Autósok, figyelem: átalakítja díjszabását a Mol Limo

Autósok, figyelem: átalakítja díjszabását a Mol Limo

A hazai közösségi autózás általános árazási modelljében a bérlés időtartama a leginkább meghatározó tényező, emellett azonban a megtett út mennyisége is fontos faktor a szolgáltatásnál - erre reagálva a Mol Limo mától átalakítja a díjszabását, a mai naptól kezdődően a 61 perc alatti, vagyis a leggyakoribbnak számító felhasználások esetén kilométer alapúvá válik az árazás, vagyis a felhasználóknak az óra helyett a kilométer-számlálót kell figyelniük.

Úgy kereshetünk ingatlant, ahogy társat – Hogy lehet ez?

Úgy kereshetünk ingatlant, ahogy társat – Hogy lehet ez?

Miközben természetes, hogy ingatlanokat már csak az interneten keresünk, mégis az lehet az ember érzése, hogy ezek a keresőfelületek megrekedtek a 90-es évek apróhirdetéseinek szintjén, listákat böngészhetünk és sokszor a kommunikáció is megrekedt a telefon/e-mail párosnál. Ennek vet véget egy új platform és applikáció, amelynek kitalálójával, Klement Péterrel beszélgettük a Portfolio Podcastjában.

Prémium laptop és mobil – már jobban megéri bérelni?

Prémium laptop és mobil – már jobban megéri bérelni?

Skálázhatóság, havidíjas költség, biztonság és fenntarthatóság, vagyis a felhőalapú szoftverszolgáltatások összes előnye jellemzi a céges laptopok és mobilok bérlésének egyre terjedő gyakorlatát. A konstrukciókat igénybe vevő vállalkozások naprakészen karbantartott, bármikor bővíthető vagy lemondható, modern flottával dolgozhatnak egy havidíjas szolgáltatás keretében, amelynek nem csak a mind komolyabb elvárásokkal rendelkező munkavállalók, hanem még a könyvelők is örülnek. A külföldön már terjedő megoldásról az idehaza piacteremtőnek számító INKI társalapítója és COO-ja, Kiss Károly beszélt a Portfolio-nak.

Olyannal próbálkozik az Ikea, amivel még soha eddig

A hagyományos üzleti modelljével szakítva az Ikea elindítja bútorbérlési üzletágát: az új irányt a svájciak próbálhatják ki először, várhatóan már ebben a hónapban - írja a Financial Times.

Súlyos milliókat bukhatnak vagy nyerhetnek a magyar cégek ezzel a döntéssel

Súlyos milliókat bukhatnak vagy nyerhetnek a magyar cégek ezzel a döntéssel

Az alacsony kamatkörnyezet rendkívül komoly döntés elé állíthat rengeteg céget hazánkban is, főleg a KKV szektorban, de a multiknál is, hiszen nagyon nem mindegy - ahogy a lakáspiacon sem -, hogy hogyan "lakik" a cégünk, üzletünk. A rugalmasságért cserébe fizetjük a havi bérleti díjat a tulajdonosnak a cég irodája számára helyet adó ingatlanban, vagy netán megvásároljuk azt, akár hitelre, és még akár értéknövekedéssel is kalkulálunk. Ezt a kérdést jártuk körbe az egyik legnagyobb hazai ingatlan-tanácsadó cég, a JLL három szakértőjével, akik mind az iroda, az ipari, illetve a retail ingatlanok tekintetében megosztották a legfontosabb szakmai észrevételeiket. Vegyünk vagy bérlejünk most ingatlant?

Új autós trend a magyar piacon: te tárgyaltál már limuzinban?

Ma már Magyarországon sem luxus limuzint és sofőrt bérelni, sőt az utóbbi években jelentősen nőtt az igény az ilyen típusú szolgáltatások iránt, főleg vállalati körökben. A cégek nemcsak fontos partnereknek biztosítanak prémium járművekben reptéri transzfert, vagy protokolláris eseményekre bérelnek: egyre több menedzser és üzletember dönt úgy, hogy kényelmesen, egy limuzin hátsó ülésén ülve bonyolítja le üzleti tárgyalásait.

Megőrültél, hogy lakást veszel? - Nyomós érvek szólnak ellene!

A jelenlegi lakáspiaci feltételek között szinte minden a lakásvásárlókat segíti, ugyanakkor a lakosság több mint 10 százaléka mégis bérelt lakásban lakik. Ez az arány ugyan a nyugat-európai országokhoz képest meglehetősen alacsony, az elmúlt években azonban növekedés tapasztalható benne. Annak ellenére, hogy ilyen kedvezőek a lakásvásárlás feltételei, mégis miért döntenek egyre többen a bérlés mellett? Jellemző, hogy a bérelt lakásban élők aránya a legalacsonyabb és a legmagasabb jövedelmi csoportokban a legmagasabb, akiket természetesen eltérő okok vezérelnek a döntésben. Előbbieket a vásárlás lehetőségének hiánya tereli a bérlés felé, míg a magas jövedelműek a mobilitás, vagy az egyéb befektetéseik magas hozamai miatt nem vásárolnak.

Ahol a fizetés felébe kerül a lakásbérlés

Bár hazánkban is emelkednek a bérleti díjak a lakáspiacon, a világ más részeihez képest még mindig kedvező a helyzet a fizetés és bérletre kifizetendő összegek arányát tekintve. Miamiban például egy két hálószobás ingatlanért több mint a havi bér felét kell kifizetni a bérlésért cserébe. Ugyanez igaz Los Angelesre és New York Cityre is, s a helyzet egyre rosszabbodik egy frissen megjelent, a Trulia által készített elemzés szerint - adta hírül a CNBC.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.