Megnyílt vasárnap Oszakában a 2025. évi világkiállítás, amelyen mintegy százhatvan ország és régió képviselteti magát. Japán az eseményt a jövő technológiáinak és a megosztott világ egyetértésének a jegyében szervezte meg.
Izraeli régészek tárgyi bizonyítékokat találtak a bibliai „Armageddon” csatára – jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
Donald Trump elnöki rendeletet írt alá a Smithsonian Intézet működésének felülvizsgálatáról, mely állami szervként évente több millió látogatót fogadó múzeumokat és kutatóközpontokat üzemeltet az Egyesült Államokban. Az intézkedés célja az általa "megosztónak" és "Amerika-ellenesnek" ítélt ideológia felszámolása - számolt be a BBC.
Öt évvel a Covid-19 járvány után New York városa vegyes képet mutat a gazdasági és társadalmi felépülés terén. Míg egyes területeken, mint a turizmus és a foglalkoztatás, jelentős javulás tapasztalható, más mutatók, például az oktatás és a közbiztonság terén még mindig érezhetők a pandémia negatív hatásai - közölte a Bloomberg elemzése, amely a lakhatási kérdésekre is kitért.
Sosem látott filmfelvétel került elő a Blaha Lujza téri Nemzeti Színház 60 évvel ezelőtti, 1965. március 15-én történt felrobbantásáról - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel pénteken.
Egy svájci városban kísérleti projekt indult, amelyben az orvosok múzeumlátogatást és közparkban tett sétát is felírhatnak receptre mentális problémával küzdő vagy krónikus betegségben szenvedő pácienseik számára.
A Sziget Fesztivál szervezői jelentős változásokról és fejlesztésekről számoltak be a közelgő, augusztusi rendezvénnyel kapcsolatban csütörtöki, a Portfolio-hoz eljuttatott közleményükben. Kádár Tamás főszervező ismertette az idei fesztivál újdonságait és a jegyárakkal kapcsolatos információkat.
Különleges, 2400 éves bábokat fedeztek fel régészek El Salvadorban, amelyeket feltehetően nyilvános szertartásokon használtak mitikus vagy valós események bemutatására. A lelet arra utal, hogy az ország ősi lakói szorosabb kapcsolatban álltak a közép-amerikai kultúrával, mint azt korábban gondolták – jelentette a Live Science.
Egy hónapja már felhívtuk a figyelmet néhány fontos és izgalmas tavaszi kiállításra a nagyvilágban; most újra szétnéztünk, de ezúttal maradunk Európában. A műtárgy.com kiállításajánlója.
Röviden bemutatom, miként rendeződött át drasztikusan a magyar állam költési szerkezete az elmúlt másfél évtizedben. Az írást elsősorban a terhet viselőknek, vagyis a nettó értelemben adót- és járulékot fizető természetes és jogi személyeknek ajánlom.
A világ mára elismerten legnagyobb és legfontosabb modern és kortárs képzőművészeti vására három svájci galerista kezdeményezéséből született és 1970-ben nyitotta meg először kapuit a látogatók előtt. Méretei már akkor impozánsak voltak: 10 ország 90 galériája vonultatta fel kínálatának legjavát. Azóta nemcsak a Bázelben kiállító galériák száma emelkedett több mint a háromszorosára, de az Art Basel vásárok megjelentek előbb Miami Beach-en (2012) és Hong Kongban (2013), majd Párizsban (2022) is.
Donald Trump amerikai elnök átvette a John F. Kennedy Center for the Performing Arts irányítását, amely az Egyesült Államok elsőszámú, országos kulturális központja Washington D.C-ben. Az új vezetőség hatására több prominens művész hagyta ott az intézményt - írja a Hill.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) és a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) közötti feszültség tovább fokozódik egy visszavont uniós pályázat miatt. Az MFOI vezetője, Petri Bernadett miniszteri biztos szerint az EIT saját ellenőrző jelentésében is összeférhetetlenséget állapított meg a bírálati folyamatban, míg az uniós intézmény határozottan visszautasítja a korrupciós vádakat. A magyar fél viszont úgy látja, hogy a pályázat törlésén túl az uniós szervezet nem tett további lépéseket, valamint nem kommunikált transzparensen az ügyben.
Ismét a kakasviadalok legalizálása körüli vita mozgatja a helyi közéletet, miután néhány helyi képviselő enyhítené az állatviadalokra vonatkozó büntetéseket Oklahomában. Sőt, robotokkal helyettesítenék az egyik küzdőfelet, hogy az állatvédőket is elhallgattassák. Miközben a kakasviadalok ellenzői állatkínzásról beszélnek, egyes törvényhozók a kultúrára és a gazdaságra hivatkozva próbálnak lazítani a szigorú szabályozásokon – számolt be az Oklahoma Voice helyi portál.
A Louvre múzeum nagyarányú modernizációs projektje részeként a Mona Lisát egy új kiállítótérbe helyezik át, hogy javítsák a látogatók élményét és kezeljék a múzeum zsúfoltsági problémáit. Emmanuel Macron francia elnök terve szerint a projekt 2031-re valósul meg, jelentős változásokat hozva a világ leglátogatottabb múzeumában, például jelentősen emelik a jegyárakat a turistáknak.
A világ leglátogatottabb múzeuma, a párizsi Louvre sürgős segítséget kért a francia kormánytól. Az intézmény vezetése szerint az elöregedett kiállítótermek felújításra szorulnak, és a műalkotások védelme is fejlesztésre szorul. A múzeum elnöke, Laurence des Cars levélben fordult Rachida Dati kulturális miniszterhez, amelyben részletesen ismertette a problémákat és a szükséges intézkedéseket.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU és Brazília sincs Trumpék listáján.
Felhívást intéztek a kijevi állampolgáraikhoz.
Lengyelország ellen is lépett a kormány
Erre azonban egyelőre kicsi az esély.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?