Mitől lesz fenntartható egy társadalom a XXI. században? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a gazdasági növekedés és a környezeti, társadalmi felelősség között? Paul Shrivastava, a fenntarthatóság nemzetközi szakértője és a Budapesti Corvinus Egyetem díszdoktora szerint a regeneratív rendszerek és a hosszú távú gondolkodás kulcsszerepet játszanak. A Portfolio-nak adott interjújában a fenntarthatóság gazdasági hatásairól, a növekedés újradefiniálásának szükségességéről és a vállalatok jövedelmezőségének ökológiai alapú megközelítéséről beszélt.
Kiadta új nyugdíjrangsorát a Natixis. A jelentés szerint nem dőlhetünk hátra, ha a saját nyugdíjbiztonságunkról van szó; négy nagy kockázatot is azonosítanak, amelyek kihatással lehetnek a nyugdíjas évekre és a megélhetésre. Kiderül az is, Magyarország hányadik helyen végzett a globális listán.
Van az úgy, amikor a kormány azt gondolja, túl sokat keresel. Legalábbis Kínában, ahol az új tervek szerint a pénzügyi szektorban dolgozók lemondhatnak a nagy fizetések és bónuszok időszakáról. Sőt, a „közös jólét” érdekében néhány dolgozónak még vissza is kellene adnia a fizetéséből.
A magyar lakosság fogyasztási szintje az egyik legalacsonyabb az EU-ban, még annál is kisebb, mint ami a relatív fejlettségünkből adódna. A Magyar Nemzeti Bank szakértői több okot is azonosítottak a szomorú jelenség mögött, és javaslatokat is megfogalmaztak a helyzet javítására.
Dan Witters 20 éven keresztül vizsgálta a 100 éves és annál idősebb emberek titkát, és 15 mérőszámot határozott meg a boldogság és a hosszú élet kulcsaként - jelentette a CNBC.
Etiópiában puccskísérlet gyanúja miatt menesztették hivatalából és letartóztatták Taye Dendea békeügyi minisztert - jelentette az állami média az etióp biztonsági szolgálat közlése alapján.
Kína egyik legnagyobb befektetési bankja arra „kérte” elemzőit, tartózkodjanak a medvepiaci kommentároktól, amikor a kínai gazdaságról írnak. De nem áll meg itt a történet: azt is kérte tőlük, ne mutogassák pazar életmódjukat, mivel Peking továbbra is szigorúan ellenőrzi a jól fizetett bankárokat – írja a Bloomberg.
A Deloitte és a Workplace Intelligence felmérése szerint a munkavállalók többségének jólléte és jóléte romlott vagy változatlan maradt tavaly, a vezetők azonban elszakadtak a valóságtól, nincsenek tisztában a munkaerő mentális és pénzügyi állapotával. A jelentés kiemeli: a vállalatoknak nagyobb hangsúlyt kell fektetniük az "emberi fenntarthatóságra" a tehetségek megtartásához, olyan eszközöket alkalmazva, mint a méltányos bérezés és a négynapos munkahét kísérleti bevezetése.
Vasárnap népszavazást tartanak Üzbegisztánban az alkotmány emberi jogi reformokat és az elnök hivatali idejének meghosszabbítását tartalmazó módosításáról.
A WalletHub friss tanulmánya szerint egy kaliforniai város Amerika legboldogabb városa – számol be a hírről a CNBC.
Az adás első részében arról lesz szó, hogy mit eredményez a fővárosi taxis piacon a hétfői tarifaemelés, miért bukott el a főváros javaslata a sávos díjmeghatározással kapcsolatban és mikor lehet újabb drágulás. Vendégünk volt Metál Zoltán, az országos taxis szövetség elnöke. A második részben egy nemrég megjelent jóléti indexről volt szó, amely elég lesújtó képet fest Magyarországról. Erről Szabó Dániellel a Portfolio makrogazdasági elemzőjével beszélgettünk.
Tíz év alatt Magyarország visszacsúszott a jóléti indexen, és hiába kezdett el javulni a hazai helyzet, a kelet-közép-európai országok között a leglassabb a magyar fejlődés. Főként a politikai kiszámíthatatlanság, a szabadságjogok körüli helyzet rontja le az itthoni átlagot, miközben a szociális ellátórendszer minősége és az ahhoz való hozzáférés is alacsony európai összevetésben - derül ki a a Legatum Prosperity Index 2023 jelentéséből, amely szerint globálisan is alig látható jóléti fejlődés.
A magyarországi medián háztartásnál csak a görög, bolgár és román átlagcsaládnak van kevesebb elkölthető jövedelme - derül ki az Eurostat ma közzétett adataiból. E mutató alapján a leggazdagabbnak az EU-ban Luxemburg számít, majd a holland és az osztrák háztartások élnek a legjobban. Utóbbiak elkölthető jövedelme 2,5-szer nagyobb vásárlóerőt jelent, mint a magyaroké.
Egy új nyugdíjrangsor szerint 2022 egyike lesz azon éveknek, amikor a legrosszabb nyugdíjba menni. Kiderül az is, Magyarország hányadik helyen végzett a listán.
Nem sok jó hírrel kecsegtet az ENSZ új jelentése, amely szerint a világjárvány óta a várható élettartam, az oktatás és a gazdasági jólét terén elért évtizedes fejlődés jelentősen visszaesett – számol be a hírről a BBC.
A Natixis frissen publikált nyugdíjfelmérése szerint több tényező is negatívan hat a nyugdíjra gyűjtők és nyugdíjasok életére: az évek óta nulla közeli vagy negatív hozamkörnyezet, a rekord magas államadósság, recesszió, a jövedelmi egyenlőtlenség és a klímaváltozás is. Sőt, a koronavírus második hulláma még nagyobb veszélyt tartogat a munkanélküliség megugrása miatt– derül ki a tanulmányból. Jó hír, hogy még ezen veszélyek közepette is vannak olyan országok, ahol a nyugdíjasok jóléte garantált, de már előre lelőjünk a poént: Magyarország nincs a legjobbak között.
Legalább 15 ember megsérült a támadásban.
Friss felmérés szerint a többség már nem bízik az eredményekben.
Még is komoly bukkanó lehet ez a NATO-egységben.
Nem sok jóval kecsegtet Kijevnek.
Több téma miatt is megbicsaklottak a tárgyalások, a Kína-politika az egyik legfontosabb pont.
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.