Nem fogja befolyásolni az észak-atlanti szövetség politikáját, hogy Mark Rutte volt holland miniszterelnök vette át a NATO-főtitkári tisztséget - jelentette ki Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kedden újságíróknak.
Kedden Brüsszelben átvette a megbízatását Mark Rutte, a NATO új főtitkára. A politikus már meg is szólalt a kinevezését követően, Ukrajna kérdését is szóba hozta.
Meghívhatja a NATO soraiba Ukrajnát úgy is, hogy az ország területeinek egy részét megszállva tartja az orosz hadsereg – jelentette ki Jens Stoltenberg leköszönő NATO-főtitkár.
Finnország NATO parancsnoki központot hoz létre az orosz határtól alig 200 kilométerre található Mikkeliben jövőre, amelynek az lesz a feladata, hogy a katonai szövetség észak-európai szárazföldi műveleteit vezesse egy esetleges katonai konfliktus idején.
Az Orosz Föderáció Biztonsági Tanácsának elnöke, és rezidens atomriogató Dmitrij Medvegyev éles hangú figyelmeztetést intézett a NATO-tagállamokhoz az Oroszország elleni esetleges megelőző csapásokkal kapcsolatban - közölte a Gazeta.
A Holland Királyi Légierő pénteken végleg kivonja hadrendjéből a kötelékébe tartozó valamennyi F-16-os repülőgépét, melyeket F-35-ös vadászgépek váltanak fel - tájékoztatott a holland védelmi minisztérium közleményére hivatkozva a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál szerdán.
A NATO új stratégiát dolgoz ki a sebesült katonák evakuálására egy esetleges, Oroszországgal való háború esetére. Alexander Sollfrank altábornagy, a NATO logisztikai parancsnokságának vezetője a Reutersnek adott interjújában részletezte az új terveket.
Múlt héten kedden az orosz fegyveres erők kellemetlen veszteséget szenvedtek el: felrobbant az ország egyik legnagyobb lőszerraktára. Az észt hírszerzés vezetője részletezte, mi is történhetett az ukránok vakmerő akciója során - számolt be az ERR News.
Kiszivárgott Jens Stoltenberg leköszönő NATO főtitkár beszédének szövege. A dokumentum alapján a politikus magasabb katonai kiadásokra fogja sürgetni a tagállamokat - írta a The Guardian.
Nyugati elemzők szerint elérhette az egymillió főt az orosz-ukrán háború veszteségrátája (sebesültek és halottak összesen). Az orosz csapatok a Donbaszban és Kurszkban is ellentámadásba lendültek, ráadásul továbbra sem született döntés arról, hogy Kijev bevetheti-e a közepes és nagy hatótávolságú fegyvereket Oroszország területén, miközben Moszkva folyamatosan bombázza az országot. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Egyelőre úgy tűnik, Amerika, London és Párizs nem adnak engedélyt Kijevnek arra, hogy nagy hatótávolságú fegyverekkel lőjék Oroszország belső területeit, a téma azonban továbbra is pörög az orosz médiában, politikában, hiszen Moszkva úgy véli, a felhatalmazás csupán idő kérdése. Vlagyimir Putyin orosz elnök pár napja azt mondta: ha kiadja a NATO az engedélyt, Oroszország úgy tekinti, hogy beléptek az ukrajnai háborúba az érintett országok, ennek megfelelően válaszcsapást indít. Az MK.ru összegezte, milyen lépéseket tehet meg Oroszország, ha Ukrajna elkezdi ATACMS- és Storm Shadow rakétákkal lőni belső megyéiket.
Jens Stoltenberg, a NATO leköszönő főtitkára egy szombaton megjelent interjúban azt mondta, a NATO többet tehetett volna Ukrajna felfegyverzése érdekében, hogy megpróbálja megakadályozni Oroszország 2022-es invázióját – írja a Reuters.
Németország és Litvánia aláírta a megállapodást arról, hogy a balti országban egy német dandár állomásozzon - közölte Berlinben pénteken Boris Pistorius német védelmi miniszter és litván kollégája, Laurynas Kasciunas.
A műsor első részében a forint elmúlt napokban tapasztalt gyengüléséről beszéltünk, és arra is kerestük a választ, hogy milyen irányba törhet ki az árfolyam abból a sávból, amelyben idén eddig mozgott. Vendégünk volt Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője. A második blokkban háborús aktualitásokkal folytattuk, például azzal, hogy vajon megkapja-e Ukrajna az engedélyt a Nyugattól, hogy nagy hatótávolságú rakétákkal lőjön orosz célpontokat. Emellett szó volt a kurszki frontról is. Erről Ács Bencét, a Portfolio Globál rovatának elemzőjét kérdeztük.
Lettország elnöke, Edgars Rinkevics arról számolt be, hogy nemrég egy orosz katonai drón zuhant le Lettország keleti részén.
Ahogyan várható volt, az orosz-ukrán háborúban is megjelentek a különféle távirányítású, talajon közlekedő gépek. Ezek az eszközök a nagyra nőtt távirányítós autóktól az egyre ismertebb „robotkutyákig” számtalan formában megjelenhetnek, egyvalami azonban közös bennük: komoly terhet vesznek le a katonák válláról. Nézzük, mire is lehet használni ezeket a szerkezeteket, és mik azok a területek, amik egyelőre megmaradnak sci-finek.
Itt vannak az ukrajnai háború legfrissebb hírei.
A legfontosabb hírek a forrongó Közel-Keletről.
Amit a tőzsdéről mindeknek tudnia kell.
Mutatjuk, miért.
Kösz, Irán.
Érdemes közelebbről is megnézni a számokat.