Felvételek érkeztek egy orosz Szu-34-es vadászbombázó akciójáról. A támadás során UMPK-kitekkel szerelt légibombákkal mértek csapást az ukrán erőkre.
Az orosz légierőhöz szorosan kapcsolódó, nyugalmazott pilóta által szerkesztett „Fighterbomber” Telegram-csatorna jelentette, hogy Moszkva ismételten elveszített egy Szu-34-es vadászbombázót.
Orosz források számoltak be kezdetben arról, hogy egy amerikai gyártmányú, Ukrajnának adományozott F-16-os vadászgép szállt szembe egy orosz Szu-34-essel. Jelenleg az biztos, hogy az Szu-34-es megsemmisült, de miután nyugati források is beszámoltak az esetről, az orosz milbloggerek vehemensen tagadni kezdték az eredeti történetet.
Az oroszországi Adige Köztársaságban található Hanszkaja katonai légibázist ukrán drónok támadták meg csütörtök reggel. Az orosz hírügynökségek szerint a drónok állítólag amerikai gyártmányúak voltak. Az incidens során a környező területeken is károk keletkeztek, egy közeli falu 1700 fős lakosságát evakuálni kellett. Az orosz hatóságok szerint összesen 47 drónt semmisítettek meg a térségben.
A közösségi médiában jelentek meg az első, friss műholdfelvételek a lebombázott Boriszoglebszk katonai repülőtérről.
Kijev az elmúlt időszakban megkapta az első pár amerikai gyártmányú F-16-os vadászgépeket, ezeket már be is vetették éles helyzetben, igaz, egy jármű már a veszteséglistán is szerepel Kijevnél. Az Army Recognition jelentése szerint az oroszok továbbra is meg szeretnék őrizni a légifölényüket.
Az orosz légierő ma több támadást is végrehajtott Szumi megye ellen: a térség azért vált érdekessé, mert itt tartózkodnak azok az ukrán erők, melyek a Kurszk elleni offenzívában résztvevő erősítésként szolgálnának.
Éjjel robbanások sorozata rázta meg a lipecki légitámaszpontot, amelyeket ukrán drónok okoztak. A bázison a legmodernebb orosz vadászbombázók állomásoznak – írja az Ukrajinszka Pravda.
Orosz csatornák osztották meg a védelmi minisztérium azon felvételét, amelyen az orosz légierő FAB-500-as szárnyasbombákkal támadja az ukrán csapatokat – ezúttal egy orosz faluban, Darinoban.
A múlt hét során leszállították Ukrajnába az első adag amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázót, amelyek miatt Kijev lassan két éve kilincsel a NATO-tagállamoknál. Bár sokan komoly sikereket várnak a gépektől, Washington és Kijev is tisztában van azzal, hogy óvatosan kell használnia őket. Nézzük, mire számíthatunk a „vadászgépek Kalasnyikovjától”.
Újabb, közeli felvételek kerültek elő az ukrán dróntámadás sújtotta Morozovszk légibázisról.
Habár az ukrán haderő fokozza támadásait az orosz légibázisok ellen, szövetségesei mindezidáig vonakodtak engedélyezni a nagy hatótávolságú fegyverek bevetését Oroszország területén. Az esélyt pedig, hogy a kifutókon tarolják le Moszkva légierejét, elszalasztották – írta David Axe, háborús elemző a Forbes hasábjain.
Nem ez az első alkalom, hogy Ukrajna drónok segítségével támadja az Oroszország területén, a rosztovi régióban található Morozovszk légibázist. A támadás ezúttal is komoly sikereket tud felmutatni.
Az orosz RIA Novosztyi a Telegramon közölte, hogy ismét lezuhant egy Szu-34-es vadászbombázó, az ok pedig újfent "technikai" volt.
A Frontintelligence Insight, egy a háborús helyzettel foglalkozó, nyílt forrású adatokat feldolgozó OSINT-csapat által üzemeltett blog tette közzé megállapításait a legújabb műholdfelvételek alapján.
Újabb videót osztottak meg az orosz erők az UMPK kitekkel szerelt FAB-3000-es bombák indításáról. A videók egyre szaporodó mennyisége egyértelműen jelzi: dübörög a háromtonnás légibombák tömeges átszerelése.
Sokéig késlekedtek a döntéshozók.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.