Az amerikai határidős tőzsdei raktárakba korábban vámok miatti árkülönbségből fakadó kereskedelem révén nagy mennyiségben érkezett arany most lassan kezd elhagyni az országot, miután Washington megerősítette, hogy a nemesfémeket nem terhelik Trump elnök vámjai - jelentette a Bloomberg.
Az arany ára ma először lépte át a kulcsfontosságú 3200 dollár/unciás szintet, a ralit elsősorban a gyengébb dollár és a kereskedelmi háború eszkalálódása táplálja.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés.
Donald Trump szerda esti vámbejelentésével azért még nem múltak el a bizonytalanságok és a kockázatok a piacokon: a tőzsdékkel együtt az arany is nagyot ralizott, csütörtök reggel pedig már történelmi csúcs közelében van az árfolyam.
A vámháborús pánik közepette az elmúlt napokban látott esés következtében az aranyból is menekültek a befektetők, most azonban ismét erőteljes emelkedést láthatunk a nemesfémnél az amerikai vámok életbe lépését követően.
A tőzsdék mellett az arany is nagyobb mínuszban van péntek délután, noha a bizonytalanság rég látott mértékű a vámbejelentéseket követően.
Az arany történelmi csúcsra emelkedett, miután Donald Trump elnök bejelentette átfogó "kölcsönös" vámintézkedéseit, amelyek minimum 10 százalékos vámot vezetnek be az importra, fokozva a félelmeket egy esetleges globális gazdasági lassulással kapcsolatban - közölte a Bloomberg.
Családi vagyontervezési szolgáltatás vált elérhetővé az MBH privátbanki ügyfelei számára. Ez kiterjed a bizalmi vagyonkezelésre, vagyonörökítésre, adó- és jogi tanácsadásra, valamint nemesfém-kereskedelemre is. Az MBH Private Banking mai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy bár nem kötik dedikált vagyonmérethez ezt a komplex szolgáltatást, vélhetően 500 millió forint feletti vagyon esetében érheti meg leginkább ebben gondolkodni.
Hétfő reggel ismét új történelmi csúcsot ért el az arany, miután a befektetőket egyre jobban aggasztják a tervek szerint szerdán élesedő amerikai vámok.
Robert Kiyosaki azzal vált híressé, hogy sikeresen jósolta meg a 2008-as gazdasági válságot. Azóta látványosan belehelyezkedett a "megmondóember" szerepbe és rendszeresen osztja meg véleményét a tőkepiacokról, gyakran azzal a felütéssel élve, hogy a dollár csak "kamupénz", és hogy tessék elkezdeni igazi eszközöket vásárolni. Most is erre hív a guru, ráadásul egy meredek célárat is megfogalmazott az egyik igazi eszközre, az ezüstre.
Március közepén története során először 3000 dollár fölé emelkedett az arany ára, idén már 15 százalékot emelkedett, ez pedig a nagy elemzőházakat is megmozgatta, amik egymás után emelik meg a céláraikat. Most a Goldman is lépett.
Ismét új történelmi csúcsra ugrott az arany árfolyama, a vámokkal kapcsolatos bizonytalanság és a közel-keleti feszültségek fokozzák a biztonságos menedék iránti keresletet.
Történelmi csúcsot ért el pénteken is az arany. A nemesfém jegyzése ráadásul történelme során először lépte át a 3000 dolláros unciánkénti szintet
A Macquarie Group elemzői szerint az arany menedékeszköz szerepének erősödése miatt az árfolyam rekordmagasságba, akár 3500 dolláros unciánkénti árra is emelkedhet a harmadik negyedévben - jelentette a Bloomberg.
Kína továbbra is növeli aranytartalékait: februárban immár negyedik egymást követő hónapban vásárolt nemesfémeket a kínai jegybank. A felvásárlások az aranyár alakulásának egyik meghatározó tényezőjévé váltak, írja a Reuters.
Az arany ára történelmi csúcsra emelkedett szerdán, miután Donald Trump amerikai elnök újabb vámokat lengetett be. A kereskedelmi háborús feszültségek és a globális gazdasági növekedéssel kapcsolatos aggodalmak a biztonságos menedékként szolgáló nemesfém felé terelték a befektetőket, miközben a hangulat romlik a részvénypiacokon - írta meg a Reuters.
Az arany árfolyama tovább emelkedhet az év végéig, a Goldman Sachs elemzői szerint akár 3300 dollárig is felmehet unciánként - írja a Bloomberg.
Módosítanák a biztonságos unión kívüli ország elvét.
Európában kitartott az emelkedés.
Közben nagy kérdés, mi lesz a dollárral.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.