Nem tett jót a lakástakarék-szerződések állami támogatásának megszűnése: a három fennmaradt szolgáltatónál az elmúlt négy évben szinte minden tekintetben visszaesés következett be, még a kamatkörnyezet emelkedése sem tudta kompenzálni a csökkenést. Az alábbi cikkünkben azt vesézzük ki, hogyan változott a pénztárak helyzete a kormány 2018-as döntése után, és e módosítások milyen hatással voltak az eredményükre.
Miközben az állam évi 220 milliárd forint körüli különadóval sújtja a biztosítókat, eredménytelen lett a tűzoltók élet- és balesetbiztosítására kiírt közbeszerzés, mert túl drága ajánlatok érkeztek a biztosítóktól a Belügyminisztérium két évre szóló 244 millió forintos elképzeléséhez képest.
Az Aegon Biztosító augusztus 1-től Alfa Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. cégnéven – Alfa Biztosító márkanéven – folytatja a tevékenységét - közölte a társaság a LinkedInen.
2023. május 15-től VIG Befektetési Alapkezelő Magyarország Zrt. néven folytatja működését az Aegon Magyarország Befektetési Alapkezelő Zrt., és a VIG pénzügyi csoport nemzetközi szereplője lesz. A 30 országban megtalálható 50 biztosító 48 milliárd eurós vagyona óriási növekedési potenciállal kecsegtet az alapkezelő számára.
Júniusban távozik Almássy Gabriella, az Union Biztosító elnök-vezérigazgatója a társaság éléről. Lemondását a Vienna Insurance Group - amelynek az Union is a tagja - tudomásul vette, utódlásáról legkésőbb júniusig döntés születik - közölte a biztosító csütörtökön az MTI-vel.
Magyar Biztosítóholding Zrt. néven új társaságot alapított nemrég a Mészáros Lőrinc és Keszthelyi Erik (címlapképünkön) tulajdonában álló Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. A hírről a legtöbbeknek a Magyar Bankholding jutott eszébe, amely három nagybank egyesítése céljából jött létre, így jogos feltételezés, hogy nagy tulajdonosi átalakulások hírnöke a biztosítási piacon a friss cégalapítás is. Megkerestük a Hungarikumot, és a kérdéseinkre adott válaszok megerősíteni látszanak ezt a feltételezést. Mint kiderült, "nincs kizárva" a CIG Pannónia biztosítóholdingba rendezésre és "kétségtelenül illeszkedne a társaság stratégiájába" az Aegonnal, az Unionnal és a Posta Biztosítóval való együttműködés is.
Összesen másfél milliárd forintnál is nagyobb kárbejelentési összegre számítanak az MTI-nek nyilatkozó biztosítók a hétvégi viharok miatt.
A háztartások háromnegyedének van lakásbiztosítása Magyarországon, meghaladja a vagyonbiztosítási szerződések száma a 3,3 milliót. A most már évente 165 milliárd forintnyi befizetett lakásbiztosítási díjhoz képest azonban nagyon kevés kártérítést fizetnek a biztosítók, gyenge köztük a verseny az ügyfelek kegyeiért, és elkényelmesedett a piac – legalábbis a kormány szerint. A tavalyi ígéretet beváltva ezért most a lakásbiztosításoknál kezdték el a biztosítási piac újraszabályozását, egy friss rendelet alapján meglehetősen vitatható eszközökkel. Központi téma lesz ez a Portfolio március 8-ai Biztosítás 2023 konferenciáján is, érdemes regisztrálni a rendezvényre.
Az MNB értesítette az Aegon Biztosítót Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási pályázata pozitív elbírálásáról. A konstrukció forgalmazása így akár azonnal indulhat. Ezzel már 11 minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás érhető el a piacon, amelyek év végére várhatóan közel ezermilliárd forintnyi ügyfélvagyont védenek Magyarországon. Az MFO-t kínáló biztosítók immár a lakásbiztosítási piac kilenctizedét képviselik a díjbevételre vetítve - írja közleményében az MNB.
Erősebb verseny, jobban érvényesülő ügyfélérdek, 50 százalék feletti hazai tulajdon, a rossz sémák lebontása és dinamikus növekedés: a bankszektor után a biztosítási szektor működését is ilyen protekcionistának nevezett elvek alapján rázná fel a kormány. Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter és Kovács Zsolt miniszteri biztos élénk szabályozói figyelmet ígér az ágazatnak, és leginkább az öngondoskodás, a lakás-, agrár- és egészségbiztosítások területén tervez beavatkozást, emellett egy "komolyabb" biztosító többségi tulajdonának a megvásárlása már "csőben" is van. A részletekről interjúnkban Kovács Zsoltot kérdeztük.
A Vienna Insurance Group (VIG) kérelmezte részvényeinek bevezetését a Budapesti Értéktőzsdére. A VIG részvényeit 1994 óta jegyzik a Bécsi Értéktőzsdén, 2008 óta a Prágai Értéktőzsdén, e hét péntektől pedig a Budapesti Értéktőzsdén is elérhetők lesznek.
A magyarok 27%-a még mindig nem mozog annyira otthonosan a digitális világban, hogy kizárólag digitálisan intézze ügyeit, akár a biztosításaival kapcsolatban - derül ki az Aegon kedden publikált kutatásából. A papírhoz való ragaszkodás és a telefonos ügyfélszolgálatokkal kapcsolatos megszokás még mindig komoly visszatartó erőt jelent.
Megjelent az MNB legújabb Aranykönyve, a bankok, alapkezelők és nyugdíjpénztárak után a biztosítók és biztosításközvetítők 2021-es sorrendjét állítjuk fel ez alapján az alábbiakban.
Szeptembertől Alfa lesz az Aegon új neve - jelentette be nyár elején a nemrég 55%-os VIG- és 45%-os magyar állami tulajdonba került biztosító. A Portfolio értesülése szerint a névváltást néhány hónappal elhalasztották, ennek okáról kérdeztük a biztosítót.
Szeptembertől Alfa lesz az Aegon új neve - jelentették be ma, miután március 23-án sikeresen lezárult a magyar Aegon vállalatok akvizíciója.
Négy nagy biztosító hozta tavaly a magyar biztosítási szektor 80 milliárdos nyereségének a háromnegyedét, miközben a díjbevételek felét érték el. Az Allianz, az Aegon, a Groupama és a Generali összesen 65 milliárd osztalékot fizet ki idén a részvényeseinek, a szektorszinten 50 milliárd forintosra tervezett új biztosítói különadó miatt azonban ez aligha fog megismétlődni jövőre. Amennyiben a biztosítói különadó az eddigihez hasonlóan csak a nem-életbiztosítási díjbevételeket terheli majd, akkor annak éppen a legnagyobb nyereséget termelő biztosítók lehetnek a legnagyobb elszenvedői.
Itt vannak az ukrajnai háború legfrissebb hírei.
A legfontosabb hírek a forrongó Közel-Keletről.
Mutatjuk, miért.
Kösz, Irán.
Érdemes közelebbről is megnézni a számokat.