Duplázta profitját, jelentősen növelte bevételeit és profitmarzsát a Revolut, amely most a lendületes globális terjeszkedésére és az új engedélyek megszerzésére koncentrál. A társaság továbbra is elsősorban pénzforgalmi díjbevételekből keresi a kenyerét. Persze a hitelezésben is erősítenek, de még messze nem ez a fő fókusz a cégnél. A tavaly már 45 milliárd dollárra értékelt cég Magyarországon is szédületes sebeséggel bővült: itthon 1,734 millió ügyféllel rendelkeztek 2024 végén. A fintechek és a bankok versenyéről május 27-ei Financial IT konferenciánkon is szó lesz, érdemes eljönni!
Erősödéssel kezdte a hetet a forint, miközben továbbra is nagy a bizonytalanság arról, hogy globálisan mikor és milyen vámok lépnek életbe. Úgy tűnik, a nemzetközi hatások erősebbek voltak, mint az S&P döntése a magyar adósbesorolásról. Délelőtt azonban fordult a hazai deviza.
Tegnap nagyot erősödött a forint, de akkor nem tudott 400 alá kerülni az euróval szemben. Az MNB kamatdöntése viszont lendületet adott a magyar devizának: bár a várakozásoknak megfelelően nem változtatott a kamatszinten a jegybank, a kiszámítható lépést is pozitív jelnek vették a piacok, ami után október óta nem látott szintig erősödött az euróval szemben az árfolyam. Aztán az S&P Global Ratings váratlanul kiadott egy figyelmeztetést a kormány adócsökkentési tervei miatt, ez pedig a nyitószintig gyengítette vissza a kurzust. Este leginkább a tengerentúli tőzsdei hangulat befolyásolta a devizapiacok mozgását.
A kormány döntése értelmében 2024. augusztus 1-jével megemelkedett a tranzakciós illeték mértéke, ezt 2025. január 1-től továbbháríthatják a bankok lakossági ügyfeleikre is. A lehetőséggel elsőként az OTP Bank élt, amely már január 1-jével megemelte díjait.
Újabb bankok jelentették be, hogy átterhelik a tranzakciós illetéket a lakossági ügyfeleikre. Az utolsó körökben az Erste Bank, A Magnet Bank és a Wise is módosítja a hirdetményét - hívta fel a figyelmet a Bankmonitor.
Az MBH Bank is továbbhárítja a jövő évtől a lakossági ügyfelekre a tranzakciós illeték módosítása miatt megemelkedő adóterheit – írja a Bankmonitor.
Az UniCredit Bank is megemeli a lakossági számlaköltségeket, 2025. február 1-jétől. A döntés mögött a megemelt banki adó, a tranzakciós illeték idei módosítása húzódik meg - hívta fel a figyelmünket a Bankmonitor.
Az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, Bencsik László, aggodalmát fejezte ki a tranzakciós illeték kapcsán, amely szerinte jelentős versenyhátrányt okoz a hazai bankszektornak, különösen a fintech cégekkel, például a Revoluttal szemben - számolt be az Infostart.
Az OTP, az Erste, a Magnet és az UniCredit október 1-jétől, a K&H október 30-ától hárítja át vállalkozói ügyfeleire az új, devizakonverziót terhelő kiegészítő tranzakciós illetéket – vette észre a BiztosDöntés.hu.
Új adó élesedett ma: a devizakonverziót is megadóztatja a kormány egy 0,45%-os mértékű kiegészítő tranzakciós illeték formájában. Piaci forrásaink szerint a vállalati tranzakcióknál hamarosan tételesen is megjelenhet ez a legtöbb bank és más szolgáltató díjaiban, de az is jellemző lehet, hogy a vételi és eladási árfolyam különbözetét jelentő spreadet szélesítik ki. A lakossági tranzakciók díjemelését év végéig moratórium korlátozza, de az árfolyamrés tágítása náluk ugyanúgy terítéken van, márpedig az új sarc egy 400 forintos euróárfolyam mellett 3,6 forintos elvonást jelent. Sőt, a valutaváltóknál már az illeték mértékének megfelelő díjemeléssel is találkoztunk. Egyelőre kérdés, hogy a miniszteri ígéretnek megfelelően a középárfolyamon váltó szolgáltatók kapnak-e könnyítést legalább a lakossági devizaváltásokra.
A jegybank a tudatos bankkártyahasználatra hívja fel a figyelmet a nyári utazások során, többek között abban segítenek, hogyan kerüljük el a drágább kártyás devizaváltást és hogyan cselezzük ki a csalókat. A legforróbb payment trendekről a Portfolio Financial IT rendezvényén is szó lesz, részletek itt!
A digitális devizaszolgáltatások tavaly novemberi bevezetése óta minden tizedik új ügyfélnek van devizaszámlája is a Gránit Banknál, összességében pedig az azóta eltelt mintegy 2,5 hónap alatt csaknem négyszer több devizaszámla nyílt, mint az indulást megelőző azonos időszakban - közölte a pénzintézet.
Pár hónap alatt duplájára nőtt a devizát váltó ügyfelek száma az Ersténél, miközben jelentősen csökkent a népszerű fintech cégeknél vezetett számlákra történő utalások volumene - közölte a bank.
A Revolut és a Wise Magyarország két legkedveltebb fintechje két dologban nagyon jó inkumbens társaihoz képest: a nemzetközi pénzforgalom díjaiban és UX-ben. Utóbbiban a bankok gyors tempóban érik őket utol, és eljutottak oda, hogy már a devizaváltásban, árazásban is felveszik velük a kesztyűt. Mindeközben a fintechek is díjemeléseket, szolgáltatásbővítéseket hajtanak végre, így összességében a különbségek az inkumbensek és a fintech gyökerű neobankok között gyors ütemben csökkennek. A bankok fintechesednek, a fintechek bankosodnak. De mennyire?
A Wise több mint egy évtizede lépett a színre azzal az ígérettel, hogy örökre megváltoztatja a nemzetközi utalásokat, és olyan alacsonyra faragja le a pénzküldés díját, amennyire csak lehet. A cég veszélyes ellenfele lett a sokszor rejtett költségekkel működő bankoknak, és számos, az agresszív növekedést a profitablitási szempontok elé helyező fintech céggel szemben nyereségessé tudott válni. A múlt héten a Wise budapesti központjában járt Magali Van Bulck, a Wise EMEA régiójának szabályozásért és kommunikációs stratégiáért felelős igazgatója, akivel a határokon átnyúló fizetések átláthatóságáról, a pénzmosás-gyanús ügyletek kiszűréséről, és arról is beszélgettünk, miért nem lesz a Wise-nak soha személyesen látogatható fiókja.
A Revolut magasabb sebességre kapcsolt a globális terjeszkedésben, egy indiai akvizícióval, és az ausztrál hitelezési engedély megszerzésével.
Több ember megsérült.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Erre mutatnak a bizonyítékok.
Friss időjárás-előrejelzések érkeztek.
Mindkét irányban bedugult a sztráda, több kilométeres a torlódás.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!