Kiderült, hogyan teljesített az energiakrízisből kilábaló magyar energiaszektor

Kiderült, hogyan teljesített az energiakrízisből kilábaló magyar energiaszektor

Az energiaárak 2022-es elszállását követően 2023 nagyrészt a piacok konszolidálódásáról szólt, azonban az energiaválság hatásai még egyáltalán nem csengtek le teljesen. A körülmények változása különféleképpen érintette a hazai energiaszektor szereplőit, de a kereskedők, szolgáltatók, hálózati és tároló cégek, valamint energiatőzsdék többnyire növelni tudták profitjukat.

Elképesztő hatásai lehetnek a globális felmelegedésnek ebben az országban

Elképesztő hatásai lehetnek a globális felmelegedésnek ebben az országban

Izland villamosenergia-termelésében jelenleg is hatalmas szerepe van a vízenergiának, és ahogy a globális felmelegedés erősödik, egyre több hangsúlyt kaphat ez a szegmens. Az előrejelzések szerint a gleccserek olvadásával megnövekedhet a vízhozam, amellyel párhuzamosan bővíthetik az izlandi vízerőművek kapacitását is - számolt be a helyzetről a Scientific American.

Energiabizniszről tárgyal Ukrajnával az EU

Az ukrán energiaügyi miniszter bejelentette, hogy Ukrajna az Európai Unió országaival tárgyalásokat folytat annak érdekében, hogy növelje a lehetséges villamosenergia-importot, kompenzálva ezzel az orosz támadások során megsemmisült termelőkapacitásokat, miközben az ország energiaszektorát ért rakéta- és dróntámadások miatt jelentős károk keletkeztek.

Zöld adatokat publikál az MNB - Jön az új ESG-ajánlás is

Zöld adatokat publikál az MNB - Jön az új ESG-ajánlás is

Az MNB meghosszabbította Zöld tőkekövetelmény-kedvezmény programját, amin keresztül a bankok 2023 végén közel 880 milliárd forint hitelt nyújtottak. Emelkedtek a hitelintézetek kockázatai: eddigi legmagasabb értéken áll az MNB Banki Karbonkockázati Indexe és a klímakockázati háló alapján is nőttek a hitelezési portfólióban a klímakitettségek. Az MNB ESG-ajánlással készül és negyedévente zöld adatokat is publikál - derül ki az MNB Zöld pénzügyi jelentéséből.

Sikerült a gigaüzlet a német acéliparban

Sikerült a gigaüzlet a német acéliparban

A Thyssenkrupp bejelentette, hogy eladja az acélüzletágának 20 százalékát a Daniel Kretinsky által vezetett energiaholdingnak - a német vállalat már hosszú ideje igyekszik értékesíteni az egységet, ezzel párhuzamosan tárgyalások folynak egy lehetséges 50-50 százalékban tulajdonolt közös vállalat létrehozásáról is.

Többmilliárd forintos gyárfejlesztés jön a Ganznál

Összesen 12 millió euró értékű technológiafejlesztési célú beruházást indított forgógép üzletágában a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Rotating Machine 2.0 nevű fejlesztési programnak köszönhetően elsősorban a gyártás során használt eszközöket és berendezéseket újítják fel, valamint a teljes gépállomány korszerűsítésére is sor kerül. A fejlesztések célja a gyár modern gyártóüzemmé alakítása, melyet a Ganz hosszútávú stratégiájának megfelelően végeznek el annak érdekében, hogy a megújulóenergia-szektort az eddigieknél jobban ki tudják szolgálni.

Japánra érdemes figyelni 2024-ben

Japánra érdemes figyelni 2024-ben

Az elmúlt két évre rányomta a bélyegét az attól való félelem, hogy mennyire lesz súlyos a 2008 óta tapasztalt első tartós gazdasági lassulás, most azonban a körülmények fokozatosan lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy most már inkább a várható expanziós szakasz felé fordítsák a figyelmüket - derül ki a Fidelity International éves felméréséből.

Soha nem voltak még ilyen nagylelkűek az olajcégek

Soha nem voltak még ilyen nagylelkűek az olajcégek

Tavaly a legnagyobb nyugati olaj- és gázipari vállalatok, köztük a BP, a Chevron, az Exxon Mobil, a Shell és a TotalEnergies 2023-ban példátlan mértékű pénzügyi nagylelkűséget tanúsítottak részvényeseik felé.

1987 óta nem történt ilyen a Dunával - Aszályok és özönvízszerű esőzések várhatnak ránk

1987 óta nem történt ilyen a Dunával - Aszályok és özönvízszerű esőzések várhatnak ránk

A klímamodellek által vázolt forgatókönyvekbe illeszkedik a hazai és más európai országok folyóin december végén, január elején kialakult árhullámok megjelenése. A magas víz Magyarországon nem okozott komolyabb problémákat, de az átalakuló időjárási, illetve csapadékmintázatok miatt a jövőben gyakoribbá válhatnak a hasonló jelenségek, amire érdemes felkészülni.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kiderült: szép csendben gigaösszegű devizahitelt vett fel Kínától a magyar állam
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.