Az elmúlt években a passzív befektetési stratégiák látványos térnyerésének lehetünk tanúi, melynek egyik legismertebb eszközei az ETF-ek, azaz tőzsdén kereskedett alapok. Ezek a befektetési formák a költséghatékonyság, az átláthatóság és a széles piaci lefedettség ígéretével csábítják a befektetőket világszerte. De vajon valóban hosszú távon is megalapozott döntés az ETF-alapú portfólióépítés, vagy csupán a pénzügyi piac egyik újabb trendjéről van szó? Ezekre a kérdésekre keressük a választ soron következő webináriumunkon.
Michal Burry neve mindenkinek a 2008-as pénzügyi válság kapcsán lehet ismerős, mivel a befektetőlegenda sikeresen előrejelezte a nagy összeomlást. A hangzatos véleményeiről és merész húzásairól híres Burry vezette Scion Asset Management az amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottsághoz csütörtökön benyújtott 13-F jelentésből kiderült, hogy hogyan rendezte át befektetéseit Burry a mostani vámpánik közepette. Igencsak érdekes dolgokat figyelhetünk meg.
Áprilisban 137 milliárd forinttal (0,7%-kal) növekedett a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon. Ez félig a friss tőke beáramlásnak, félig a hozamoknak köszönhető, ugyanis az amerikai vámintézkedések okozta április eleji tőzsdei zuhanás ellenére a magyar befektetési alapok pluszos teljesítményt produkáltak. Az egyes alapkategóriák között találni nagy nyerteseket és veszteseket egyaránt: a rövid kötvényalapok újabb jelentős pénzkivonást szenvedtek el a múlt hónapban, az abszolút hozamú alapok ismét nagy összegű értékesítést könyveltek el, a vegyes alapokból pedig hosszú idő után először kifelé vonták a pénzt a befektetők. A rekordösszegű PMÁP-kifizetések érdekes folyamatokat hoztak az év első négy hónapjában, a számok alapján a befektetési alapok nem lehetnek maradéktalanul elégedettek.
Donald Trump amerikai elnök ténykedései miatt a 2025-ös vélhetően az egyik legizgalmasabb évként fog bekerülni a történelemkönyvekbe: látványosan mérgesedő viszony Kínával, erős ráhatás az orosz-ukrán háború rendezésére, na meg persze az általános vámbejelentések, amelyek rendszerszintű leolvadáshoz, majd meredek felpattanáshoz vezettek a világ tőzsdéin. Ebben az extrém bizonytalan miliőben rendkívül felértékelődik a már évtizedek óta a befektetési szakmában lévő, számos kisebb-nagyobb válságot és eufóriát átélt profi guruk iránymutatása. Ezért most megnézzük, hogy hogyan rendezte át portfólióját, milyen részvényeket vett és adott el a viharos első negyedévben az egyik legelismertebb befektetőlegendának, Warren Buffettnek a vállalata.
A teljes hazai portfóliójától megszabadulni próbálkozó CA Immo most végül eladta egyik ékkövét, a BudaPart és az InfoPark szomszédjában lévő IP West irodaházat. Nem is akárki a vevője a több mint 30 ezer négyzetméteres ingatlannak, a kínai autógyártó óriás, a BYD a szerencsés új tulajdonos, ami már a Colliers posztjából derül ki. 2000 ember fog itt dolgozni a BYD európai központjában. A környék lakástulajdonosai is fenhetik a fogukat, pláne akik befektetési szándékkal vásároltak, vásárolnak épp a környekén megépült vagy épülő lakóprojektekben.
A JP Morgan befektetői napján főként a vámok gazdasági hatásaira, illetve a vezérigazgatói utódlásra figyelnek majd a résztvevők – írja a Reuters.
Nem kellett sok idő ahhoz, hogy az Európai Unió megtalálja a Starlink alternatíváját, miután a cég tulajdonosa, Elon Musk néhány hónapja megfenyegette Ukrajnát a katonai kommunikációt is segítő műholdak lekapcsolásával. Még hova építkezni a francia riválisnak, de már most olyan rendszeren dolgoznak, amely két éven belül a biztonságos információcsere alapját adhatja Európában.
OXO Technologies Holding tegnapi befektetői eseményén ismertette a 2024-es üzleti év mérföldköveit, valamint a következő időszakra vonatkozó célkitűzéseit. A vállalat a kihívásokkal teli makrogazdasági és iparági környezet közepette ki tudta használni a piaci konszolidáció kínálta lehetőségeket, egy jelentős iparági akvizícióval tovább dinamizálta növekedését, miközben strukturálisan is új szintre lépett – áll a cég közleményében.
Közzétette osztalékfizetési rendjét az OTP Bank ma reggeli közleményében, mutatjuk a fontosabb dátumokat.
Számottevően többet takarítanak meg a jövedelmükből a magyar háztartások, mint amennyi az eurózóna háztartásaira jellemző arány. A magyar megtakarítási kedv 2011 előtt alulmúlta a nyugat-európaiakét, később felzárkózott, 2018 óta pedig lényegesen magasabb pályán halad – eltekintve a Covid kitörése körüli rövid időszaktól. A hazai megtakarítási szerkezet is több ponton eltér az eurózónáétól: például a magyarok jóval nagyobb arányban tartják ingatlanban és kötvényekben a vagyonukat, a bankbetéteket és befektetési célú életbiztosításokat viszont látványosan alulsúlyozzák.
A katari állami vagyonalap 500 milliárd dolláros amerikai befektetést tervez a következő évtizedben, ami közel azonos a jelenlegi teljes vagyonával.
Közzétette befektetői prezentációját a Gloster, amelyben 2030-as célkitűzéseket határozott meg a társaság. A bevétel növekedése mellett a profitráták javulásával számol a menedzsment, és az adósság jelentős csökkentését is célul tűzte ki.
Idén már 28 százalékot emelkedett az OTP árfolyama, egy év alatt 50 százalékot lehetett keresni a magyar bankpapírral. Az emelkedés nem véletlen: azon túlmenően, hogy az OTP önmagában is remek növekedési sztori, egyre közelebbinek tűnik az ukrajnai béke, ezzel pedig folyamatosan átárazódnak a régiós részvények, köztük az OTP is. Az elemzők is egyre optimistábbak, jönnek az egyre magasabb célárak, és az OTP új vezérigazgatója, Csányi Péter is korábban soha nem látott, magas OTP árfolyamról beszélt legutóbbi interjúnkban. Mutatunk olyan forgatókönyveket, amikben 40 vagy akár 50 ezer forint is lehet az OTP árfolyama.
A gyorsjelentést követően megemelte a Richter részvényeire vonatkozó célárát a HSBC.
Az elmúlt években szép lassan telítődött a magyar nyaralópiac, és ma már egyre nehezebb jó áron megfelelő ingatlant vásárolni. Ennek több oka is van: a Balaton mára szinte budapesti árakon forog, a Velencei-tónál a főváros közelsége miatt egyre több az állandó lakó. Azoknak, akik most elérhető áron szeretnének vásárolni, érdemes körülnézniük a kevésbé felkapott területeken is, mint például a Tisza-tó környékén, ahol még jó ár-érték arányú nyaralók találhatók - közölte az OTP Ingatlanpont.
Tegnap este Magyarországra érkezett a BYD alapítója és elnöke, Vang Csuanfu. A kínai autógyártó stratégiai megállapodást köthet a magyar kormánnyal.
Egyelőre a károkat mérik fel.
Lecsapott a Sea Viper.
Nehéz lesz a közlekedés.
Egy hónappal a felhívás után.
Eddig jól megy nekik.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.