Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

USA dollár árfolyam (USD/HUF)

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
USD/HUF Spot statisztikák, mutatók
Nyitó ár: 360.09
Előző záró ár: 361.8625
Napi átlagár: 360.77185867944
180 napos átlagár: 362.45867802145
360 napos átlagár: 358.73613582492
Napi minimum: 359.035
Napi maximum: 361.9865
Éves minimum: 339.6805 2023-07-27
Éves maximum: 375.784 2023-09-27
Történelmi minimum: 89.72 1993-06-15
Történelmi maximum: 449.995 2022-10-13
Árfolyamváltozás 1 hó: -2.0868565243861%
Árfolyamváltozás 6 hó: 1.8484639524902%
Árfolyamváltozás 12 hó: 5.3932633357119%
Devizakeresztek
HUF CHF EUR USD GBP JPY
HUF
CHF
EUR
USD
GBP
JPY
Adatlap
USD/HUF Spot
ISIN XC000A0C37A0
Kijelzés módja (ticker) USDHUF
Kereskedés pénzneme HUF
Az adatok forrása: Forex International
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon az USD/HUF Spot árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Videóajánló
USD/HUF Spot hírek

Rogoff: Tényleg gyengülhet a dollár, ha Trump nyeri az elnökválasztást?

Ha a korábbi amerikai elnök, Donald Trump 2025-ben visszatér a Fehér Házba – ahogy arra a legtöbb fogadási piacon még mindig 60%-os vagy annál nagyobb esély mutatkozik –, vajon eléri, hogy a dollár árfolyama gyengüljön, amit mind ő, mind pedig alelnökjelöltje, J.D. Vance szenátor annyira szeretne? Ők természetesen azt gondolják, hogy valamit tenni kell azért, hogy Amerika feldolgozóipara visszanyerje korábbi dicsfényét, és úgy vélik, hogy ezt a célt leginkább magas vámok kivetésével és a zöldhasú leértékelésével lehet elérni.

Nagyot mentek az amerikai tőzsdék

Felemás hangulatban telt a kereskedés reggel Ázsiában, de az európai tőzsdéken már látszik némi hangulatjavulás a hét korábbi részében látott eséshez képest. Megérkeztek ma a havi amerikai PCE-adatok, amelyek a várakozásoknak megfelelően az infláció további lassulását mutatták, ám mivel a tegnap megjelent második negyedéves adat már magában foglalta a júniust is, így nagy meglepetése nem lehetett számítani.

Hiába az erős amerikai GDP-adat, oda lett a lendület Amerikában

Az elmúlt időszakban alaposan elromlott a hangulat a tőzsdéken, a befektetők még inkább elkezdték adni az amúgy is gyengélkedő technológiai részvényeket a Tesla és a Google anyacégének legfrissebb negyedéves jelentése után, ez pedig a vezető részvényindexek teljesítményében is jelentősen meglátszott. Az USA-ban kisebb fellélegzést láthattunk a kereskedés első szakaszában, a meglepően erős GDP-adat után. A csütörtöki zárásra viszont elfogyott a lendület, a nap végén a Dow Jones értéke csupán szerény erősödést mutatott, míg az S&P 500 és a Nasdaq értéke csökkent.

Itt a friss GDP-adat – Ugrik a dollár

A forint délelőtt gyengült a főbb devizákkal, így az euróval és a dollárral szemben is, de később korrigált. A nap legjobban várt adata az amerikai GDP volt, amely a várakozások felett 2,8 százalékkal bővült. Viszont a második negyedévben a PCE infláció a várakozások alatt alakult. Ez összességében kedvező a Fed-nek, hiszen egy erősebb gazdaság, csökkenő inflációval párosul.

Lefordultak a tőzsdék, nagyot zuhant a Nasdaq

A vegyes hangulatban telt ázsiai kereskedést követően eséssel indult a kereskedés Európában, és Amerikában is mínuszban nyitottak a tőzsdék. Gazdasági események szempontjából mozgalmas volt a nap, idehaza béradatok, külföldön pedig beszerzésimenedzser-index adatok érkeztek Európából és Amerikából is, emellett negyedéves vállalati gyorsjelentések mozgatják a tőzsdéket, különösen a bankszektorból és a technológiai vállalatoktól. Utóbbiaktól nagyon elpártoltak a befektetők a szerdai kereskedésben.

