A Chanel-örökös Gerard Wertheimer lett a leggazdagabb svájci lakos, vagyonát 42 milliárd svájci frankra becsüli a Bilanz magazin – írja a Bloomberg.
11,2 milliárd dollárt vesztett vagyonából egy nap alatt Bernard Arnault francia üzletember, aki nem mellesleg a világ leggazdagabb embere – számol be a hírről a Bloomberg.
Bernard Arnault, a világ leggazdagabb emberének vagyona egy nap alatt 12 milliárd dollárral ugrott meg, a Bloomberg szerint ez a valaha volt második legnagyobb egynapos emelkedés.
Európa leggazdagabb emberének, Bernard Arnault-nak a vagyona először haladta meg a 200 milliárd dollárt, ezzel ő a harmadik személy, aki valaha is ilyen magas személyes vagyont ért el – számol be a hírről a Bloomberg.
Néhány hónapja Bernard Arnault európai üzletember lett a világ leggazdagabb embere a Bloomberg Billionaires Index szerint. De miből lett a 73 éves Bernard Arnault-nak ilyen nagy vagyona, és hogy működik a globális luxusmárkák piaca? Erről kérdeztük a Portfolio Heti Podcastjében Kun-Welsz Editet, a Hold Alapkezelő portfóliókezelőjét.
A világ legnagyobb egy főre jutó luxuscikkvásárlói nem mások, mint a dél-koreaiak. Több ok is szerepet játszik abban, hogy ilyen sok pénzt költenek el luxusra egy olyan országban, ahol egyre nagyobb a lakosság adóssága.
Egy héttel az ukrajnai háború kezdete után kevés francia nagyvállalat jelentette be, hogy kivonulna Oroszországból, a francia kormány pedig óvatosan adagolja az üzleti közösségnek szánt üzeneteit.
A luxuscikkek értékesítését is alaposan megviselte a koronavírus-járvány, ebben a szegmensben visszaesésre már több, mint egy évtizede nem volt példa, legutóbb 2009-ben történt ilyen. Az idei év azonban még annál is súlyosabb, világszerte közel negyedével csökkenhet a luxuscégek bevétele, ez alól Kína jelenti az egyetlen kivételt, amely teljesen szembemegy a trendekkel. Az online eladások aránya gyakorlatilag megduplázódott a tavalyi évhez képest, így a koronavírus-járvány vesztesei a fizikai üzletek.
Vegyesen alakult a 2020-as év első fele és a legdrágább és különlegesebb luxustermékek piacán. Voltak olyan termékek, amik sokkal kisebb érdeklődést kaptak, máshol az online árveréseknek köszönhetően megmaradtak az eladások, a whiskyk és táskák iránt viszont szinte berobban a kereslet - a Knight Frank elemzése alapján.
Ahogy Európa lassan magához tér a járvány miatti korlátozások után, az első adatok azt mutatják, hogy a kiskereskedelem, amely az egyik legnagyobb veszteségeket elszenvedett ágazat, újra élénkülő keresletnek örvendhet. A folyamat hasonló ahhoz, amelyet Kína esetében is megfigyelhettünk, amikor ott áprilisban elkezdték feloldani a korlátozásokat. Ami azonban a luxuscikkek európai piacát illeti, a korábban az ágazatban tapasztalt kereslet jó 40 százalékát adó tehetős kínai turisták távol maradása a Fidelity International szerint meglehetősen bizonytalanná teszi a luxuscikkek piacának rövid távú kilátásait.
Vasárnap csődöt jelenthet a Neiman Marcus, az egyik legnagyobb amerikai luxuscikkeket forgalmazó vállalat. Jelenleg egy 600 millió dolláros vészhelyzeti finanszírozási csomagról tárgyalnak a hitelezőkkel, illetve újrastrukturálási tervet készítenek – írja a CNBC bennfentesekre hivatkozva.
Egy friss felmérés szerint idén 1200 milliárd eurót tesz ki a luxustermékek globális piaca, ami az ezredfordulós fiataloknak és a kínai fogyasztóknak köszönhető - írja a CNBC.
Máshogy vásárolunk luxuscikkeket és másfajta luxusdolgokat veszünk, mint régebben - állapította meg a Boston Consulting Group. Tárgyak helyett inkább élményekre költünk és üzletek helyett egyre szívesebben veszünk online luxustermékeket is. A szektor szereplői nagy kihívások előtt állnak, az értékesítések lassulásával kell szembenézniük, miközben új üzletek nyitásának nincs túl sok értelme.
Akkor lesz elégedett, ha elsők leszünk Európában.
Idén is díjazzuk a vállalatok legjobb pénzügyi-gazdasági vezetőit.
Szerinte nem lehet Trumpra bízni újra a hatalmat.
Felvizezve léphetnek életbe az új tőkekövetelmények.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Veszélyben a kiegyensúlyozott nemzetközi világrend.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?
Az Erste olaj- és gázipari elemzője a Checklist vendége volt.