
A PIF immár két évtizede a hazai ingatlanpiac meghatározó eseménye, ahol a szakma legfontosabb véleményvezérei és döntéshozói találkoznak. A tavalyi után az idei konferencia is különösen izgalmasnak ígérkezik, hiszen a globális és hazai gazdasági-politikai változások közepette az ingatlanpiac új kihívásokkal néz szembe.
A nyitó szekció azt járja körül, hogy vajon fordulóponthoz érkezett-e a szegmens; 2025 kezdetén ugyanis optimizmus jellemezte a piacot, kérdés azonban, hogy beváltotta-e a hozzá fűzött reményeket.
Noah Steinberg, a WING elnök-vezérigazgatója "Újratervezés: erősebben és még tapasztaltabban jövünk fel" című előadásával indul a szakmai program, míg Borbély Gábor, a CBRE kutatási igazgatója a legfrissebb statisztikákat elemzi.
Külön szekció foglalkozik azzal, hogy az elmúlt évek kihívásai után hogyan alakul át az irodapiac. Kerekasztal-beszélgetésünkön szakértők vitatják meg az üzemeltetés legújabb trendjeit, ezen túl pedig a mesterséges intelligencia üzemeltetésre és munkahelyekre gyakorolt hatásait boncolgatják meghívott vendégeink.
Az újratöltött plázastop és a hotelpiac szárnyalásának kitárgyalása után Debrecen fejlődéséről lesz szó egy szakértői panelbeszélgetésben az alábbiak részvételével:
- Krizsán Gábor, üzletfejlesztési igazgató, Dryvit Profi Kft.
- Marossy Virág, vezérigazgató, Debreceni Vagyonkezelő Zrt.
- Nyitrai Zsolt, kockázatkezelési igazgató, XANGA Investment & Development Group
- Szabó Sándor, általános vezérigazgató-helyettes, igazgatósági tag, Szinorg Universal Zrt.
Pillantson bele, hogy milyen volt a tavalyi rendezvény!
A délutánt beindító párhuzamos szekciókban egyebek mellett a digitalizáció és a fenntarthatóság piacra kifejtett hatásait vizsgáljuk, miközben a szomszédos teremben az ingatlanpiaci hozamok és finanszírozói dilemmák lesznek fókuszban.
Az idei év kiemelkedő alpiaca a lakópiac, ami nem csak az ingatlanfejlesztőket, hanem az építőipar egyes szereplőit is a víz felett tartja ezekben a kihívásos időkben.
- De tart-e még a jó hangulat?
- A vásárlók lehetőségei mennyire korlátozódnak?
- Képes-e az építőipar még versenyképesebben és hatékonyabban dolgozni, úgy, hogy az elvárt minőség ne sérüljön?
Ezekre a kérdésekre keresik a választ szakértőink a program hátralévő részében, valamint értékelik az iparágban jelenleg élesedő verseny és az ezzel kapcsolatos hosszú távú kilátások aspektusait.
Az említett jövőbeli várakozások és realitások lesz a témája a rendezvényzáró panelbeszélgetésnek az alábbi résztvevőkkel:
- Futó Gábor, társalapító és társtulajdonos, Futureal-csoport
- Jellinek Dániel, partner, vezérigazgató, Indotek Group
- Noah Steinberg FRICS, elnök-vezérigazgató, WING
Ne maradjon le erről a kivételes lehetőségről, ahol első kézből értesülhet a legfrissebb piaci trendekről és építheti kapcsolatait a szakma legbefolyásosabb szereplőivel. Regisztráljon most a XXI. Portfolio Property Investment Forumra, és legyen részese az év legfontosabb ingatlanpiaci eseményének! Vegye meg jegyét most, éljen a kedvezményes árral!
Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Egyáltalán nem hatotta meg Moszkvát Trump fenyegető parancsa – Megérkezett a Kreml reakciója
A szóvivő szerint nem beszélhetünk nukleáris eszkalációról.
