Érdemi javulás jöhet az elemzőket is meglepő, pocsék rossz amerikai első negyedéves GDP-adatok után az Atlanta Fed modellje szerint a második negyedévben újra bővülhet az Egyesült Államok gazdasága.
A vártnál is rosszabbul alakult az amerikai foglalkoztatottság áprilisban az ADP felmérése szerint.
A kereskedelmi háború kitörése óta megváltozott a dollár viselkedése, hiszen korábban amikor a részvénypiacok estek, a dollár erősödött. Most azonban gyengül. Korábban megmutattuk, hogy ez annak köszönhető, mert menekül a tőke az USA-ból. Az elmúlt héten viszont Trump enyhülni kezdett a vámháború és az amerikai jegybankelnök elleni támadásokban is, de ennek ellenére nagyon furcsán viselkedik a dollár. Ez az az üzenet, ami az elmúlt hetek eseményei közül a legfontosabb a befektetéseink szempontjából.
Az USA és Irán közötti tárgyalások előrehaladása miatt nagy esésben van ma az olajár, miközben a befektetők továbbra is aggódnak a vámok gazdasági hatásai miatt, amelyek csökkenthetik az energiatermékek iránti keresletet - írja a Reuters.
A Trump-adminisztráció díjakat vezet be a kínai gyártású hajókra, miután az amerikai kereskedelmi képviselő vizsgálata megállapította, hogy Kína gyakorlatai indokolatlanul terhelik az amerikai kereskedelmet - jelentette a CNBC.
A korábban vártnál jóval lassabb növekedésre lehet számítani az idén az amerikai és a kínai gazdaságban, valamint a világgazdaság egészében az eszkalálódó vámháború miatt - áll a Fitch Ratings szerdán Londonban bemutatott negyedéves globális előrejelzésében. A nemzetközi hitelminősítő friss prognózisa szerint a világgazdasági növekedés 2025-ben nem éri el a 2 százalékot.
Ha Donald Trump valóban jelentős vámokat vezet be, akkor az óriási öngól lesz. Bemutatjuk, hogy az egyes iparágakban milyen hatásai lehetnek a vámoknak, és azt is, hogy a védeni kívánt ágazatok miért lehetnek valójában nagy vesztesei a folyamatnak.
Április 2-át a „felszabadulás napjaként” hirdette meg Donald Trump, azt viszont nem tudni, hogy április 9-e miképp fog bevonulni a történelemkönyvekbe. Szerdán az amerikai elnök három hónapra felfüggesztette a múlt héten drámai módon bejelentett viszonossági vámjait, a 10%-os alapvám, és a Kínára kivetett 145%-os importtarifa ellenben maradt. A tőzsdék azonnal fellélegeztek a hír hallatán, a piacok kilőttek – ám rövid időn belül korrigáltak is, amint leesett a tantusz a Wall Street-en, hogy a vámháború bizony ezzel nem ért véget, és Donald Trump sem vált kiszámíthatóbbá, mint azelőtt. De mindeközben befutottak az első közvélemény-kutatási adatok arról, hogy az amerikaiak véleménye hogyan változott a Trump-adminisztrációról az idő alatt, amíg a Fehér Ház szerint az „alkukötés művészetét” láthattuk. Annyit előrebocsáthatunk, hogy nemcsak a tőzsdéken születtek negatív rekordok.
A Wall Street továbbra is gyenge amerikai gazdasági növekedéssel számol 2025-ben, hiába enyhítette Donald Trump elnök az importvámokat. Az infláció gyorsulhat, a munkanélküliség nőhet, a recesszió esélye pedig továbbra is jelentős az Egyesült Államokban. A vámintézkedések hatása a gazdaság egészére egyelőre csak mérsékelten enyhült.
Donald Trump nem a levegőbe beszélt, amikor április 2-át a "felszabadulás napjaként" hirdette meg: bejelentette ugyanis, hogy szinte az összes külföldi országot legalább 10%-os viszonossági vámmal sújtja, de Kína immár összesen 54%-os, Vietnám 46, Tajvan 32, az Európai Unió pedig 20%-os importtarifával fog szembenézni. Az amerikai elnök drasztikus lépése évtizedek óta példátlan magasságba emelte az átlagos amerikai vámszintet, ezzel egy időben pedig akár végérvényesen átrajzolta a világgazdasági térképet. De mit gondolnak minderről az amerikaiak? Ők meddig lehetnek hajlandók elmenni a vámháborúban, és vajon milyen árat hajlandók fizetni?
A közelgő vámemelések a gazdaságot egy olajválsághoz hasonló kínálati sokkhatásnak tehetik ki – jelentette ki Lawrence Summers, az Egyesült Államok korábbi pénzügyminisztere a Bloomberg TV-nek nyilatkozva.
Donald Trump amerikai elnök zárt ajtók mögött a kereskedelmi háború fokozását sürgeti, és széles körű vámemelés mellett foglalt állást, annak ellenére, hogy tanácsadói és szövetségesei mérsékeltebb megközelítést javasolnak - derül ki a Washington Post beszámolójából, melyet a Reuters is szemlézett.
Az UBS Group a legújabb bank, amely megemelte az aranyra vonatkozó árfolyam-előrejelzését a globális kereskedelmi háború elhúzódásának növekvő esélye miatt. Az elemzők szerint ez a helyzet továbbra is arra ösztönzi a befektetőket, hogy még több menedékeszközt vásároljanak - közölte a Bloomberg.
Az Egyesült Államok áruforgalmi deficitje januárban rekordszintre nőtt. Az adat jóval a várakozások felett alakult, ez pedig azt jelzi, hogy az amerikai cégek készültek a vámok bevezetésére a vámháborús félelmek miatt.
Szerda délelőtt tavaly október óta először nézett be 400 alá a forint az euróval szemben. A magyar fizetőeszköz nagy menetelését most több tényező együttese is segíti, a gyengülő dollár, a békevárakozások, illetve a nemzetközi gazdasági adatok is segítik most a forintot. De van élet 400 alatt is?
A Trump-kormányzat új gazdaságpolitikai irányvonalat hirdet, amelynek célja az állami kiadások és szabályozások csökkentése, valamint a magánszektor megerősítése – mondta Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter, aki szerint az amerikai gazdaság valójában törékenyebb, mint amit a mutatók sugallnak.
Szabálysértést fedeztek fel.
Átment az "egy nagy gyönyörű törvény."
Mozgalmasan telt a hétvége is.
Nagy részvétel mellett az AUR-vezér alulmaradt a bukaresti főpolgármesterrel szemben.
Nagy Márton megkezdte az egyeztetést.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?