Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 399.77028776
Előző záró ár: 399.32957335
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 404.46591468111
360 napos átlagár: 402.56461754165
Napi minimum: 400.25456387
Napi maximum: 400.56145344
Éves minimum: 388.83737025 2024-07-22
Éves maximum: 416.7311508 2025-01-06
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: -1.1338686673792%
Árfolyamváltozás 6 hó: -2.8823433368641%
Árfolyamváltozás 12 hó: 1.1563719518004%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Első lépések a tőzsdei befektetés terén. Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Portfolio Trader online előadás Interaktív online előadás

Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez

Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Fontos adatok érkeztek az USA-ból - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Az ázsiai piacokon ma reggel többnyire negatív mozgásokat láthatunk, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat mutatnak a vezető indexek. A hangulatot negatívan befolyásolta, hogy az amerikai ADP-féle foglalkoztatottsági jelentés nagy meglepetést okozott, hiszen a várt növekedés helyett 33 ezer fővel csökkent a foglalkoztatottság az USA-ban júniusban. A jelentést a piac gyakran előrejelzésként kezeli a pénteki szünnap miatt ezúttal csütörtökön érkező hivatalos munkaerőpiaci adatokhoz viszonyítva.

Hullámvasútra került a forint a fontos hazai hírek után

A dollár gyengülése a fő trend a világ devizapiacain, de szerdán éppen ennek az ellenkezőjét, erősödést látunk az euróval szemben. A forint délelőtt szintén gyengült a dollárral szemben, míg az euróhoz képest stabil maradt. Mikor Orbán Viktor bejelentette: 3%-os kedvezményes hitel jön az első lakásra, a forint erőteljesen gyengülni kezdett a dollárral, az euróval és a régiós devizákkal szemben is, amely jól mutatja: magyar specifikus ok állt az esés mögött. Később az MNB alelnökének szavaira azonban stabilizálódott a forint.

Kettészakadtak az amerikai tőzsdék

Európa tőzsdéin kisebb esést láthattunk ma, a magyar tőzsdén nem alakult ki egyértelműen az irány, Amerikában pedig szintén bizonytalan hangulatú kereskedést láthatunk. A Tesla árfolyama nagyot zuhant, miután ismét felerősödött a konfliktus Donald Trump és Elon Musk között.

Kétéves mélypontról próbálkozik emelkedni a dollár

Majdnem négy éve nem látott mélypontra esett a dollár az euróval szemben miután a Trump-adminisztráció kitart adócsomagja mellett, ami további költségvetési lazítást és még magasabb adósságot hozhat az Egyesült Államoknak. A dollárgyengülés farvízén a forint is rég nem látott szintre erősödött, ám fontos ellenálláshoz ért a magyar deviza és vissza is pattant az árfolyam.

Nincs megállás, itt az újabb csúcsdöntés az amerikai tőzsdéken

Bizonytalan hangulatban kezdődött a hét a világ tőzsdéin, Ázsiában felemás elmozdulásokat láttunk, míg Európában a kezdeti emelkedés később kis esésbe csapott át - az enyhén negatív hangulat a magyar tőzsdén is megfigyelhető volt a mai kereskedésben. Eközben az amerikai tőzsdék lendülete továbbra is kitart, az S&P 500 és a Nasdaq rögtön a nyitás után új csúcsot döntött, miközben a befektetők az amerikai vámok lecsökkentésére adott július 9-i határidő felé közeledve a kereskedelmi tárgyalások alakulására figyelnek elsősorban.

Trump bejelentése megtörte a lendületet, de pluszban zárt Amerika

Csütörtök este Donald Trump bejelentette, hogy megvan a vámmegállapodás Kínával, ezt követően felemás hangulatban indult a nap az ázsiai tőzsdéken, Európában azonban emelkednek a tőzsdék. Amerikában is emelkedés volt látható, a Nasdaq és az S&P 500 is történelmi csúcson nyitott. Nemrég azonban Trump bejelentette, hogy megszakadtak a kereskedelmi tárgyalások Kanadával.

Karnyújtásnyira a történelmi csúcs Amerikában

Szerdára mondhatni teljesen lenyugodtak a kedélyek a világ tőzsdéin a közel-keleti eseményeket követően, ezt követően csütörtökön felemás kereskedést láthattunk Ázsiában, Európában emelkedtek a tőzsdék, és Amerikában is pluszban vannak az indexek annak ellenére, hogy a vártnál rossza GDP-adat érkezett az USA-ból.

