Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Euro árfolyam (EUR/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
EUR/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 408.83542943
Előző záró ár: 409.66957419
Napi átlagár: 409.28201633946
180 napos átlagár: 399.36913878944
360 napos átlagár: 394.05353785092
Napi minimum: 408.1819228
Napi maximum: 410.21124885
Éves minimum: 377.12318175 2024-01-08
Éves maximum: 415.32497374 2024-12-03
Történelmi minimum: 227.57 2008-07-20
Történelmi maximum: 434.11018764 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: -0.32653709274598%
Árfolyamváltozás 6 hó: 3.7421483705512%
Árfolyamváltozás 12 hó: 7.15345882672%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
EUR/HUF Spot
ISIN EU0006169864
Kijelzés módja (ticker) EURHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az EUR/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Portfolio Trader online előadás Könyv

A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia

Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.

Videóajánló
EUR/HUF Spot hírek

Felrobbant egy chipgyártó árfolyama, bizonytalanság a tőzsdéken

Ázsiában ma reggel esést láthattunk, Európában pedig az iránykeresés volt jellemző a tőzsdéken, eközben a magyar tőzsdén mérsékelt mozgásokat láthattunk pénteken, azonban ma már nem emelkedett az elmúlt napok sztárpapírja, a 4iG. Hatalmasat ugrott a tengerentúlon a Broadcom részvénye, a harmadik negyedévben a chipgyártó hatalmas növekedést ért el a mesterséges intelligenciához köthető bevételek tekintetében.

Nagyot megy a forint, kapaszkodik az euró

A forint jelentősen erősödött a vezető devizákkal szemben a héten. Pénteken kifejezetten fontos, piacbefolyásoló makrogazdasági adat nem látott napvilágot, így jelentős mozgásokat nem tapasztaltunk.

Mínuszban zártak az amerikai tőzsdék

A magyar tőzsde követte az európai piacokat, a BUX alig mozdult csütörtökön. Az amerikai vezető részvényindexek 0,5 százalék körüli mínuszban végeztek.

A Nasdaq húzta Amerikát, történelmi csúcsra ment az Alphabet és a Tesla is

Mérsékelten estek kedden a vezető amerikai és európai részvényindexek, az esés pedig szerdán a piacnyitás után is folytatódott az európai tőzsdéken, a nap második felében viszont megérkeztek a vevők, és mérsékelt emelkedésbe kapcsoltak az európai részvénypiacok. Amerikát a Nasdaq húzta szerdán, miután a Tesla és az Alphabet árfolyama is új történelmi csúcsot ért el. Eközben raliznak a kriptoeszközök, a bitcoin árfolyama pedig ismét átlépte a 100 000 dolláros szintet is.

Tovább esik a bitcoin, szárnyal az Alphabet árfolyama

Ázsiában emelkedtek a tőzsdék kedden az újabb stimulusígéretek miatt, viszont Európában mégis esés látszik, az amerikai indexek pedig vegyesen teljesítenek. Reggel már rögtön fontos adatközlés érkezett, novemberben a várakozásoknak megfelelően 3,7 százalék volt az infláció Magyarországon, vagyis az áremelkedési ütem év végén enyhén gyorsuló pályán mozog. Más érdekesség is van azonban itthon, hiszen a 4iG elnöke, Jászai Gellért Elon Muskkal egyeztetett többek között a vállalat műholdprogramjáról - a bejelentést követően felpattant a 4iG árfolyama. Amerikában az Alphabet árfolyama nagyot ralizik, miután a cég leányvállalata, a Google bejelentette, hogy új kvantumszámítógépe, amely a Willow kvantumchipet használja, jelentős áttörést ért el a számítási teljesítmény terén.

Egyre jobb erőben a forint

Bár reggel nem volt nagy mozgás a forintnál, délelőtt az euróhoz és a dollárhoz képest is erősödés látszott a magyar inflációs adatok közlése után. Kora délutánra megtorpant az árfolyam erősödése, estére azonban ismét egyre kedvezőbbre fordult a helyzet. A hét további részében pedig az Európai Központi Bank kamatdöntése lehet hatással a piacokra.

Történelmi csúcsra ment az OTP, Amerikában nem jó a hangulat

Rendkívül izgalmasan telik egyelőre a nap a magyar tőzsdén: a forint erősödésének és a célár-emelésnek köszönhetően remekül teljesít az OTP részvénye és így karnyújtásnyira került a történelmi rekorddöntés a nagybanknál, miközben a Magyar Telekom is ralizik, új csúcsot ért el az árfolyam. De még csak nem is ezek a legizgalmasabb sztorik, a NUTEX ugyanis részvényenként 25 forintos osztalékkifizetésre tett javaslatot a még idén megrendezésre kerülő közgyűlésére, a hír hatására pedig felrobbant az árfolyam. Európa vegyesen zárt, az Egyesült Államokban inkább rossz a hangulat.

