Donald Trump második elnöki ciklusának első külföldi útját tölti a héten, elődeitől eltérően pedig nem Európába vagy a szomszédos országok valamelyikébe vette az irányt, hanem 2017-hez hasonlóan ismét a Közel-Keletre. A republikánus zászlóvivő egymás után tette a történelmi bejelentéseket: meglepetésszerűen feloldotta az immár Ahmed es-Saraa vezette Szíria elleni amerikai szankciókat, miközben egy 142 milliárd dollár értékű fegyvercsomag eladásáról állapodott meg Szaúd-Arábiával, amely 600 milliárd dolláros befektetést vállalt az Egyesült Államokban. Mindez jól példázza, hogy Trump mostani körútjának középpontjában elsősorban a gazdasági kapcsolatok állnak — nem véletlenül kísérte el az elnököt számos amerikai üzletember, köztük Elon Musk, Sam Altman és Larry Fink is. Trump odahaza azonban egy másik ügylettel kavarta a legnagyobb port: kiszivárgott ugyanis, hogy elfogadna Katartól egy luxusrepülőgépet, melyet saját elnöki gépeként használna. Bár az elnök szerint "hülye" lenne nem elfogadni az ajándékot, a kérdés nem ilyen egyszerű, és saját támogatói sem örvendeznek az ötlet hallatán.
David Allvin tábornok, a légierő vezérkari főnöke megvillantott pár dolgot arról, hogy pontosan miket tud majd az új F-47-es, hatodik generációs vadászgép, amikor elkészül – számolt be a Defense One.
Katar 200 milliárd dolláros repülőgép-beszerzési megállapodást kötött a Boeinggel Donald Trump látogatása során
Az ukrán hadsereg friss videót tett közzé egy módosított Sz-200-as rakéta indításáról. Az alapvetően régi technológia azért kapott nagy figyelmet az orosz-ukrán háborúban, mert korábban azt állították, ilyenekkel sikerült megsemmisíteni egy Tu-22M3 és két A-50U AWACS repülőgépet.
Kína feloldotta a Boeing repülőgépek átvételére vonatkozó tilalmat, a hatóságok pedig már tájékoztatták is a hazai légitársaságokat és kormányzati szerveket arról, hogy folytatódhat az amerikai gyártású repülőgépek átvétele.
Donald Trump egy luxusrepülőgépet kap a katari királyi családtól, amelyet elnöki repülőgépként fog használni második hivatali ideje alatt.
A kanadai kormány újabb jogi lépéseket tett egy több mint három éve a Toronto Pearson repülőtéren veszteglő hatalmas orosz teherszállító repülőgép teljes birtokbavételéért - jelentette az insauga.com.
Az Egyesült Királyság 10 milliárd dollár értékben vásárol Boeing repülőgépeket az amerikai-brit kereskedelmi megállapodás részeként, jelentette be Howard Lutnick amerikai kereskedelmi miniszter, bár a részletek egyelőre homályosak.
Az Európai Bizottság a Boeing repülőgépeire kivetendő vámokat fontolgat az Egyesült Államokkal folytatott kereskedelmi tárgyalások esetleges kudarca esetén - tudta meg a Financial Times.
Egy héten belül már a második F/A-18 Super Hornet vadászgépét veszítette el az amerikai haditengerészet a Vörös-tengeren állomásozó USS Harry S. Truman repülőgép-hordozóról - jelentette a CNN.
Az ukrán Kyiv Post közölt egy egészen megdöbbentő történetet arról, hogy Oroszország gyakorlatilag meglovasította Kazahsztán összes stratégiai bombázóját még korábban.
A V-22 Osprey billenőrotoros repülőgép 2026-ig nem térhet vissza a szolgálatba egy újabb műszaki meghibásodás miatt, ugyanis a cserealkatrészek még egy évig nem állnak rendelkezésre - írta a Militarnyi.
Az ukrán állami Eurointegration számolt be arról, hogy a bukaresti kormány a levegőbe küldte a román légierő vadászgépeit azt követően, hogy Moszkva dróntámadást hajtott végre az ország határaihoz közel eső részeken.
A Vörös-tengerbe zuhant egy amerikai F/A-18 Hornet harci repülőgép a Harry Truman repülőgép-hordozó fedélzetéről – közölte hétfőn az amerikai haditengerészet.
Kína fejlett irányítórendszert fejleszt, amely lehetővé tenné hatodik generációs lopakodó vadászgépének, a J-36-nak a biztonságos és pontos leszállását mozgó repülőgép-hordozókon - tudósított a Business Standard.
A Northrop Grumman újabb 477 millió dolláros veszteséget jelentett be a B-21 Raider bombázó programján, amit a gyártási költségek növekedése okozott - tudósított a Breaking Defense.
Még Joe Biden idején.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.