Lefordultak az európai tőzsdék, Amerikában csak a Nasdaq zárt pluszban

Az Izrael és Irán közötti háború nyugvóponthoz érkezett, a két ország tűzszünetet kötött, ez pedig jó hatással van a nemzetközi tőkepiacokra: az európai és amerikai részvénypiacok kedden határozottan emelkedtek, és a lendület szerda reggel az ázsiai tőzsdéken is kitartott, a nyitás után tovább emelkedtek az európai börzék is, a kereskedési nap feléhez érve azonban kisebb lefordulás vette kezdetét, a hangulat pedig zárásra sem javult. Amerikában eközben a három nagy index közül csak a Nasdaq zárt pluszban.

Megtáltosodott a forint az esti órákban!

A közel-keleti feszültségek enyhülése és a dollár gyengülése új lendületet adott a forintnak, amely kedden három egységgel erősödött az euróval szemben. A nemzetközi devizapiacokon eközben törékeny technikai szinteknél billeg az euró-dollár árfolyam, miközben a jen is erősödni próbál a dollárral szemben. A forint időközben ismét új csúcsra erősödött a dollárral szemben, már a 344-es szintet is leszakította az árfolyam. Legutóbb 2023 novemberben volt ilyen erős a zöldhasúval szemben a magyar fizetőeszköz.

Irán újra bombázott, de Donald Trump közbelépett - Egyelőre kitart a lendület a tőzsdéken

Az ázsiai és az európai részvénypiacok is nagyot emelkedtek, miután Donald Trump bejelentette, hogy tűzszünet jön az Izrael és Irán közötti háborúban. Trump gratulált mindkét országnak, Izraelnek és Iránnak, hogy volt kitartásuk, bátorságuk és intelligenciájuk véget vetni annak, amit úgy kellene hívni, hogy a 12 napos háború. A teljes képhez hozzá tartozik, hogy kedd hajnalban mindkét fél részéről támadásokról számoltak be, ráadásul a tűzszünet életbe lépése után is folynak a támadások. Ennek ellenére egyelőre kitart a lendület az európai részvénypiacokon, és az amerikai résvénypiacok is emelkedéssel nyitottak.

A közel-keleti konfliktus árnyékában vegyesen zártak az amerikai tőzsdék

Ma reggel az ázsiai részvénypiacok emelkedtek, miután Donald Trump két héttel elhalasztotta a döntést az USA részvételéről az Izrael és Irán közötti háborúban, ami rövid távon némi megkönnyebbülést hozott a piacoknak. Közben Irán jelezte, hogy nyitott az urándúsítás bizonyos korlátozására, erre még nagyobb pluszba lendültek az európai részvényindexek, az emelkedés pedig a zárásig kitartott. Az amerikai tőzsdéken ehhez képest hullámzó mozgások voltak jellemzők, a zárásra is vegyes maradt a kép.

Megálljt parancsoltak a forintnak

Kisebb kilengések után a forint az utóbbi napokban visszatért a 402-404 közötti szűk sávba, mely korábban hosszú ideig meghatározta a jegyzést. Egyre inkább úgy tűnik, hogy az erősödés felé nincs nagy tere a magyar devizának, a komolyabb gyengüléstől pedig egyelőre védve van a magas kamat miatt. Napközben csak óvatosabb mozgásokat látunk.

Borongós volt a hangulat a tőzsdéken, az iráni konfliktusra figyetnek a befektetők

Izgalmas napokat élünk a tőzsdéken, hiszen az iráni-izraeli háború fejleményei is korbácsolják a kedélyeket, de az amerikai kamatpályával kapcsolatos várakozások is előtérbe kerültek, miután bár tegnap este szinten tartotta a kamatokat az amerikai jegybank, de a jegybankelnök Jerome Powell beszéde nem sok örömre adott okot - ez alapján ugyanis a kereskedelmi háború és a magasan ragadt bizonytalanság miatt a Fed alacsonyabb növekedéssel és magasabb inflációval számol. Viszont ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani ami befolyásolná a piaci szereplők hangulatát, ráadásul a tengerentúlon ma nincs is kereskedés.

Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában rossz hangulatú kereskedést láthattunk, és Európában is esés látszik.

Bármelyik pillanatban háborúba léphet Amerika, döntött a Fed - Mi történt a piacokon?