Várakozással telt a kedd az amerikai tőzsdéken, történelmi csúcson a BUX

A tegnapi amerikai rali után az ázsiai tőzsdéken a lendület mára fogyni kezdett, csak vegyes mozgásokat láttunk, és a nap első felében Európában is iránykereséssel telt a nap, csupán délutánra kezdett el javulni a hangulat, bár az amerikai tőzsdék mai oldalazása az európai lendületet is visszafogta.

Nagyot mentek ma az amerikai tech papírok

Vasárnap Joe Biden bejelentette, hogy visszalép a 2024-es amerikai elnökválasztástól. A befektetők és piaci elemzők véleménye egyelőre megoszlik arról, hogy milyen hatással lesz ez a döntés a piacokra. Ami viszont biztos, hogy az ázsiai piacokon vegyes hangulatban telt a kereskedés a váratlan kínai kamatvágást követően: a vezető indexek közül csak a Hang Seng tudott pluszban zárni. Ezt követően az európai tőzsdéken határozott emelkedést láthattunk, és a Nasdaq vezetésével az amerikai tőzsdék is felpattantak.

Hathetes csúcson járt a forint

Se az üzemanyagválság esélye, se Joe Biden visszalépése, se a váratlan kínai kamatvágás nem mozgatta meg péntek estéhez képest hétfő reggelig a forintot, a 390-es szint közvetlen közelében kezdte a hetet az euróval szemben. Aztán volt egy forintgyengülés reggel, de utána éles fordulatot láttunk, és hétfő délre már hathetes csúcsra kapaszkodott a magyar fizetőeszköz 389-nél. Kedden az MNB a Portfolio felmérése szerint folytatja majd a kamatcsökkentési sorozatát: óvatos, 25 bázispontos vágást hajthat végre, ez lehet magyar szempontból az egyik fő esemény a héten.

Figyelemre méltó esés alakult ki az amerikai tőzsdéken az informatikai káosz után

Minden idők egyik legnagyobb globális informatikai káoszát okozta péntek reggelre az, hogy a Crowdstrike kiberbiztonsági cég egyik szoftverfrissítése a Microsoft Windows összeomlását okozta, és ez rengeteg vállalat működését (átmenetileg) ellehetetlenítette, vagy súlyos fennakadásokat okozott többek között a légiközlekedésben, és a tőzsdei kereskedésben is. Ezzel együtt az európai piacok után az amerikai indexek is csak mérsékelt esést mutattak, igaz maga a CrowdStrike részvényindexe zuhant a botrány hatására.

Nincs megállás, folytatódott az esés az amerikai tőzsdéken

Szerdán nagy ütést kaptak az amerikai részvénypiacok, az esés pedig csütörtökön is folytatódott, az élen a tech szektor részvényei álltak. A hangulatromlás a magyar tőzsdét nem hatotta meg, a BUX index új történelmi csúcsra emelkedett.

Másfél éve nem látott zuhanás Amerikában, kulcsszintre került az Nvidia

A makroadatok és az amerikai jegybankárok kommentárjai mellett vállalati gyorsjelentések is mozgatják a héten a tőzsdéket, emellett a nagy amerikai technológiai papírok felől egy látványos elfordulás látszik, az esést a chipgyártó vállalatok vezetik, miután kiszivárgott, hogy az Egyesült Államok szigorúbb exportkorlátozásokat vezethet be az iparban. A mesterséges intelligencia zászlóshajójának számító Nvidia különösen nagyot esett, kulcsszinten van az árfolyam. A tech-túlsúlyos Nasdaq index olyan nagy esésben van, amilyenre utoljára 2022 decemberében volt példa.

Nagyot ment a Dow index, több mint egy éve nem látott emelkedés

Felemás hangulatban telt a keddi kereskedés Ázsiában, ezt követően azonban Európában folytatódott az esés a tőzsdéken. Délután fontos kiskereskedelmi adat érkezett Amerikából, melynek hatására erősödni kezdett a dollár, az amerikai tőzsdék pedig emelkedtek, különösen a Dow index, amely közel 2 százalékos pluszban zárt, ami 2023 júniusa óta nem látott mértékű emelkedés.