Holnap tartjuk klubunkat, amelynek témája lesz a befektetések várható alakulása is. Jelentkezz még ma!

Vegyesen zártak az amerikai indexek

A hét eleji csúcsdöntések után csütörtökön mínuszban zártak az amerikai tőzsdék, majd ezt követően Ázsiában vegyes mozgások látszottak a piacon. Az európai tőzsdéken mérsékelt, és vegyes elmozdulások látszanak. Délután megérkezett hét legfontosabb makroadata: a várakozások felett bővült a nem-mezőgazdasági álláshelyek száma az Egyesült Államokban, miközben a munkanélküliségi ráta 4,2 százalékra emelkedett, a bérek növekedésre pedig továbbra is erős. Az adatot követően óvatos optimizmus látszik a piacon. A napnak ezzel viszont még nincs vége, hiszen este megjelenik a Fitch hitelminősítő döntése a magyar adósság besorolásáról, hazai szempontból ez is fontos esemény lesz.

Elfogyott az amerikai tőzsdék ereje

Csütörtökön bizonytalanul indult a kereskedés, az európai indexek felemásan nyitottak, napközben azonban kissé javult a hangulat és pluszba fordultak. A francia index erősödött, három hetes csúcson járt, annak ellenére, hogy a kormány összeomlott, miután elvesztette a bizalmi szavazást szerda este a miniszterelnök, ami bizonytalanságot hozott politikai fronton. Az Egyesült Államokban nem sok mozgást lehetett látni, a vezető indexek kis eséssel zártak. Mindeközben a bitcoin új csúcsra szárnyalt, szerda éjjel elérte a 100 ezer dolláros lélektani határt.

Újra célkereszt került a forintra, estére beindult a visszagyengülés

A szerdai után a csütörtöki kereskedésben is határozottan erősödött a forint, miután szerda reggel még kétéves mélypontja közelében járt. Az euró jegyzése 415 felettről másfél nap leforgása alatt 411,5-ig ereszkedett, és mivel közben a dollár gyengült, így vele szemben még nagyobb volt a forinterősödés, a 390 alatti tartományba is benézett az árfolyam. Estére viszont elfogyott a lendület, elindult a forint visszagyengülése. A pénteki kereskedés során két kulcsfontosságú esemény is lesz a forint számára: egyrészt délután fél 3-kor érkeznek az átfogó amerikai munkaerőpiaci adatok, másrészt este 10 óra után nyilvánosságra hozza a Fitch Ratings a magyarországi hitelminősítését. Az aktuális besoroláshoz leminősítést valószínűsítő negatív kilátást rendelt már korábban az intézmény, így benne van a levegőben egy osztályzatrontás is.

Megérkezett a fontos adat, reagál a tőzsde

Pozitív hangulatban telik a kereskedés a héten a tőzsdéken, Ázsiában ma nagyrészt emelkedtek a vezető indexek, úgy tűnik, hogy Dél-Koreán kívül - ahol 1,4 százalékot esett ma az irányadó részvényindex - nem volt jelentős részvénypiaci hatása annak, hogy Jun Szogjol dél-koreai államfő kedd este váratlanul háborús helyzetet hirdetett az országban, majd nem sokkal később visszavonta. Ami az európai tőzsdéket illeti, itt folytatódott az emelkedés a mai kereskedésben, jelentős pluszban zárt a magyar piac is, Németországban és az USA-ban pedig új csúcsok dőltek.

Amerikában támogatja az emelkedést a vártnál jóval kedvezőtlenebbül alakuló szolgáltatóipari beszerzésiemendzser-index, aminek hatására nagyobb kamatvágásokat kezdtek el árazni a befektetők. Ez elsősorban a kamatérzékeny technológiai szektor számára jó hír, ennek megfelelően a Nasdaq index emelkedik ma a legnagyobbat.

Új csúcson az amerikai részvényindex, brutális rali indult egy kriptónál

Kifejezetten jó volt ma a hangulat a kontinens tőzsdéin, ráadásul a vezető európai indexek közül a német DAX új történelmi csúcsra emelkedett hétfőn. Eközben a dollár már most közel fél százalékos erősödésben van az euróval szemben, a pénteki hitelminősítői figyelmeztetés után pedig a forint eséssel kezdi a hetet.