Kedd estére ismét elromlott a hangulat a tőzsdéken, miután az Egyesült Államok gyakorlatilag bármelyik pillanatban bejelentheti, hogy beszáll a háborúba Izrael oldalán. Ezt követően Ázsiában többnyire esést láthattunk ma reggel, míg Európában óvatos, de többnyire pozitív mozgások rajzolódtak ki. Jól teljesített a magyar tőzsde, a BUX új történelmi csúcson zárta a napot. 

Gazdasági események szempontjából is kulcsfontosságú a szerdai nap, ugyanis szinten tartotta a kamatokat a Fed, ami nem volt meglepetés, Jerome Powell beszéde azonban elbizonytalanította a kereskedés végére az addig mérsékelt optimizmust mutató részvénypiacokat.

Trump megfenyegette Iránt - Lefordultak a világ tőzsdéi

Hétfőn még felpattantak a tőzsdék, miután sajtóinformációk jelentek meg arról, hogy Irán hajlandó lenne a közel-keleti konfliktus deeszkalációjára. Mára azonban ismét elromlott a hangulat, miután Donald Trump a konfliktus további eszkalációját jelezte azzal, hogy sürgette Teherán evakuációját. Az európai és az amerikai tőzsdéken is lefordulás követte a közel-keleti eseményekkel kapcsolatos hírek megjelenését, újra nagyot emelkedett az olajár, a befektetők veszik a biztos menedéknek számító eszközöket, például az aranyat.

Olyan történhet a forinttal, amire ebben az évtizedben még nem volt példa

Hatalmas lendületben van a forint: az utóbbi hetekben sorra döntötte a csúcsokat az euróval és a dollárral szemben is a hazai fizetőeszköz, ráadásul még a közel-keleti konfliktus sem tudta tartósan kibillentetni a hónapok óta tartó erősödő trendből a magyar devizát. Egy ekkora erősödés láttán ugyanakkor már felmerül a kérdés, hogy mégis meddig tarthat ez a lendület, ennek jártunk most utána.

Folytatódik a jegybankok őrült aranyvásárlása

Egy új felmérés szerint 72 központi bankból a megkérdezettek 95%-a arra számít, hogy az arany aránya a nemzetközi tartalékokban nőni fog a következő 12 hónapban. A felhalmozás hajmeresztő üteme nem lassul, a jegybankok immáron harmadik éve táraznak be több, mint 1000 tonnával a nemesfémből. Mindennek pedig az arany árának jövőbeli mozgására és az euró szerepére is hatása lehet.

Visszafordult a forint: 402 felett az árfolyam

A múlt hét első felében 400 alatt is járt az euró jegyzése, majd az iráni-izraeli háború kockázatkerülést hozott a piacokon, így a magyar deviza is gyengült a hétvége előtt. Így ismét az utóbbi hetekben látott 402-404-es sávba tért vissza az árfolyam péntekre. A hétfői nyitás óta azonban folyamatosan erősödik a forint a vezető devizákkal szemben. Délután pedig Irán bejelentette, hogy hajlana a tárgyalásokra, így újabb lendületet kapott a magyar fizetőeszköz. Ez estére alábbhagyott.

Most vagy soha? Jóárasították az eurót a nyaraláshoz

Jókor jöhetett a magyaroknak a forint utóbbi napokban látott erősödése, hiszen a többség valószínűleg még nincs túl az esetleges külföldi nyaraláson. Aki devizát szeretne váltani, annak most lehet érdemes lépni, hiszen a múlt héten már láthattuk, hogy 400 alatt nehezen ragad meg a forint, várhatóan nem látunk tartósan és jelentősen ez alatti euróárfolyamot a következő hetekben-hónapokban sem. A többségnek persze ez valószínűleg néhány ezer forintot jelent mindössze a nyaralás költségében.

Trump elgáncsolná az EU-t, erre olyan erőssé tette, mint soha nem volt

Az amerikai vámpolitika keltette piaci zavarok az eurót hozták kedvezőbb helyzetbe a globális pénzügyi rendszerben. A dollár gyengülése és az euró tartós erősödése komoly fordulatot jelezhet a nemzetközi tartalékvaluták versenyében, amivel az Európai Unió nem remélt fegyvert kapott a kezébe. Megindulhat az európai integráció következő, tőkepiaci szakasza is, ami hatalmas versenyképességi ugrást hozhat a kontinensen.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kényszerszövetségesével bukhat Magyarország, Ursula von der Leyen megtalálta a kiskaput