Észak-Korea vasárnap élesen bírálta Donald Trump amerikai elnök legutóbbi döntését, amellyel enyhítette a fegyverexport szabályait. Phenjen szerint ez a "háborúk kiterjesztésére" irányuló lépés – számolt be az MTI.
Oroszország orosz egyenruhába öltöztetett észak-koreai katonákat tervez bevetni az ukrajnai harctéren - jelentette ki szerdán Andrij Kovalenko, az ukrán elnöknek alárendelt Nemzetbiztonsági és Védelmi Tanács dezinformáció elleni központjának vezetője.
A Reuters számolt be arról, hogy Észak-Korea hatalmas segítséget nyújtott Oroszországnak az ukrajnai háború során, pontos számok is kiderültek.
Dél-Koreában látott napvilágot egy friss elemzés, amely azt ecsetelgeti, hogy Cshö Rjonghe a Legfelsőbb Népi Gyűlés Állandó Bizottságának elnöke köré csoportosuló szerveződés hatalmi átrendeződést hozhat el Észak-Koreában – számolt be a Radio Free Asia.
Japán feladta a korábbi óvatos, pacifista politikáját, ez pedig egyben azt is jelentette, hogy sokkal többet költenek a hadseregre a jövőben – közölte a Kyodo News.
Észak-Korea hatalmas hadihajót kezdett el építeni a nampói kikötőben, az úszó katonai platform kétszer akkora lesz, mint a legnagyobb hadihajó az elszigetelt ázsiai ország flottájában – derül ki a Maxar műholdfelvételeiből.
A térséget sújtó erdőtüzeket követően lángok csaptak fel az Észak- és Dél-Korea között húzódó demilitarizált övezetben (DMZ) is. Dél-Korea két helikoptert küldött a területre az oltási munkák elvégzésére, amiről Észak-Koreát előre értesítette. A lángok különösen nagy károkat okoznak a térségben, ugyanis a szigorúan őrzött DMZ gyakorlatilag teljesen mentes az emberi tevékenységtől, így Ázsia egyik legérintetlenebb természeti környezetének számít - írta meg a CNN.
Az AsiaTimes beszámolója szerint Tokió csökkenő bizalmát mutatja, hogy Japán szeretne egy saját, az amerikai Tomahawkhoz nagyon hasonló rakétát kifejleszteni.
Az amerikai védelmi minisztérium megkezdte a lehetőségek felmérését az űralapú elfogó rendszerek fejlesztésére, ezzel kapcsolatban kér javaslatokat a hazai védelmi ipartól Donald Trump elnök Golden Dome rakétavédelmi pajzs programjának keretében, amely 2026-tól kezdődően fokozatosan kerülne bevezetésre.
Dél-Korea és az Egyesült Államok megállapodtak a dél-koreai Patriot rakétavédelmi rendszerek ideiglenes közel-keleti telepítéséről, ami az első ilyen jellegű átcsoportosítás a térségben - tudósított a Yonhap.
Észak-Korea nemrégiben mutatta be képeken az első nukleáris meghajtású tengeralattjárójáról. A járműről egyre biztosabban állítható, hogy valóban létezik, ez pedig drasztikus folyamatokat indíthat be a Távol-Keleten – számolt be a Naval News.
Az észak-koreai drónok csak külsőleg hasonlítanak az amerikai előképeikre, de azok fejlett képességeit nem tudják reprodukálni - állapította meg egy amerikai elemzőház elemzése, erről számolt be a Radio Free Asia.
Donald Trump amerikai elnök kormánya alaposan megkavarta a dolgokat a tervével, amely szerint a Japánban állomásozó amerikai fegyveres erők fejlesztésének kárára hajtanának végre költségvetés-csökkentést. Bár döntés még nem született, a háttérben azonnal kemény lobbi indult be, Tokió régóta húzott lépésekkel jelezte szövetségesének, hogy nem tartja jó ötletnek a Fehér Ház felvetését.
A dél-koreai hadsereg csütörtökön bejelentett számításai szerint Észak-Korea idén már 3000 újabb katonát küldött Oroszországba, hogy támogassa Moszkvát az Ukrajna ellen indított háborúban, emellett rakétákat, tüzérségi eszközöket és lőszereket is szállít az orosz erőknek.
Oroszország és Észak-Korea hamarosan megkezdi egy közúti híd építését a két országot elválasztó Tumen folyón át. A projekt a Putyin elnök által 2024-ben aláírt átfogó stratégiai partnerségi megállapodás része – írja a Reuters.
Újonnan kifejlesztett észak-koreai támadó drónokkal végzett próbarepüléseken vett részt megfigyelőként az országot vezető Kim Dzsongun – közölte az észak-koreai állami média csütörtökön.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nincs elég fegyverük.
Egész konkrét időtávot fogalmazott meg.
Úgy néz ki, küszöbön egy újabb súlyos háború.
Visszaélt az orosz vezetés a helyzettel.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.