2026. május 06. 10:30 | Müller András
Még mindig úgy viszik a magyarok az elektromos autókat, mintha ingyen adnák azokat
2026 áprilisában 3984 elektromos gépjármű kapott zöld rendszámot Magyarországon, ami a brutális márciusi rekordhoz (4289) képest 7,1%-os csökkenést, míg az egy évvel korábbi adathoz képest 65%-os növekedést mutat. Az Energiaügyi Minisztérium legfrissebb adatai szerint a tisztán elektromos gépjárművek száma megközelítette a 115 ezret a múlt hónap végén, amelyek közül több mint 106 000 személygépkocsi volt.