Csütörtök este az Egyesült Államok engedélyezte az első, legalább 50 millió dollár értékű fegyvereladást Ukrajnának Donald Trump hivatalba lépése óta, ami fordulatot jelezhet az eddig visszafogott katonai támogatási politikában. A Fehér Ház közlése szerint az első szállítmányok nem sokára a frontra érkezhetnek. Eközben JD Vance amerikai alelnök szerint nem várható rövid távon áttörés a béketárgyalásokon.
Észak-Korea vasárnap élesen bírálta Donald Trump amerikai elnök legutóbbi döntését, amellyel enyhítette a fegyverexport szabályait. Phenjen szerint ez a "háborúk kiterjesztésére" irányuló lépés – számolt be az MTI.
Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma jóváhagyta 20 darab F-16-os vadászgép potenciális értékesítését a Fülöp-szigetek számára, mintegy 5,58 milliárd dollár értékben - írta meg a Breaking Defense.
Az Egyesült Államok nagyon nem örül annak, hogy a nemrég bejelentett európai fegyverkezési program során az EU tagállamainak egy része elsősorban helyileg gyártott fegyvereket akar vásárolni, Washington a háttérben elég keményen elkezdett lobbizni azért, hogy ne szorítsák ki az USA fegyvergyártóit – tudta meg öt, egymástól különálló forrásból a Reuters.
A bolgár parlament jóváhagyta szerdán Javelin páncéltörő rakéták beszerzését az Egyesült Államoktól - közölte a BTA helyi hírügynökség.
A japán és dél-koreai védelmi ipar részvényei rekordmagasságba emelkedtek, miután az európai országok egyre inkább az ázsiai fegyvergyártók felé fordulnak, ami tovább növeli az ágazat lendületét - számolt be a Financial Times.
A svéd kormány 18 Archer tüzérségi rendszer beszerzését hagyta jóvá Ukrajna számára, emellett öt Arthur lokátorrendszert is szállít az országnak. A 3 milliárd svéd korona értékű csomag a skandináv ország 18. katonai segélycsomagját Kijevnek - jelentette a Defence Industry Europe.
Megerősítette Donald Tusk lengyel miniszterelnök, hogy leálltak az amerikai fegyvertámogatások Ukrajna irányába – írja az onet.pl.
Az Izraelnek szánt amerikai fegyverszállítások felgyorsításáról írt alá rendelkezést Marco Rubio külügyminiszter - közölte a külügyminisztérium Washingtonban.
Az amerikai kormányzat jelentős, összesen mintegy 3 milliárd dollár értékben hagyott jóvá fegyvereladást Izraelnek, megkerülve a szokásos kongresszusi felülvizsgálatot.
Külföldi ország adott le megrendelést Oroszország ötödik generációs Szu-57-es vadászbombázóira – számol be az Interfax.
Az indiai védelmi ipar jelentős mérföldkőhöz érkezhet: Franciaország komoly érdeklődést mutat az indiai gyártású Pinaka rakéta-sorozatvető rendszer iránt. A tárgyalások előrehaladott állapotban vannak, ami precedens értékű lehet, hiszen ez lenne az első alkalom, hogy India második legnagyobb fegyverszállítója vásárolna haditechnikai eszközöket az ázsiai országtól - írta a Reuters.
Érdekes fotó került elő az Indiában zajló Aero India 2025 légibemutatóról: néhány méterre bukkant fel egymástól az amerikai F-35-ös és az orosz Szu-57-es ötödik generációs vadászbombázó. Ez a két gép talán még sosem volt ilyen közel egymáshoz.
A DSG Tec USA jelentős áttörést ért el a bűnüldözési és katonai alkalmazásokban használt hagyományos kézifegyverek lőszereinek fejlesztésében. A vállalat olyan innovatív megoldásokat dolgozott ki, amelyek korábban elérhetetlennek tűntek a szokásos fegyverformátumok és lőszerkaliberek esetében. Az új technológiák mind a páncélzat átütésében, mind a vízen való áthaladásban kiemelkedő képességeket mutatnak - jelentette a Forbes.
Két ukrán forrás szerint az orosz–ukrán háborúban bevetett észak-koreai rakéták pontossága jelentősen javult az elmúlt időszakban – írja a Reuters.
Az Egyesült Államok feloldotta a nagy erejű bombák Izraelnek történő szállítására vonatkozó tilalmat. Donald Trump elnök bejelentette, hogy utasította az amerikai hadsereget a Joe Biden által elrendelt korlátozás megszüntetésére, írja a Reuters. A lépés várható volt, és újabb fejezetet nyit az amerikai-izraeli fegyverszállítások történetében.
Legalább 15 ember megsérült a támadásban.
Friss felmérés szerint a többség már nem bízik az eredményekben.
Még is komoly bukkanó lehet ez a NATO-egységben.
Nem sok jóval kecsegtet Kijevnek.
Több téma miatt is megbicsaklottak a tárgyalások, a Kína-politika az egyik legfontosabb pont.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.