Az ukrán légierő nyilvánosságra hozott egy felvételt, amelyen az látható, hogy egy MiG-29-es vadászgép bevetés közben megsemmisít egy orosz támadó drónt.
A The War Zone számolt be arról, hogy a kínai Népi Felszabadítási Hadsereg Légierejének (PLAAN) J-10-es harci repülőgépei bukkantak fel Egyiptomban.
Az Euromaidan Press mutatott be felvételeket arról, ahogy az ukrán MiG-29-es vadászgépre szerelhető francia gyártmányú precíziós rakétával mért csapást.
Több orosz forrás is arról számolt be, hogy légicsatát vívott egy ukrán MiG-29-es egy orosz MiG-31-essel.
Az algériai állami televízió bejelentése szerint az ország megvásárolja az orosz gyártmányú Szu-57 Felon lopakodó vadászrepülőgépeket. Ezzel Algéria lesz az első külföldi megrendelője az ötödik generációs harci repülőgépnek. A híradás arról is beszámolt, hogy algériai pilóták már Oroszországban képzik magukat a gépek kezelésére, és a szállítások várhatóan még az idei évben megkezdődnek - jelentette a Defence Blog.
Az ukrán Militarnyi egy hosszú cikkben firtatja annak problémáját, hogy az Ukrajnának átadott F-16-os vadászgépek nem kapták meg a szükséges modernizációkat, így pedig nehezen, vagy sehogy sem tudják felvenni a harcot az orosz rendszerekkel.
Egy, az ukrán légierőnél szolgáló mérnök tett közzé egy felhívást, mely erősen borús képet fest az ország légierejének jövőjéről. Állítása szerint elkezdték a földi személyzet átszállítását a frontvonalra, aminek hatására hamarosan összeomolhat a teljes ukrán légierő.
Egy ukrán MiG-29-es vadászbombázó mért csapást egy orosz parancsnoki központra a herszoni régióban található Ljubimivkában, francia gyártmányú AASM HAMMER rakéták segítségével – derült ki friss harctéri felvételekből.
Több ukránpárti forrás is megosztotta azt a rövid felvételt, amelyen egy ukrán MiG-29-es vadászgép látható, amint éppen hogy elkerül egy feléje tartó – vélhetően légvédelmi – rakétát.
Az izraeli hadsereg az elmúlt napokban intenzív légicsapásokat hajtott végre Szíriában, miközben szárazföldi erőivel benyomult Szíria területére, és határ menti ütközőzónát alakított ki. A támadások célja állítólag a fegyverek ellenséges kézbe kerülésének megakadályozása, miután a szíriai rezsim a közelmúltban összeomlott - jelentette a Times of Israel.
A lengyel-ukrán kapcsolatok feszültté váltak a katonai segítségnyújtás kérdése miatt. Lengyelország hangsúlyozza, hogy jelentős támogatást nyújtott Ukrajnának a háború kezdete óta, míg az ukrán fél további segítséget sürget, különösen a vadászgépek tekintetében. A nézeteltérések ellenére a két ország továbbra is együttműködik a biztonsági kérdésekben - tudósított a The New Voice of Ukraine.
Lengyelország a köztársasági elnökének hivatalos honlapján tette közzé a pontos számokat arról, pontosan mennyi fegyverzetet és támogatást nyújtott Ukrajnának a háború kezdete óta.
A lengyel kormány elutasítja a további MiG-29-es vadászgépek Ukrajnának történő átadását, hivatkozva az ország saját légterének védelmére. A döntés mögött álló indokok és a korábbi segítségnyújtás részletei kerülnek bemutatásra a lengyel védelmi miniszter nyilatkozatai alapján - jelentette az European Pravda.
Az ukrán haderő felvételt tett közzé arról, hogy egy MiG-29-es vadászbombázó 8 darab SDB irányított légibombát szór az orosz állásokra Orihiv térségében.
Lengyelország kész átadni maradék MiG-29-es vadászbombázóit Ukrajnának azzal a feltétellel, hogy más NATO-gépek mindaddig garantálják az ország légterének biztonságát, amíg Varsó új repülőgépeket nem szerez – számolt be róla az Ukrinform Andrzej Duda lengyel elnök interjúja alapján.
Az egyik dél-koreai kormánytisztviselő szerint Phenjan vadászpilótákat is küldött Oroszországba, így meglehet, hogy hamarosan észak-koreaiak fogják a modern katonai repülőgépeket vezetni – számolt be a Newsweek.
Az amerikai kötvényhozamok meredeken emelkednek.
Franciaország egy olyan támogatási modellt javasol, aminek részletszabályai két végletet jelentenek Magyarországnak.
Ursula von der Leyen minden létező korlátozás bevezetését belengette.
De mi lesz az, ami kimozdítja a holtpontról?
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit