A biztosítási szektorban folytatja harcát az áremelésekkel szemben a kormány – jelentette be a nemzetgazdasági miniszter. A hír kapcsán érdemes felidézni, hogy 100 forintnyi befizetett biztosítási díjunkból 14 forint lett különadó és 3 forint biztosítói nyereség tavaly, a tárgyalások tétje tehát most az, hogy a különadó kisebbik részét kitevő extraprofitadó idei lefelezése milyen mértékben fog lecsapódni a lakossági ügyfeleknél. Az adóteher 2026-os szinten tartását egyébként éppen a múlt héten jelentette be Nagy Márton, egy héten belül tehát másodszor érezhetik magukat harapófogóban a biztosítók.
Az utóbbi hónapokban sem hagytak fel becsapós gyakorlatukkal azok a duguláselhárító egyéni vállalkozók és cégek, amelyek „a biztosító úgyis kifizeti” címszó alatt számláznak ki irreális összegeket magánügyfeleknek – hívta fel a figyelmet az Allianz Hungária Biztosító.
A bankok és a biztosítók extraprofitadója is fennmarad jövőre – jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a csütörtöki Kormányinfón. Mindkét szektor jövedelmezősége szempontjából negatív hír ez, hiszen volt reményük arra, hogy esetleg kivezeti a kormány a terhet. A bankszektor 180, a biztosítási szektor 70 milliárd forint körüli extraprofitadót fizethet jövőre a „hagyományos” különadó mellett, ha maradéktalanul teljesítik az adóteher lefelezésének feltételéül támasztott állampapír-vásárlási feltételeket.
Gyakorlatilag mindent felborítottak az év eleji nagy lakossági állampapír-kifizetések a magyarok értékpapír-statisztikáinál: a bankbetétek rég nem látott szintre ugrottak, az állampapírok piaci állománya jelentősen beesett, miközben a DKJ-tartás egyéves csúcsot döntött. Mindeközben rekord összeggel, 2200 milliárd forintnyi részvényállománnyal vágtak nekik a magyarok a mostani turbulens piaci időszaknak, amit Donald Trump vámháborúja váltott ki. Egy másik fronton a bankok két hónap leforgása alatt közel nettó 1200 milliárd forint névértékű magyar állampapírt vásároltak, a külföldi szereplők azonban még így is lekörözték őket. Az államadósságnak jelenleg 25,5%-át a bankszektor tartja kézben, a külföld részesedése 30,7%, a háztartások pedig 26,3%-kal veszik ki a részüket az állam finanszírozásából.
Az MNB összesen 11 millió forint bírságot szabott ki három biztosítóra a hosszabb periódusú lakásbiztosításokra adott díjkedvezménnyel kapcsolatos kisebb hiányosságok miatt. A felügyelet tavaly decemberi körlevele nyomán a biztosítási piac szereplői több mint 410 millió forintnyi ezzel összefüggő követelést engedtek el érintett ügyfeleiknek - közölte a jegybank.
Az MNB hétfőn közzétett adatai szerint március 23-ig több mint 160 ezren váltottak vagy újították meg meglévő biztosításukat. A Biztosítási Elemző Központ most azt közölte: piaci összesítésük szerint a kampány végére ez a szám 300-350 ezerre kúszott fel, ami nagyjából fele a tavalyi aktivitásnak.
A lakásbiztosítási kampányban váltani akarók már csak ma éjfélig mondhatják fel régi szerződésüket - hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzeti Bank, amely azt is közölte: március 23-ig több mint 160 ezren váltottak vagy újították meg meglévő biztosításukat.
Az EU szabályozó hatóságai csütörtökön bejelentették, hogy szigorú tőkekövetelményeket vezetnek be a kriptovalutákat tartó biztosítók számára. A javaslat szerint a digitális eszközök után 100 százalékos tőketartalékot kell képezniük, ami a valaha volt legszigorúbb előírás ezen a területen - írta meg a Financial Times.
Közzétette a CIG Pannónia az április 17-re tervezett éves rendes közgyűlés napirendi pontjait. Ezek közül a legizgalmasabb a tavalyi év teljesítménye és az osztalék ügye, a napirendi javaslatokból ugyanis kiderül: a biztosítótársaság a tavalyi üzleti év eredménye terhére nem tervez osztalékot fizetni. Egy másik napirendi pont értelmében a cég saját részvény vásárlásba kezd.
Március közepéig, vagyis a kampány első felében mintegy 98 ezren változtattak lakásbiztosításukon, ebből 74 ezer volt az új ajánlat, és 24 ezer az átdolgozás – közölte az MNB az idei lakásbiztosítási kampány első szektorszintű adatait. Tavaly az első „félidőre” még összesen 161 ezres aktivitásról, ebből 100 ezer új kötésről és 61 ezer átdolgozásról számolt be a felügyelet, tehát a számok alapján visszaesett a lakossági aktivitás. Az idei év újdonsága, hogy nagyobb arányban jelentek meg a piacon az önrészes lakásbiztosítások, ezek kockázataira is felhívta a figyelmet a jegybank.
A végéhez közeledik a lakásbiztosítási kampány, március 31-ig van még lehetőség lecserélni a meglévő szerződéseket. A Netrisk közlése szerint náluk eddig több mint 200 ezren kalkuláltak a mostani, március 31-ig tartó lakásbiztosítási kampányban, a tavalyi tapasztalatok azt mutatják, hogy a kötések fele az utolsó tíz napban történik. Az új biztosítást kötők 86 százaléka a korábbinál alacsonyabb éves díjjal szerződött, az új kötések során az érintett lakóingatlanokat átlagosan 82 millió forintos összegre biztosították.
Egy hetük maradt a hazai lakástulajdonosoknak arra, hogy eldöntsék, váltanak-e lakásbiztosítást a márciusi lakásbiztosítási kampány során. Az Insura.hu biztosításközvetítő adatai szerint az ügyfelek 96 százaléka, vagyis szinte mindenki találhat a jelenleginél kedvezőbb feltételű biztosítást. A legtöbbet azok takaríthatnak meg, akik legalább három éve nem változtattak a szerződésükön: ők a mostani kampányban a jelenlegi biztosításukénál 35-40 százalékkal alacsonyabb díj mellett tudnak váltani.
A biztosítási szektor szereplőinek komolyan invesztálniuk kell a digitalizációba és a mesterséges intelligenciába, másképp nem lehet alkalmazkodni a gyorsan változó környezethez – mondta Keszthelyi Erik a Brokerslink szerdai konferenciáján. A Keszthelyi által vezetett Hungarikum Alkusz Csoport árbevétele tavaly több mint 40%-kal nőtt, és meghaladta a 31,5 milliárd forintot.
A lakásbiztosítással rendelkezők közül csak minden második személy tervez márciusban kalkulációt indítani vagy ajánlatot kérni, miközben a kampány ismertsége jelentősen megnőtt – derül ki az Impetus Research friss kutatásából.
Indiában eladást jelentett be, Németországban és Nagy-Britanniában viszont a pletykák szerint vásárolna a német biztosítóóriás.
A Generali Csoport túlteljesítette stratégiai célkitűzéseit tavalyi rekordszintű működési és korrigált nettó eredményével - közölte a biztosítócsoport. A társaság velencei befektetői napjáról és stratégiahirdetéséről nemrég külön cikkben számoltunk be.
Lehet, hogy kukázni kell az egész programot.
A másik irányba közelednek, nem Amerikához.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Ha nem fognak megoldásra jutni.
Új, keresletszemléletű beruházások kellenek a pénzosztogatás helyett.
Van, amit ő sem tud megállítani.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.