Trump-ralit hozott a hét első napja a tőzsdéken

Az ázsiai tőzsdéken inkább rossz volt a hangulat a kedvezőtlen kínai GDP-közlést követően, Európában pedig szintén esést láthattunk - a befektetők a hétvégi, Donald Trump ellen elkövetett merényletre is a mai kereskedésben reagáltak, ennek megfelelően hatalmas ralit láthattunk a Trump-győzelem proxyjának is tekinthető Trump Media részvényénél, illetve a közismerten kriptodeviza-párti elnökjelölt győzelmi esélyének növekedésével párhuzamosan a bitcoin is nagyot ment ma, de a Tesla is jól teljesített.

Jó napot zártak az amerikai tőzsdék

Tegnap az amerikai inflációs adatok közlését követően egy nagyobb profitrealizálás vette kezdetét Amerikában, az esést a Nasdaq vezette: a főként technológiai cégeket tömörítő index több mint 2 százalékot zuhant.Ezt követően Ázsiában is főként estek a tőzsdék: az esést a jappán Nikkei vezette. Ennek ellenére Európában jó hangulatban telik a kereskedés, a vezető indexek erősödnek, és a BUX is felfelé vette az irányt, délután pedig már Amerikában is emelkednek a tőzsdék a csütörtöki esést követően.

Vegyes inflációs kép után csak most jön a neheze a kötvénypiacon

Az amerikai kincstárjegyek piacán jelentős elmozdulás tapasztalható, mivel a kétéves kötvények hozama március óta a legalacsonyabb szintre esett. Ez a változás azért következett be, mert a kereskedők az infláció visszaesését és Jerome Powell Fed-elnök közelmúltbeli megjegyzéseit követően idén három kamatcsökkentésre számítanak a Federal Reserve részéről.

Új bejelentés érkezett az adócsomagról, így reagál a magyar tőzsde!

Javarészt negatív hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, ezt követően Európában felpattanást láthatunk a tőzsdéken. Az elmúlt napok bizonytalanságát követően a magyar tőzsdén is jó a hangulat. A hazai cégek közül a Richterre és a Magyar Telekomra is pozitív hatással van, hogy szerda délelőtt Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter bejelentette: 2025 januárjától már a távközlésnek és a gyógyszergyártóknak sem kell extraprofitadót fizetni.

Csúnya zárás Európában, új történelmi csúcsok Amerikában

Európában igencsak elromlott a hangulat a zárásra a tőzsdéken, ennek megfelelően pedig a magyar tőzsde is hamar visszaadta a nap első felében látott pluszokat. Amerikában mérsékelt elmozdulásokkal telt a kereskedés, a vezető részvényindexek közül pedig a Nasdaq, valamint az S&P 500 is képes volt új történelmi csúcsra emelkedni.

Vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Jelentősen alulteljesítő ma az egyébként vegyes európai hangulatban a magyar tőzsde, miután a kormányinfón ma bejelentették, hogy új különadókat vezet be a kormány. A bankszektorban nem változik a bankadó mértéke, de megemelik a tranzakciós illetéket és "devizaváltási illeték" néven egy teljesen új adót is kivetnek. "Az energiaszektorra és a multinacionális cégekre kivetett extraprofitadó – ide értve a kiskereskedelmi adót is – nem csökken" - derült ki a mai kormányinfón. A bejelentések hatására nem meglepő módon esik az OTP és a Mol árfolyama.

Megjött a hét legjobban várt adata, mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Igencsak felemás munkaerőpiaci adatok érkeztek Amerikából, hiszen amíg az új álláshelyek száma nőtt, addig a munkanélküliség emelkedett, ezeket az adatokat emésztik most a piacok: a közlést követően a dollár esetében láthattunk nagyobb kilengéseket, ezt követően azonban visszatértek az árfolyamok az adatközlés előtti szintre. Eközben az európai tőzsdéken kiváló a hangulat, és Amerikában is pluszos nyitást láthattunk.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú