellett a rendszeres szabályozói beavatkozásokhoz, amely egyszerre több formában érkezett: gondolhatunk itt akár adóemelésre, kiegészítő tranzakciós illetékre, nyugdíjpénztári megtakarításokra, maximális jelzálog THM-re. Hogyan fogadta mindezt a bankszektor és ebben a helyzetben hogyan tud hozzájárulni a magyar gazdaság növekedéséhez? A mostani kamatkörnyezet mennyire támogatja a hitelezés beindulását és a gazdaság növekedését, vagy nem minden a kamatokról szól? Október 17-i Budapest Economic Forum konferenciánkon előadást tart Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a bankszektor aktuális kihívásairól. Emellett érkezik a hagyományos, minden évben megrendezett bankvezéri kerekasztalbeszélgetés.
A vártnál lényegesen gyengébb teljesítményt nyújt a magyar gazdaság az idén. Mi okozza ezt, és milyen tervei vannak a gazdaságpolitikának az élénkítésre a választási hajrára fordulva? Nem szerepelünk jól a klasszikus nagy uniós rangsorokban sem, az egy főre jutó fogyasztásunk és GDP-nk épp akkor mutat lecsúszást, amikor az uniós elnökségünk fókuszában a versenyképesség áll. Eközben az infláció biztatóan csökken, de vannak még kérdőjelek. Hogyan boldogulnak ilyen környezetben a hazai nagyvállalataink, és mire számítanak azok vezetői? Mindezekre a kérdésekre keressük a válaszokat a Budapest Economic Forumon, ahol a gazdaság nagyágyúitól kaphatunk gazdasági helyzetképet.
Az OTP Csoport ma lezárta az OTP Bank Románia és további romániai leányvállalatainak értékesítését a vevő Banca Transilvaniával (BT). A tranzakciót a közelmúltban a román versenyhivatal és a Román Nemzeti Bank is jóváhagyta. Az OTP Asset Management Banca Transilvania általi megvásárlása a végső engedélyeztetési folyamatban van.
Az OTP három vezetője összesen 23 951 részvényt adott el tegnap, miközben a kedvezményes részvényvásárlási program keretében biztosított részvénylehívás is történt a nagybanknál.
Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója pénteken több, mint 7 ezer OTP részvényt vásárolt, amelyet kedvezményes részvényvásárlási program keretében hívott le 10 568 forintos átlagáron. Wolf László 12 365 darab OTP részvényt hívott le.
A MOL-lal léptek partnerségre.
Putyin személyesen beszélt erről.
A kormány kiterjeszti az árréstopot is. A bejelentéseket élőben közvetítjük.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.