Jön a népszavazás a legalacsonyabb nyugdíjakról? Legalább 140 ezer forintot tűztek ki célként a nyugdíjasok
Közel félmillió idős kap a szűkös megélhetést sem fedező nyugdíjat.
Nagy újításra készül az Apple: erős AI-funkció érkezhet az iPhone-okra
Jó hír az a felhasználóknak.
Olyan boltot nyitott a Lidl, amilyenre még nem volt példa
Aki szereti a "középső sort", az örülni fog a bejelentésnek!
Hamarosan elveszíti Oroszország a stratégiai bombázóit? Megszólaltak az elemzők
Váratlan fordulat lenne.
Súlyos titkokat szerzett meg az oroszok beépített ügynöke, banális hiba lett a veszte
Az ukrán SZBU leleplezte a téglát.
Megtették tétjeiket a hitelezés nagyágyúi: akár a hitelpiac felét is kiteheti a 3%-os Otthon Start lakáshitel
Ugyanis más támogatásokkal is összevonható.
Hiába drága az európai földgáz, még így is csak a dobogó második helyére fért fel
Ez bármelyik pillanatban változhat.
A pisztácia királyai
Lamentáltunk az irodában egy ideig, hogy a pisztácia vajon "örökzöld" téma-e. Mindenesetre, ha nem is, örömhírrel jövünk: a Bloomberg ágazati körképe szerint az amerikai gazdák... The pos
Így hangolná össze a kormány a különböző lakástámogatásokat
Társadalmi egyeztetése bocsátották azt a jogszabálytervezetet, amelynek elsődleges célja az Otthon Start Program, a CSOK Plusz, a Falusi CSOK és a Babaváró hitel összehangolása annak érdekébe
Az osztalék portfólióm - 2025. július
A Pepsi csomagomat megdupláztam, szerintem jó áron és éppen időben, mielőtt kijött volna a jó negyedéves jelentésével. És kaptam egy csomó osztalékot is, jó hónap volt.VáltozásokPepsiCo
Top Indexek Expressz certifikát éves 9% fix hozammal
A világpiacok jelenlegi turbulens időszaka kiváló alkalmat kínál a kedvező beszállási pontok kihasználására. Az új Top Indexek certifikátunkkal most a Swiss Market Index, a Nasdaq 100 és
Mi a legerősebb érv a demokrácia ellen?
Járom a TV stúdiókat ebben a három éve tartó, kis magyar kvázi-recesszióban. Mi a baj a magyar gazdasággal? - szól a kérdés. Hol a növekedés?... The post Mi a legerősebb érv a demokrácia e
Afrika technológiai innovációkkal tenne a fenntarthatóságért
Az Európai Bizottság Közös Kutatóközpontja (JRC) kidolgozott egy tudományos, technológiai és innovációs (STI) befektetési ütemtervet, hogy az afrikai országok ezek seg
Áfabevallás 2025: új oszlopok az áfabevallásban
2025. július 30-tól módosult a 2565-ös áfabevallás (2565M-02, 2565M-02-K lapok) szerkezete: négy új mezővel egészült ki az összesítő jelentés, amelyek az adómértékek (5%, 18%, 27%) szerin
Biztos nem csak szerencsejátékozol befektetés helyett?
A pénzügyi tudatossági körökben köztudott, hogy a szerencsejáték alapvetően a vesztesek játéka. Ennek oka teljesen érthető, még ha a játék szervezője profitmotiváció nélkül is dolgozna


Meglepő kulisszatitkok derültek ki: így kerül a magyar hús a zsidó és muszlim vevőkhöz
Jó üzlet a vallási igények kiszolgálása.
Megúsztuk a legrosszabb forgatókönyvet, de mikor jön a növekedési fordulat?
Friss adatok érkeztek.
Bod Péter Ákos elárulta, miért maradt le a magyar gazdaság
Álom marad az osztrák életszínvonal?
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?
Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.