Magyarországon érzésre minden második fiatal lábán Nike sneaker van, ha csak ez alapján ítélnénk meg az amerikai sportszergyártót, akkor egy ereje teljében lévő, nagy növekedésű cég képe rajzolódna ki. A számok mást mutatnak, a bevételek inkább csak stagnálnak, a cipőeladások viszont csökkennek, a kilátások pedig sokkal rosszabbak, mint amire eddig számítani lehetett. Úgy tűnik, a vevők sokkal válogatósabbak lettek, és keresik az alternatív márkákat, mint az On vagy a Hoka, hogy kitűnjenek a tömegből.
Évtizedek óta a német fociválogatott mezét az Adidas szállítja. De már nem sokáig: a német futballszövetség és a Nike megegyezett, 2027-től az amerikai cég mezeiben játszik a német válogatott. A dealben sokan egy újabb német vereséget, a német gazdaság és a német vállalatok újabb kudarcát látják, a történet már politikai hullámokat is vetett.
A Nike a jelenlegi dolgozói állományának 2%-át, azaz több mint 1500 főt épít le - közölte a vállalat csütörtökön a CNBC beszámolója szerint.
Huszonhét év után szakít egymással Tiger Woods és a Nike – jelentette be a világsztár golfozó és a sportszergyártó.
A Nike részvényei komoly mínuszban nyithatnak pénteken az amerikai tőzsdén, miután a cég csökkenő bevételekre számít az üzleti évének hátralévő részében.
A Nike lett a legértékesebb márka a világon a ruházati cikkek és kiegészítők kategóriájában a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat összegzése szerint. A listán a világ 50 legértékesebb ruházati márkája szerepel.
Felülmúlta a várakozásokat a Nike augusztus végén zárult negyedévében, a cipők és ruhák áremelése ugyanis segített ellensúlyozni a kereslet csökkenését és a költségek emelkedését. A cég igyekszik kihasználni a futócipők iránt növekvő keresletet és kosárlabdacipőinél is átalakításokat tervez.
Ma került forgalomba az Adidas legújabb futócipője, amelyet az etióp Tigist Assefa vasárnap viselt a női maratoni világrekord beállítása során Berlinben - olyan borsos áron, hogy az vélhetően rendesen próbára teszi az amatőr futók lelkesedését.
Michael Jordan minden idők leggazdagabb kosárlabdázójává vált, miután eladta a Charlotte Hornetsben lévő részesedését, a sportoló nettó becsült vagyona eléri a 3,5 milliárd dollárt – írja a Bloomberg.
Az elmúlt hetek komoly raliját követően a mögöttünk álló napokban elbizonytalanodtak a befektetők az európai és az amerikai tőzsdéken is, sokkal óvatosabb mozgásokat láthattunk a vezető indexeknél - de vajon ki is fulladt az emelkedés, jöhet ismét a lejtmenet? Milyen izgalmakat tartogathat számunkra a következő hét a tőzsdéken, melyik vállalatokra lehet érdemes odafigyelni, esetleg akár előre bevásárolni a részvényekből, vagy pedig nagy ívben elkerülni azokat? Ezekre a kérdésekre kereste nemrég a választ Jim Cramer, a CNBC megmondóembere - mi pedig utánajártunk, hogy a következő héten gyorsjelentést közzétevő amerikai nagyvállalatok ígéretes befektetésnek tűnnek-e.
Az oregoni törvényhozásban olyan törvényjavaslatot terjesztettek be, amely betiltaná a kenguruhoz tartozó testrészek értékesítését, célba véve azokat a sportruházat-gyártókat, amelyek az állatok bőrét használják fel termékeik előállításához. Ha elfogadják, a törvény egyik nagy vesztese a Nike lehet, amely a legnagyobb foglalkoztató Oregonban - írja az AP News.
A régió legnagyobb márkaboltját nyitja meg a Nike Budapesten, a Westendben. Az Európában egyedülálló módon egy szinten, közel 2000 négyzetméteren kialakított üzlethelyiség a klasszikus kollekciók mellett prémium termékekkel, számos újdonsággal, máshol nem elérhető, limitált szériás választékkal és különleges belsőépítészeti megoldásokkal várja a vásárlókat a bevásárlóközpont földszintjén.
A mezeladások és az ahhoz kapcsolódó sportszereladások jelentős bevételt jelentenek a sportszergyártóknak, az Adidas szóvivője arról beszélt, hogy jelenleg a mexikói mez az egyik legnépszerűbb.
Szenved a Nike a gyorsan erősödő dollár és a leárazások miatt (a szektortársaihoz hasonlóan), a vállalat közölte, hogy a profit marzsa az év folyamán nyomás alatt maradhat. A Nike részvényei, amelyek már így is a Dow leggyengébben teljesítő papírjai közé tartoztak idén, közel 10 százalékot estek a zárás utáni kereskedésben.
Becslések alatti bevételt prognosztizált a vállalat az első negyedévre, mivel még több árengedményre számít, és a világjárvány okozta zavarokkal küzd Kínában, a legjövedelmezőbb piacán.
A Nike közölte, hogy teljesen elhagyja az orosz piacot, miután márciusban felfüggesztette működését, csatlakozva más amerikai vállalatokhoz, amelyek az ukrajnai orosz invázió nyomán kivonultak.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Várható volt, hogy lesz variálás.
Nem jók a húzóágazat kilátásai.
Kitörhet a forint abból a sávból, amelyben idén eddig mozgott?
Az elnökválasztási vitát értékeltük a Checklistben.