Májustól eltűnhetnek a gyógyszerészek a patikákból

Májustól eltűnhetnek a gyógyszerészek a patikákból

Megjelent a legfrissebb Magyar Közlönyben a belügyminiszter rendelete a gyógyszertárak működéséről és a gyógyszerek kiadásának rendjéről, amelyből az derül ki, hogy főként a kisebb gyógyszertárakból eltűnhetnek májustól a gyógyszerészek. Helyettük gyógyszert kiadó személyekkel találkozhatunk, akik szükség esetén „hír- vagy távközlési eszköz útján” bevonják a tájékoztatásba, gyógyszer kiadásba a gyógyszerészeket.

Belenyúl a kormány a táppénzes ügyintézésbe

Belenyúl a kormány a táppénzes ügyintézésbe

Egy új kormányrendelet tervezete előírná, hogy a kifizetőhelynek az egészségbiztosítási pénzbeli ellátás vagy a baleseti táppénz iránti kérelem elbírálása során, a tényállás tisztázása érdekében megkereséssel kell élnie az illetékes kormányhivatal felé, mellyel az eljárás egyszerűsítése érhető el.

Nyílt közbeszerzési pályázatot nyert a CIG Pannónia

Nyílt közbeszerzési pályázatot nyert a CIG Pannónia

250 millió forintos közbeszerzést nyert a CIG Pannónia: a biztosító a következő egy évben egy állami szereplőnek nyújthat egészségbiztosítás szolgáltatást – derült ki a társaság tájékoztatójából.

Nagy dobásra készül az ország legnagyobb magánkórháza

Nagy dobásra készül az ország legnagyobb magánkórháza

A Magyar Nemzeti Bank október 4-én kiadott határozatában engedélyezte a Medicover Egészségközpont Zrt. számára, hogy Medicare Biztosító Zrt. néven saját, nem-életbiztosítót alapítson - szúrta ki a Portfolio az MNB oldalán megjelent felügyeleti döntést. A magyar magánegészségügyi szolgáltatói piac legnagyobb magánklinikája - melynek biztosítói lábát eddig is irigykedve figyelték a versenytársak - érdekes húzással állt elő, hiszen jelenleg a svéd Medicover Försäkrings AB Magyarországi Fióktelepével áll ilyen kapcsolatban. Közben az is kiderült a társaság szintén elmúlt napokban közzétett tavalyi éves beszámolójából, hogy árbevétele már 22 milliárd forint felett van, viszont a jövedelmezősége a Medicovernek is romlott, ahogy a szektor más szereplőinél is ez volt a jellemző. Kérdéseinkkel megkerestük a társaságot is, ahonnan válaszokat kaptunk a biztosítóalapítással kapcsolatban, de röviden értékelte számunkra a cég a tavalyi és az idén várható üzleti teljesítményt is.

Megvan, mivel jár nagyon jól a dolgozó, de ez sem tarthat örökké

Megvan, mivel jár nagyon jól a dolgozó, de ez sem tarthat örökké

Egyre tudatosabb ügyfelek, jelentősen emelkedő magánklinika árak, az időponton meg nem jelenő egészségbiztosított paciensek, hogy csak egy párat említsek meg az egészségbiztosítási piac veszteségei mögött meghúzódó okokról. Cikkemben a hazai egészségbiztosítási piac meghatározó trendjeit hoztam el, arra fókuszálva, hogy merre tartanak a szolgáltatók és mi ennek az oka.

A szlovák piacra is belépett a magyar online bőrklinika

A szlovák piacra is belépett a magyar online bőrklinika

A napokban Szlovákiában is elérhetővé vált az itthon már jól ismert AIP Derm. A digitális bőrgyógyászatot a szlovák Dovera egészségbiztosító tagjai innentől évente három konzultáció erejéig ingyenesen vehetik igénybe.

Verseny és együttműködés: merre tart a magyar egészségügy?

Verseny és együttműködés: merre tart a magyar egészségügy?

A magánegészségügyi szolgáltatók addig nem tudnak komplex, a fekvőbeteg-ellátás minden szegmensére kiterjedő komplex szolgáltatásokat nyújtani, amíg az állami finanszírozás nem áll be mögéjük - mondta Fábián Lajos, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) társelnöke a Portfolio Private Helath Forum 2023 konferencián. A szakember szerint a magánegészségügyi vállalati megtérülés közel nem olyan jó itthon, mint a régióban. Szlovéniában vagy akár Horvátországban 30-50 százalékos EDIDTA-val lehet számolni, Magyarországon pedig a cégek örülhetnek, ha nem veszteségesek. Fábián Lajos felvezető előadása után a VOSZ Egészségügyi Tagozatának szekcióelnökei beszélgettek a saját szegmensükben működő vállalatok helyzetéről, kilátásairól, valamint az állami- és magánegészségügyi rendszer együttműködéséről.

Nyaralni mész? Ezen nem érdemes spórolni

Nyaralni mész? Ezen nem érdemes spórolni

A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetségének (FBAMSZ) adatai szerint az év első öt hónapjában megkötött online utasbiztosítások díja naponta és személyenként 665 forint volt, ami mindössze 7 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi 620 forintos szintet. A kedvező díjszint ellenére a kiutazók több mint harmada továbbra sem gondoskodik megfelelő utasbiztosításról, noha erre a védelemre annak is szüksége lehet, aki rendelkezik Európai Egészségbiztosítási Kártyával, illetve bankkártyához kapcsolódó utasbiztosítással.

Baj lehet belőle a nyaraláson, ha nem tudod, mi a különbség az egészségbiztosítási kártya és az utasbiztosítás között

Baj lehet belőle a nyaraláson, ha nem tudod, mi a különbség az egészségbiztosítási kártya és az utasbiztosítás között

Nyaralás előtt valószínűleg senki sem gondol szívesen arra a tényre, hogy külföldön is bekövetkezhet bármilyen baleset vagy betegség, amely a külföldi társadalombiztosítás hiánya miatt akár komoly anyagi teherrel járhat. Jó megoldás lehetne erre az Európai Egészségbiztosítási Kártya, azonban fontos megnézni azt, hogy az önmagában is elegendő-e, vagy érdemes mellé utasbiztosítást is kötni.

Durva számok jöttek a műtéti várólisták hosszáról

Durva számok jöttek a műtéti várólisták hosszáról

Hiába nem emelkedett februárról márciusra a műtétre várakozók száma Magyarországon, az összkép így sem néz ki valami jól, ugyanis a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő infrmációi szerint közel negyvenezren vannak azok, akik már jelentkeztek valamilyen ellátásra, de még nem kapták azt meg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.