Amerikában egyelőre felemás mozgásokat láthatunk, a tech-túlsúlyos Nasdaq index mindenesetre kimondottan jól teljesít és új csúcsra került az Apple, a Tesla és az Inte emelkedésének is köszönhetően. Ma délelőtt jött egy lefordulás a kriptopiacon, úgy néz ki azonban, hogy a befektetők megtámasztották az esést, ráadásul brutális rali indult az XRP-nél.

Erős hónapot zártak az Amerikai tőzsdék

Az ázsiai tőzsdék jellemzően estek pénteken, a japán részvénypiacon a jen erősödése tartotta nyomás alatt az árfolyamokat. Kínában viszont a további stimulusok és a vártnál kisebb amerikai büntetővámok emelték az árfolyamokat. Stagnálással indult a nap az európai tőzsdéken, nap közben kisebb emelkedés után kisebb esés rajzolódott ki, érdemi elmozdulások nélkül. Amerikában emelkednek a tőzsdék, és a bitcoin is szép pluszban van, ráadásul az árfolyam már csak egy karnyújtásnyira van az új csúcstól.

Kivéreztetik az eurót, levették a keresztvizet az EU-ról

Másfél éve nem látott gyengülésbe került az euró novemberben. A visszaesés hátterében az amerikai kereskedelmi vámok jelentette fenyegetés, az euróövezet gazdasági nehézségei, valamint az Európai Központi Bank várható agresszív kamatcsökkentései állnak. Az év végéhez közeledve az árfolyam némi stabilizációt mutatott, de az EU-s gazdasági problémák továbbra is jelentős nyomást helyeznek a közös valutára.

Meghosszabbították a kamatstopot - Mit csinált az OTP árfolyama?

Mérsékelt eséssel fejezték be a kereskedést szerdán az európai és az amerikai részvényindexek, csütörtök reggel pedig az ázsiai tőzsdéken is lefordulást láthattunk, a befektetők még emésztik a szerdán megjelent amerikai inflációs adatokat. A tegnapi esés után az európai részvénypiacok emelkednek szerdán. Amerikában pedig ma nincs kereskedés.

Elromlott a hangulat, lefordultak a tőzsdék

Ázsiában felemás hangulatban telt a kereskedés szerdán, Európában lefelé vette az irányt a piac, és az USA-ban is estek a vezető részvényindexek. Több fontos makroadat érkezett délután az Egyesült Államokból, ezek közül a PCE-infláció és a maginfláció a vártnak megfelelően nőtt, míg a munkanélküli segélykérelmek száma stagnált, a harmadik negyedéves GDP pedig az első becsléssel megegyezően alakult.

Új rekord az OTP-nél - Csúnya lefordulás a kriptoeszközöknél

Az európai részvénypiacokon mérsékelt esés volt kedden, közben a magyar tőzsde felülteljesített, a BUX index és az OTP is új történelmi csúcsra emelkedett. A kriptoeszközök jellemzően esnek, a bitcoin egyre távolabb kerül a 100 ezer dolláros szinttől.

Lezárhatják a izraeli-palszetin konfliktust – Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Többnyire emelkedéssel indult a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában feljebb kerültek a vezető indexek, és az USA-ban is jó a hangulat, ezzel folytatódik az elmúlt hetekben tapasztalt emelkedés. A hangulatot támogatja, hogy Donald Trump a hedge fundos háttérrel rendelkező ismert befektetőt, Scott Bessentet tervezi pénzügyminiszternek kinevezni, amit a befektetők látszólag pozitívan értékelnek a piaci kilátások szempontjából. Ugyancsak örülhetnek a részvénypiaci befektetők annak, hogy a jelek szerint fegyverszünet következhet az izraeli-Hezbollah konfliktusban, ennek hatására esik az olaj és az arany árfolyama is.

Szépen zárt Amerika

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően pedig emelkedéssel indult a nap Európában, a vártnál gyengébb BMI-adatok hatására azonban gyorsan lefordultak a vezető részvényindexek, délutánra azonban ismét a vevők vették át az irányítást. Az aranynak eközben 2023 októbere óta a mostani lehet a legerősebb hete, mivel a piaci szereplőket aggasztja az ukrajnai háború eszkalációjának veszélye. Érdemes eközben a bitcoinra is figyelni, az árfolyam már közelíti a 100 000 dolláros szintet.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kaotikus helyzet kezd kialakulni Romániában: fegyveres zsoldosok indultak meg, orosz beavatkozásról beszélnek – Mi történik?