A koronavírus után is lesz élet, de hogy fog visszatérni a régi kerékvágásba?

A koronavírus után is lesz élet, de hogy fog visszatérni a régi kerékvágásba?

Két nagyobb hullámban terjedhet idén a koronavírus az Egyesült Államokban, amik közül az elsőben többen halnak meg, a másodikban viszont többen fertőződhetnek meg, nyár elejéig az iskolák, az éttermek és bárok, és a nem létfontosságú gazdasági egységek is nagyrészt zárva lesznek, a nagyobb rendezvények pedig idén egész évben jelentős korlátozás alá esnek. Ez áll a Morningstar szakembereinek elemzésében az Egyesült Államokra az alap forgatókönyvben, amelyben a lakosság 20 százalékának megfertőződésével számolnak. És ez csak az alap szcenárió, a pesszimista forgatókönyvben nem két, hanem egy nagy hullámban terjedhet a járvány, arra az egész év rámenne.

Nekimentek a világ legismertebb befalapos oldalának az akadémikusok

Nekimentek a világ legismertebb befalapos oldalának az akadémikusok

Egy akadémikusokból álló csoport azzal vádolja a Morningstart, a világ legismertebb befalap-összehasonlító és pontozó oldalát, hogy félrevezeti a befektetőket, ugyanis az oldalán található amerikai kötvényalapokat sok esetben biztonságosabbnak tünteti fel, mint amilyenek valójában – számol be a hírről a Financial Times.

Milliárdokat spórolnak a befektetők a legújabb trenddel

Soha ilyen olcsón nem lehetett még Amerikában befektetési alapot venni, mint 2017-ben. Az alapok vagyonarányos költségterhelése tavaly 0,52%-ra csökkent a 2016-os 0,56%-ról, ami 8%-os díjcsökkenést jelent. A Morningstar legfrissebb tanulmánya szerint ilyen arányú díjcsökkenés eddig még nem volt, ezzel egy év alatt 4 milliárd dollárt spóroltak a befektetők.

Utánajártunk, mennyire drágák világviszonylatban a magyar befektetések

Utánajártunk, mennyire drágák világviszonylatban a magyar befektetések

Világszerte csökken a befektetési alapok költségterhelése és nincs ez másként Magyarországon sem, igaz, a magyar alapok inkább a drágábbak közé tartoznak a Morningstar által vizsgált országok adataival összehasonlítva. Megnéztük azt is, milyen sajátosságok jellemzik a magyar befektetési alapok piacát, és, hogy mennyiben járultak hozzá a háztartások az ingatlanalapok felfutásához vagy éppen a pénzpiaci alapok mélyrepüléséhez.

Rég volt ilyen olcsó befektetni, és ennél csak jobb jöhet

A legújabb felmérések szerint tovább csökkentek az 5 ezer milliárd eurós vagyont kezelő alapok költségei Európában, a Morningstar szerint ez annak köszönhető, hogy az árérzékeny befektetők magasabb értéket várnak el a pénzükért cserébe - írja a Financial Times.

Mesésen olcsó külföldi befektetéseket találtunk

A legfrissebb adatok szerint a globális befektetési alapok súlyozott költségterhelése 0,64% volt 2014-ben, ehhez képest az MNB által közzétett adatok szerint a hazai alapok költségterhelése több mint duplája, 1,48% volt a vizsgált időszakban. A Morningstar által közzétett számok alapján folyamatosan csökkennek a befektetőkre kirótt költségek, de ez sokkal inkább az olcsóbb alapok felé való tőkeáramlásnak, mintsem az alapkezelők tudatos költségcsökkentésének tudható be.

Sosem volt ilyen olcsó másra bízni a pénzünket

Soha nem fizettek még ilyen keveset a befektetők azért, hogy szakértők kezeljék a pénzüket. Egy tanulmány szerint ugyanis a befektetési alapok és tőzsdén kereskedett alapok (ETF) is kisebb vagyonkezelési díjat számítanak fel, miután a megtakarítások egy jelentős része áramlik az olcsóbb indexkövető alapokba, ezeken belül is főként a Vanguard által kezelt alapokba - írja a Bloomberg.

Ezek a befektetések lassan ingyen dolgoznak neked

Felgyorsult az alapkezelők árversenye Amerikában: a legnagyobb alapkezelők közt volt olyan, amelyik tavaly 50 százalékkal csökkentette az éves vagyonkezelési költségeit. A hozamkörnyezet egyre alacsonyabb, a befektetők egyre árérzékenyebbek, az árverseny viszont csak a nagyoknak éri meg igazán - írja a Wall Street Journal.

Retteghetnek a nagymenők - Jön az etikus befektetések listája

Dollármilliárdok elvesztésétől tartanak az alapkezelők a Morningstar kezdeményezése miatt, miszerint márciustól az alapok többségénél lehetővé válik, hogy a befektetők azokat etikus befektetéseik szerint is rangsorolhassák - írja a Financial Times.

Így döntheted el egyszerűen, mibe fektesd a pénzed

Köztudott, hogy ha az ember egy befektetési alapba szeretne befektetni, először a múltbéli hozamokat nézi meg, majd ezt valahogy megpróbálja összemérni azzal a kockázattal, amit vállalnia kell azért, hogy a kívánt nyereséget elérje. Nehéz viszont objektív mérőszámokat találni a múltbéli teljesítmény, vagy a jövőben várható hozamok kapcsán, ebben segíthet a Morningstar értékelési rendszere.

Bukhatsz, ha a tömeggel mozogsz

Egy Morningstar-tanulmány szerint nagyobb összefüggés van a befektetési alapok teljesítménye és a tőkeáramlás között, mint gondoltuk. Azok az alapok, amelyekbe berakták az ügyfelek a pénzüket, alulteljesítették azokat az alapokat, amelyek a legnagyobb pénzkivonásokat szenvedték el. A tanulmány hároméves teljesítményeket vizsgált, 2006 és 2014 között működő, magas kapitalizációjú részvényalapok esetében - írja a Zacks .

Eljött a részvényalapok ideje?

2006 óta töretlen a kötvények népszerűsége a vagyonkezelői piacon, a kötvényalapokba rendre több tőke áramlott eddig, mint a részvényalapokba - írja a Financial Times. Ez a trend az idei évben is megfigyelhető, azonban nem lesz mindig így, az extrém alacsony kamatkörnyezetben hozamra vadászó befektetők szemében felértékelődhetnek a részvények.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ennyi volt! - Lázár János rendelettel irtja ki a nyerészkedést az építőiparból
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.