A BlackRock abban látja a jövőt, hogy bővítse a lakossági befektetők számára kínált termékpalettáját, például több ETF-et dobjon piacra – írja a Reuters. Ezzel fenntarthatja előnyét a fokozatosan felzárkózó helyi versenytársakkal szemben, és az európai befektetők egy új generációját szólíthatja meg.
Az orosz pénzügyminisztérium kedden bejelentette, hogy újraéleszti az állami vagyonok privatizációs terveit, és 2026-ban hét nagyvállalatban kíván részesedést értékesíteni, akár 300 milliárd rubelt bevonva a szövetségi költségvetésbe.
Az Európa legnagyobb tőzsdén jegyzett vagyonkezelőjeként ismert Amundi 11 új ETF-et vezetett be a Londoni Értéktőzsdén, amivel egyre nagyobb teret hódítana az európai piacon – írja a Reuters.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. álláspontja szerint a rákosrendezői ingatlan kizárólag olyan jogalanynak értékesíthető, amelyet az Egyesült Arab Emírségek - a kormány határozatában kiadott előzetes írásbeli hozzájárulásával - vevőként kijelölt - közölte az MNV Zrt. Karácsony Gergely főpolgármester ezt követően sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a főváros az elővásárlási jogról nem fog lemondani, bíróságra megy az ügyben.
Az Egyesült Államok Szövetségi Betétbiztosítási Társasága (FDIC) fokozott ellenőrzést gyakorolna a nagy vagyonkezelők banki befektetései felett. Legújabban a BlackRockot nézte ki magának - írja a Reuters. Az FDIC célja, hogy megerősítse a passzív befektetőkre vonatkozó szabályokat az általa felügyelt bankokban.
A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock aktívan keresi a lehetőségeket technológiai képességeinek bővítésére, különös tekintettel a mesterséges intelligencia területére - írja a Reuters. Rob Goldstein, a cég operatív igazgatója a Reuters NEXT konferencián beszélt a vállalat jövőbeli terveiről és a közelmúltban végrehajtott jelentős felvásárlásokról.
Egy új tanulmány szerint a vagyonkezelők nyereségessége az elmúlt két évben csökkent, és 2028-ig valószínűleg tovább fog csökkenni, mivel a befektetők egyre inkább az alacsonyabb díjakkal rendelkező termékeket, például a tőzsdén kereskedett alapokat (ETF) választják – írja a Reuters.
Az amerikai bankfelügyeletet ellátó Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC) szigorúbb szabályokat vezetne be arra vonatkozóan, hogy az olyan nagy alapkezelők, mint a Blackrock és a Vanguard, hogyan tudják bizonyítani, hogy nem befolyásolják azokat a bankokat, amelyekben jelentős részesedéssel rendelkeznek - írja a Reuters.
A BlackRock 2,55 milliárd fontért felvásárolja a Preqin brit adatszolgáltató csoportot, ezzel első ízben lép be a pénzügyi információszolgáltatás területére – írja a Financial Times.
Felemás éve volt tavaly a globális alapkezelői piacnak: bár a kezelt vagyon 12%-kal közel 120 000 milliárd dollárra nőtt, a nyereség 8,1%-kal csökkent – derül ki a Boston Consulting Group által közzétett Global Asset Management jelentésből. Nincs könnyű dolguk a vagyonkezelőknek, mivel a korábbi receptek már nem működnek: a piaci teljesítmény húzóerejére alapozni édeskevés lesz, közben egyre nagyobb teret nyernek az alacsony díjakkal operáló passzívan kezelt alapok, és hiába vannak innovációs ötletek, ezeknek csak töredéke bizonyul életképesnek. Lehet azért megoldás az egyre sokasodó problémákra: egy jó AI-stratégia sokat segíthet a profitnövelésben.
Kína azt kérte a kisebb bankoktól, hogy számolják fel a vagyonkezelési üzletágaikat - írja forrásokra hivatkozva a Reuters.
Több százmilliárd eurónyi tőkét vontak ki a befektetők 2022 eleje óta az európai aktívan kezelt befektetési alapokból, miközben a passzívan kezelt alapokba áramlik be a tőke – írja a Financial Times. Azért a hagyományos alapok között se áll minden kategóriának rosszul a szénája, a kötvényalapokba például áramlik be a pénz, miközben itthon már második hónapja látunk tőkekiáramlást.
Több mint 600 milliárd dollárnyi családi vagyon van a globális vagyonkezelőknél a világon, ez azt jelenti, hogy a gazdag családok átlagosan 2,6 milliárd dollárt bíznak rájuk – derül ki a UBS jelentéséből. Sok olyan kockázat van, ami rövid és közép távon aggasztja a gazdag családok vagyonát kezelő family office-okat, de az is kiderül, mibe fektetik most a pénzt és mégis mennyibe kerül a gazdagoknak az, hogy rájuk bízzák a vagyonukat.
A Julius Baer vizsgálja a rivális svájci EFG International privátbank lehetséges felvásárlását - közölték az ügyet ismerő személyek a Bloomberg tudósítása szerint.
A Soros Fund Management, a Soros György és családja vagyonát kezelő befektetési cég az első negyedévben megszüntette részesedését a problémákkal küzdő New York Community Bancorpban, és új befektetésekkel rukkolt elő a Goldman Sachsban és a JP Morgan Chase-ben.
A Deutsche Bank vagyonkezelője, a DWS több milliárd euróval növelte az ügyfelektől befolyt pénzösszeg nagyságát egy olyan könyvelési módszerrel, amelyet évekig nem hozott nyilvánosságra, és amely a vezetői bónuszok kiszámításánál is szerepet játszott – írja a Financial Times.
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Annyira nem vonnak be senkit a világ vezetői a döntéshozatalba, hogy az emberek teljesen kiábrándultak.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.