Felvétel jött arról, hogy egy észak-koreai gyártmányú, Oroszország oldalán harcoló M-1991-es rakéta-sorozatvető (MLRS) támadja az ukrán állásokat valahol a frontvonalhoz közel.
Az Egyesült Államok Külügyminisztériuma szerint Észak-Korea is felelős az ukrajnai háborúban történő vérontásért, mivel katonai támogatást nyújt Oroszországnak - számolt be az Ukrainszka Pravda.
Oroszország és Észak-Korea a napokban nyíltan elismerte, hogy Kurszk régió visszafoglalásában tevékenyen részt vettek észak-koreai katonák, ennek megfelelően pedig az orosz katonai bloggerek is felvételek, beszámolók tucatjait tették közzé a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (KNDK) harcosairól. Néhány vadabb nyilatkozat is jött az orosz vojenkoroktól: van, aki „titkos hadseregként” emlegeti a koreai katonákat, más arról ír, hogy még 250 ezer észak-koreai harcos jöhet a frontvonalakra.
Az orosz állami hírügynökség, a TASZSZ videót tett közzé, amelyen az orosz erők mellett harcoló észak-koreai katonák láthatók – írja a The Kyiv Independent.
Az, hogy az orosz haderő észak-koreai katonákkal harcol Ukrajna ellen, azt jelzi, hogy Oroszország nem akar békét és valójában kétségbe van esve – idézi Anitta Hipper, az Európai Bizottság szóvivőjét az Ukrainszka Pravda.
Észak-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy katonákat küldött Oroszország oldalán az Ukrajna elleni háborúba, és közölte, hogy segítettek az orosz erőknek "teljesen felszabadítani" a kurszki határrégiót - jelentette a BBC.
Az Egyesült Államok fontolgatja, hogy állandó jelleggel F-35A típusú lopakodó vadászgépeket telepít a dél-koreai Kunsan légibázisra, hogy erősítse az elrettentést Észak-Korea nukleáris és rakétafenyegetéseivel szemben, valamint ellensúlyozza Kína regionális befolyását - jelentette a Korea Times.
Maria Zakharova orosz külügyi szóvivő megerősítette, hogy észak-koreai katonák is részt vettek a kurszki régió felszabadításában a 2024 júniusában aláírt átfogó stratégiai partnerségi szerződés alapján - jelentette a TASSZ.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető új, 5000 tonnás rombolóhajót mutatott be, amelyet nukleáris fegyverek hordozására is alkalmasnak tart, és fontos lépésnek nevezett a hadsereg csapásmérő képességeinek bővítésében - írta meg az ABC News.
A Reuters megszerezte Donald Trump ukrajnai béketervének teljes szövegét, illetve európai és ukrán tisztviselők ellenjavaslatát. Az amerikai tervezet értelmében Washington hivatalosan (de jure) elismeri Oroszország fennhatóságát a Krím fölött, illetve ténylegesen (de facto) a megszállt területek fölött. Európai és ázsiai diplomaták is aggodalmuknak adtak hangot, hogy az agresszor jutalmazása komolyan veszélyeztetheti a nemzetközi biztonságot. Ukrajna eközben egy ötpontos feltétellistával állt elő, amely állítólag már Trump asztalán van. Az orosz nyomozóbizottság igazolta azt a közösségi médiában nemrég óta keringő információt, mely szerint merényletben életét vesztette Jaroszlav Moszkalik vezérőrnagy, az orosz vezérkar műveleti főigazgatóságának helyettes parancsnoka. Ezzel ő lehet a legmagasabb rangú orosz tiszt, aki életét vesztette az ukrajnai háború kitörése óta. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború aktualitásaival.
Oroszország egy észak-koreai rakétát lőtt ki tegnap Kijevre, a fegyverben nagyon sok külföldi alkatrészt találtak, főleg amerikai gyártmányúakat – állítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Új felvétel erősítette meg az ukrán hírszerzés november végi jelentését, miszerint Oroszország megkapta Észak-Korea titokzatos rakéta-sorozatvetőjét, az M1991 Juncsét.
Észak-Korea vasárnap élesen bírálta Donald Trump amerikai elnök legutóbbi döntését, amellyel enyhítette a fegyverexport szabályait. Phenjen szerint ez a "háborúk kiterjesztésére" irányuló lépés – számolt be az MTI.
Oroszország orosz egyenruhába öltöztetett észak-koreai katonákat tervez bevetni az ukrajnai harctéren - jelentette ki szerdán Andrij Kovalenko, az ukrán elnöknek alárendelt Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács dezinformáció elleni központjának vezetője.
A Reuters számolt be arról, hogy Észak-Korea hatalmas segítséget nyújtott Oroszországnak az ukrajnai háború során, pontos számok is kiderültek.
Dél-Koreában látott napvilágot egy friss elemzés, amely azt ecsetelgeti, hogy Cshö Rjonghe a Legfelsőbb Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnöke köré csoportosuló szerveződés hatalmi átrendeződést hozhat el Észak-Koreában – számolt be a Radio Free Asia.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Teljesen ellentmondanak egymásnak a felek.
Egyre többen vélekednek hasonlóan.
Fókuszban ismét Mike Waltz.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit