Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek
Árfolyam

Brent index értéke

Ma:
|
Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha Brent Indication statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 86.5
Előző záró ár: 86.3501
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 86.5
Napi maximum: 87.8915
Éves minimum: 71.35 2023-05-31
Éves maximum: 97.7382 2023-09-28
Történelmi minimum: 9.1 1998-12-10
Történelmi maximum: 143.95 2008-07-03
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: 4.6642505636227%
Árfolyamváltozás 6 hó: -11.486996240124%
Árfolyamváltozás 12 hó: 10.818916837782%
Adatlap
Brent
ISIN XTTBCOMBRENT
Kijelzés módja (ticker) BRENT
Kereskedés pénzneme USD
Az adatok forrása: baha Commodity
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a Brent árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING | Az átláthatóbb befektetésekért
Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Portfolio Trader online előadás Díjmentes előadás

Ami még az állampapírnál is jobb befektetés

Az állampapírok mellett számos más befektetési lehetőség érhető el a piacon azoknak, akik szélesebb portfóliót szeretnének építeni és hosszú távon növekedést elérni.

Videóajánló
Brent hírek

Történelmi csúcsok az amerikai tőzsdén

Alapvetően kitart a jó hangulat a tőzsdéken, de a hét végére elfogyott a lendület, csütörtökön a vezető nyugat-európai részvényindexek csak stagnáltak, a Dow Jones és az S&P 500 értéke viszont hajszálnyival feljebb került, ezzel mindkét benchmark történelmi csúcson zárt.

Rákapcsoltak a végén az amerikai tőzsdék

Ázsiában vegyes hangulatban telt szerda reggel a kereskedés, ezt követően azonban Európában emelkedtek a tőzsdék. A magyar tőzsde ehhez képest ma lemaradt, a blue chipek szinte kivétel nélkül estek - ezzel zsinórban a harmadik napja zárt az 50 napos mozgóátlaga alatt a BUX. Közben az Egyesült Államokban fordulatot láttunk, ugyanis a hét első szakaszában történt korrekció után ma határozottan emelkedtek a vezető részvényindexek, melyek közül az S&P 500 új zárócsúcsot ért el.

Az utolsó fél órában romlott el a hangulat a tőzsdén

Vegyesen indult a hét a nemzetközi tőzsdéken, míg az Egyesült Államokban tegnap lefelé vették az irányt a vezető részvényindexek, addig ma Ázsiában nagyrészt emelkedtek a tőzsdék, bár a japán és az indiai piac lemaradt. Európában a nap első részében iránykeresést láttunk mérsékelt elmozdulások mellett, majd délutánra elkezdett javulni a hangulat. Ugyanez látszott sokáig az Egyesült Államokban is, mérsékelten emelkedtek a vezető részvényindexek, a nap végére azonban mindhárom vezető részvényindex eséssel zárt.

Szomorkás volt a nap az amerikai tőzsdéken

Felemás hangulat uralkodik a globális részvénypiacokon, és az európai tőzsdéken is vegyes a kép, kis elmozdulások látszanak, és nincs határozott irány. A magyar részvénypiacon rövid lesz a hét a húsvéti ünnepek miatt, pénteken már nincs kereskedés, de addig lesznek izgalmak, kedden ugyanis az MNB kamatdöntésére kerül sor. A budapesti tőzsdén ma a Richter és a Nyomda volt izgalmas, előbbi közzétette osztalékjavaslatát, utóbbira pedig friss elemzői vélemény érkezett. Amerikában előbb vegyes elmozdulást, majd döntően lefelé mutató részvényárfolyamokat láthattunk.

Mínuszban zárt Amerika, de szép hete volt a Dow Jonesnak

Kedvező makroadatok érkeztek a német gazdaságból, ennek is köszönhetően egyre jobb a hangulat a kontinens tőzsdéin. Az amerikai tőzsdék kisebb mínuszban zártak, de a Dow december óta nem zárt ilyen szép hetet.

Zuhan az Apple, indul a kereskedés a mémrészvények platformjával

A tegnapi Fed kamatdöntést megelőzően ugyan óvatosak voltak a befektetők, az eseményt követően viszont új csúcsra emelkedtek a vezető amerikai indexek, ugyanis az amerikai jegybank amellett, hogy változatlanul hagyta a kamatszintet, a vártnál jóval lazább hangnemet ütött meg, pozitív üzeneteket küldött a piac számára a mennyiségi szigorítás kivezetésének előkészítéséről, és jelezte, hogy az év eleji (vártnál magasabb) inflációs számok, valamint az erős gazdasági adatok nem térítik el a Fedet a várható kamatvágásról. Összességében pozitívan reagált a piac a Fed üzeneteire Európában felpattantak a tőzsdék, az USA-ban pedig ma ismét történelmi csúcsok dőltek.

Rekorddal zártak a tőzsdék

Az elmúlt napokban vegyes mozgások jellemezték a tőzsdéket, a befektetők inkább kivártak az amerikai jegybank ma esedékes kamatdöntő ülése előtt. Ugyan tegnap az amerikai tőzsdék felpattantak, és ezek után a vezető ázsiai indexek is feljebb kerültek, az Egyesült Államokban egészen a Fed döntéséig csak iránykeresés látszott, utána viszont beindult a rakéta.

Történelmi csúcson az S&P 500, csúnya mínuszban a kriptók

Visszafogott emelkedéssel telt a kereskedés az európai piacokon, az USA tőzsdéin pedig a vegyes nyitást követően fokozatosan javult a hangulat, a Dow vezette az emelkedést, az S&P 500 azonban új történelmi csúcson zárt.

A nemzetközi befektetők az amerikai jegybank kétnapos kamatdöntő ülésének kezdetére várnak. A legutóbbi inflációs számok arra késztethetik a központi bankot, hogy jelezzék: a kamatlábak a vártnál hosszabb ideig maradnak magasabbak. A piaci szereplők jelenleg 99%-os valószínűséget jósolnak arra, hogy a Fed ezen a héten változatlanul hagyja az irányadó kamatlábakat. Eközben jelentős lefordulást láthatunk a kriptodevizák piacán, nagy esésben van a bitcoin.

Árat emel a Tesla, felpattant a részvényárfolyam

A vezető nyugat-európai részvényindexek stagnáltak hétfőn, az amerikaiak viszont mérsékelten emelkedtek, főként a technológiai részvények vezetésével. A mesterséges intelligencia területén elképzelhető együttműködés miatt emelkedett az Alphabet és az Apple árfolyama, a Teslánál pedig többek között az európai és amerikai áremeléseknek örültek a befektetők.

Felrobbant az olajár - Mi áll a háttérben, mire számítsunk a kutakon?

Elképesztő bizonytalanság figyelhető meg idén az olajáraknál, kifejezetten jelentős kilengések mentén alakultak az elmúlt bő két hónapban a nyugati benchmark termékek árai, nemrég nagyon meredek emelkedés bontakozott ki a piacon - de mégis mi hajtja a ralit? Többtényezős a történet, a következőkben igyekszünk utánajárni, hogy pontosan mire figyelhetek, mire számítanak és mit árazhatnak a befektetők és a szakértők, és hogy mit jelenthet mindez a hazai autósok számára.

Csalódást keltő számok jött Amerikából - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Kedvező hangulatban indult a kereskedés az európai tőzsdéken, így a német és a francia tőzsde is új történelmi csúcsra emelkedett a nyitást követően, a délutáni amerikai inflációs és kiskereskedelmi adatok után azonban nem csak az amerikai, de az európai tőzsdék is mínuszba fordultak.

Négyhavi csúcsra emelkedett az olajár

A Nemzetközi Energiaügynökség előrejelzése szerint idén az olajpiac szűkülése, és a kereslet emelkedése várható, ami a csütörtöki kereskedésben négyhavi csúcsra hajtotta az olajárakat.

Esett az OTP

Elsősorban az OTP nagy esésének köszönhetően kifejezetten rosszul teljesített ma a magyar tőzsde az egyébként inkább pozitívnak mondható nemzetközi mezőnyben: a hazai nagybank árfolyama még tegnap nagyot ralizott egy jelentős célár-emelést követően, vélhetően hozamrealizálás indult el ma a részvénynél, alapvetően nem túl nagy forgalom mellett adták ma a befektetők a papírt. Európában nem voltak jelentős mozgások a fontosabb részvénypiacokon, vélhetően a tegnapi amerikai inflációs adatot emészthették a befektetők. Közben a kedvezőtlen amerikai tárolói adatoknak és egy orosz olajfinomítót ért dróntámadásnak köszönhetően nagy emelkedést láthatunk ma az olaj árában. Közben nincs megállás a kriptopiaci raliban, már a 73 000 dolláros szintet is elérte a bitcoin jegyzése.

Rossz hírek érkeztek, ugrik az olajár

Nemrég a globális olajkeresletet és a kínálatot is kedvezőtlenül befolyásoló fejlemények történtek, a növekvő bizonytalanságban emelkedik az olaj ára.

Új történelmi csúcsra ment az S&P 500

Felemás hangulatban telt a kereskedés ma reggel Ázsiában, Európában azonban emelkedéssel telik a nap, és magyar tőzsdének is jó napja van, elsősorban az OTP és a Magyar Telekom teljesítményének köszönhetően. A vártnál rosszabb inflációs adatok hatására ismét erősödni kezdett a dollár, így esik az arany. A kezdeti bizonytalanságot követően erőteljes emelkedésben vannak az amerikai tőzsdék, míg Európában a német DAX index ment új történelmi csúcsra.

A gazdasági világválság óta nem látott ellentét van az olajkartell és a Nemzetközi Energiaügynökség között

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) és a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) között jelentős eltérés figyelhető meg az olajkereslet növekedésére vonatkozó előrejelzéseikben, egy ilyen környezetben kifejezetten nehéz eligazodniuk a piaci szereplőknek az olajszektor jövőbeli kilátásairól és a tisztább üzemanyagokra való átállás sebességéről - írja a Reuters. A két szerv közötti véleménykülönbség mértéke 2008 óta most a legnagyobb.

Vegyesen zártak a vezető amerikai részvények

Hétfőn az európai tőzsdéken esést láttunk, eközben új történelmi csúcsora ment 72 ezer dollár felett a bitcoin, az arany pedig a 2200 dollár közelében, új történelmi csúcs körül oldalazott. A magyar tőzsdén mind a négy vezető papír esett (-1,3%), a legnagyobbat az OTP Bank mutatta, így a BUX-index is 0,7%-os mínuszban zárt. Ez a borongós európai hangulat azonban nem terjedt át tartósan az amerikai börzékre, amelyek végül vegyesen, enyhe elmozdulások mellett zártak.

Elfáradtak a tőzsdék a történelmi csúcsok után, lekanyarodtak az amerikai indexek

Pozitív hangulatban érkeztek meg a hét végéhez a tőzsdék, viszont ma már az európai piacokon csak iránykeresés látszott, az amerikai tőzsdék pedig lefordultak a kereskedés végére, a napközben felállított történelmi csúcsok után. Itthon kiemelten figyelt a piac az OTP-re, hiszen éjjel tette közzé negyedik negyedéves számait a bankcsoport, melyekre első körben pozitívan reagáltak befektetők, de délutánra esésbe kapcsolt a bankpapír árfolyama, lefelé húzva ezzel a magyar tőzsdét. Eközben makrofronton sem unatkoztunk, itthon megérkezett a februári inflációs adat és a meglepő az államháztartási adat, délután pedig a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak létszámának változása jött meg az USA-ból.

Új történelmi csúcson zárt az amerikai S&P 500 index

Európában kis csökkenésekkel kezdődött a csütörtöki kereskedés, de napközben olvadtak a mínuszok, az EKB kamatdöntését követően pedig pluszba fordultak az indexek, miután fontos üzeneteket küldött a jegybank. Az amerikai részvénypiacokon is emelkedéssel indul a nap, a technológiai papírok vezetésével. Ma a jegybankároké a főszerep, Lagarde mellett Powell is megszólal délután.

Rossz hír érkezett egy nagybanktól, alábbhagyott a lelkesedés a tőzsdéken

Ma Jerome Powell Fed-elnök beszélt a Kongresszusban: többek között azt hangoztatta, hogy a jegybankárok megítélése szerint az infláció még nincs azon a szinten, hogy a kamatláb csökkentésének lehetősége felmerüljön, azonban nem kizárt a kamatcsökkentési ciklus megkezdése az év hátralévő részében - jelenleg a határidős piac azt árazza, hogy júniusban lesz az első kamatcsökkentés. Kifejezetten pozitívan reagáltak Powell szavaira a piacok, mindhárom vezető amerikai részvényidex pluszban van, a hangulatot azonban némileg rontotta az egyik regionális bankkal kapcsolatos legújabb fejlemény, ami után nagyot zuhant a New York Community Bancorp részvénye. Ezen felül ma kijött a Fed Bézs Könyve, amiből kiderült, hogy bár az amerikai gazdaság aktivitása január elejétől február végéig növekedett, de az infláció és a munkaerőpiac ellentmondásos jeleket mutatott, ami bonyolítja a jegybank helyzetét.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Visszajelzés

Kérdésed van? Hibát találtál? Vedd fel velünk a kapcsolatot!
Tovább az űrlapra
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi