Háromhetes csúcsra kapaszkodott a forint

Háromhetes csúcsra kapaszkodott a forint

Pénteken is folytatta erősödését a forint, ami az amerikai inflációs adat után is folytatódott, és így péntek estére háromhetes csúcsra araszolt az euróval szemben 392 közelében. A dollár kicsit gyengült, így vele szemben 362-ig araszolt a magyar fizetőeszköz, ami szintén háromhetes csúcs.

38 éves mélypontra ütötték a jent, a piac már Trumpot árazza

38 éves mélypontra ütötték a jent, a piac már Trumpot árazza

Kedden az amerikai dollár közel 38 éves csúcsot ért el a japán jennel szemben, miután az amerikai kincstárjegyek hozamai jelentősen megugrottak. A befektetők egyre inkább latolgatják Donald Trump esetleges második elnökségének kilátásait, ami komoly hatással van a piacokra.

Figyelőlistán a jen

Figyelőlistán a jen

Figyelőlistára tette az amerikai pénzügyminisztérium a japán jent, miután a jegybank az elmúlt hónapokban többször is devizapiaci intervenciót hajtott végre.

Most nem érdemes a dollár ellen fogadni

Most nem érdemes a dollár ellen fogadni

Rövid távon erősödhet a dollár az euróval szemben az erősebb amerikai gazdaság és a dollár számára kedvező kamatkülönbözet miatt. Hosszabb távon azonban a sávos kereskedés valószínűsége a nagyobb, de bemutatunk több kockázati pályát is, ami teljesen átrajzolhatja a képet.

Megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után

Megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után

A Federal Reserve (magyar idő szerint) ma este 8 órakor tette közzé kamatdöntő üléséről szóló közleményét, amelyből kiderült, hogy a jegybank szinten tartotta a kamatokat. A közleményben semmilyen előretekintő iránymutatás nem szerepelt, a kiegyensúlyozott kockázatok mellett a Fed az adatvezérelt jelleget hangsúlyozta. Jerome Powell elnök a sajtótájékoztatón szintén látványosan kerülte, hogy bármilyen üzenetet küldjön a piacoknak, így azok nem is mozdultak el érdemben az esemény hatására. Az előrejelzések – főleg a kamatokra vonatkozóan – ellenben érdekesek.

Kettős megrázkódtatás éri holnap a Wall Streetet

Kettős megrázkódtatás éri holnap a Wall Streetet

A Wall Street szerdán ritka piacmozgató eseménykettősre készül: délelőtt a májusi fogyasztói árindex (CPI) adatok érkeznek, délután pedig a Federal Reserve gazdaságpolitikai bejelentése következik. Bár ezek az események híresek az általuk okozott piaci volatilitásról, ritkán esnek egybe, 2008 óta csak 13 alkalommal érkeztek egyszerre, akkor viszont látványos hatásuk volt.

Mutatjuk, kinek fáj igazán a választás eredménye

Mutatjuk, kinek fáj igazán a választás eredménye

Emmanuel Macron francia elnök pártja nagyon rosszul szerepelt a tegnapi európai parlamenti választáson, Marine Le Pen Nemzeti Tömörülése egyértelmű győzelmet aratott, emiatt Macron feloszlatta a Nemzetgyűlést, új választások jönnek, a kormány megbukott. Az eseményeknek azonnal jelentős hatása lett a devizapiacon, ma pedig a francia tőzsdén is nagy esés van kibontakozóban, élen a bankszektor vállalatainak részvényeivel.

Kamatot vágott az EKB: megszólalt Christine Lagarde

Kamatot vágott az EKB: megszólalt Christine Lagarde

Az Európai Központi Bank ma délután tette közzé kamatdöntő üléséről szóló közleményét, amelyből kiderült, hogy a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökken az irányadó kamat. Christine Lagarde elnök az eseményen elmondta, hogy az EKB kamatpolitikája még mindig restriktív, és egy ideig még az is marad. Nem kaptunk előretekintő iránymutatást a kamatkilátásokról, a jegybankelnök az adatvezérelt jelleget hangsúlyozta.

Csatlakozz június 19-én tartandó Signature Klub eseményönhöz, amelyen a forint kilátásairól lesz szó.

Látványos változás a fronton – Miért vállalják fel az ukránok a támadásokat?

Látványos változás a fronton – Miért vállalják fel az ukránok a támadásokat?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében háborús aktualitásokkal foglalkoztunk, például azzal, hogy milyen vita van Ukrajna és az USA között és mit jelentenek az orosz területre mért ukrán csapások. Vendégünk volt Ács Bence, a Portfolio Globál rovatának elemzője. A második részben a forint gyengülésének okairól és a lehetséges folytatásról kérdeztük Kaszab Balázst, a Portfolio részvénypiaci elemzőjét.

Visszagyengült estére a forint

Visszagyengült estére a forint

Kedden négyhavi csúcsra ugrott a forint az euróval szemben 382,7-nél, és 351,7-nél a dollárral szemben, a viszonylag kedvező nemzetközi befektetői környezetben, de itt elfogyott a forint ereje, és a délutáni órákban éles fordulat látszott, visszagyengült a magyar fizetőeszköz. Ebben fontos szerepe lehetett annak, hogy egy egyéves, illetve egy hároméves trendvonalba beleütközött az árfolyam, és látványosan lepattant róla.

Miért ennyire erős a forint? És merre mehet tovább?

Miért ennyire erős a forint? És merre mehet tovább?

Jól teljesít a forint: április közepe és május második fele között 10 egységgel (2,7%-kal) erősödött a magyar valuta az euróval szemben, azaz egy euróért 10 forinttal kevesebbet kell adni.  Az amerikai dollárhoz viszonyítva pedig ennél is nagyobb, 15 egységnyi (4,7%) a felértékelődés. A forint erősödésében nemzetközi és helyi fejlemények is szerepet játszottak. Tekintsük át a főbb okokat, és nézzük meg, ezek alapján hogyan alakulhat az árfolyam a közeljövőben!

Barry Eichengreen: Már túl erős a dollár?

Barry Eichengreen: Már túl erős a dollár?

A dollár árfolyama az elmúlt hónapokban erőteljesen erősödött különösen az ázsiai valutákkal szemben. Az egyre több apokaliptikus pénzügyi beszéd megijesztheti a piacokat: úgy tűnik, hogy a japán jen az összeomlás szélén áll. Kína pedig úgy érezheti, hogy kénytelen leértékelni valutáját, ami káros következményekkel járhat a kínai és a globális gazdaságra nézve is. Felmerül így a kérdés, hogy lehet-e tenni valamit a dollár erősödésének megakadályozására, és ha lehet is tenni valamit, kell-e egyáltalán?

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Nesze neked, új szuperállampapír: százmilliárdokat tartanak a magyarok egy értelmetlenné vált befektetésben
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.