Eséssel nyit a magyar tőzsde

Eséssel nyit a magyar tőzsde

Mérsékelt csökkenésekkel kezdik a csütörtöki kereskedést az európai tőzsdék, esik a BUX index is a nyitást követő percekben.

Nagyot ugrott az OTP árfolyama

Nagyot ugrott az OTP árfolyama

Komoly ralit láthattunk ma az európai tőzsdéken, ez alól a magyar piac sem volt kivétel: a BUX index 2,4 százalékkal került feljebb, és ahogy az általában ilyenkor lenni szokott, elsősorban az OTP-n keresztül vették a befektetők a magyar tőzsdét.

Trump szavaira tépik a dollárt

Trump szavaira tépik a dollárt

Az, hogy Donald Trump amerikai elnök élesen támadta a hosszú hétvégén is a Fed-elnököt, és megelőző kamatcsökkentéseket követelt, komoly részvénypiaci hangulatromlást és a dollár folytatódó hanyatlását okozta, így az euróval szemben 3,5 éves mélypontra bukott, ez pedig kapóra jött a forintnak, amely héthavi csúcsra ugrott a zöldhasúval szemben. A nap második fele azonban komoly fordulatot hozott, miután erősödni kezdett a dollár Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szavaira, aki azt mondta, hogy a Kínával fennálló vámháború fenntarthatatlan, és arra számít, hogy a helyzet hamarosan enyhülni fog. 

Ezt követően az amerikai piaczárást követő időszak is tartogatott izgalmakat kedd este, ugyanis Donald Trump kijelentette, hogy nem tervezi Jerome Powell, a Federal Reserve elnökének elbocsátását. A hírre mintegy fél százalékot erősödött a dollár az euróval szemben.

Pluszban a hazai blue chipek

Pluszban a hazai blue chipek

Mérsékelt mínuszban állnak az irányadó európai indexek a déli órákban, a BUX a kisebb emelkedésével felülteljesítőnek számít.

Nagy emelkedéssel indítja a hetet a 4iG

Nagy emelkedéssel indítja a hetet a 4iG

Felemásan nyitottak az irányadó európai tőzsdék, a BUX kis emelkedéssel kezdi a napot. Nagyot megy ma a 4iG árfolyama, közel 6 százalékos pluszban kezdi a napot a papír.

Ha emelkedik is az amerikai tőzsde, akkor sem úgy, ahogy eddig

Ha emelkedik is az amerikai tőzsde, akkor sem úgy, ahogy eddig

Azt már kezdjük sejteni, hogy mekkora károkat okozhat a kereskedelmi háború, azonban legalább ekkora kérdés, hogy a káosz közben hogyan alakul a globális alapkezelők pozícionáltsága. Amennyiben a vámok által rosszul érintett eszközökben nagy a kitettségük, akkor még komoly mozgások lehetnek hátra. Érdemes azt is tudni, hogy milyen eszközökben látnak reményt a profik. Ezek között vannak olyanok, amelyek csak az esés ellen védenek, de vannak köztük olyanok is, amelyekben akár évekig tartó perspektíva lehet. A Bank of America globális alapkezelői felmérésének ábráit lapozgatva próbálunk koherens válaszokat adni.

Durván szétvertek egy magyar részvényt

Durván szétvertek egy magyar részvényt

Kisebb mínuszban zárta a magyar tőzsde a hét utolsó kereskedési napját. A blue chipek felemásnak teljesítettek, a Magyar Telekom és az OTP emelkedett, míg a Mol és a Richter mínuszban zárt. A kisebb magyar részvények közül eközben nagyot esett az Appeninn, miután
 a vállalat egyik legnagyobb tulajdonosa, az Avellino Holding azt javasolta, hogy a társaság ne fizessen osztalékot a 2024-es pénzügyi éve után.

Féléves csúcsnál billeg a forint a dollárral szemben

Féléves csúcsnál billeg a forint a dollárral szemben

Romlott az amerikai részvénypiaci hangulat kedden, és a szerda hajnali vártnál jobb kínai makroadatokra is ugyanez volt a reakció, a dollár pedig újra gyengül. Mindezek nyomán a forint a dollárral szemben újra a 360 alatti tartományban, féléves csúcsa közelében mozgott egész nap kora estig 1 százalékot erősödve. Az amerikai makroadatok érdemben nem befolyásolták a devizapiacokat, este Jerome Powell Fed-elnök is beszélni fog egy konferencián, így akár jelentős mozgások is jöhetnek a későbbi órákban.


A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.

Kis eséssel zárt a magyar tőzsde

Kis eséssel zárt a magyar tőzsde

A pillanatnyi nap közbeni visszapattanás ellenére megmarad a negatív hangulat a nemzetközi piacokon, amivel párhuzamosan a magyar tőzsde is esett ma, bár a nap végére a BUX nagyrészt ledolgozta a napi esés nagy részét.

Tavaly nehéz volt bukni, idén nem könnyű pénzt keresni a tőzsdéken

Tavaly nehéz volt bukni, idén nem könnyű pénzt keresni a tőzsdéken

Az év első hónapjai hektikus mozgásokat hoztak a globális pénz- és tőkepiacokon. A dollár gyengülése, az amerikai részvénypiacok visszaesése, és a kötvénypiacok gyengélkedése sok befektetőnek hozott negatív hozamokat – főleg azoknak, akik kizárólag egy-egy eszközre építették portfóliójukat. Ugyanakkor a diverzifikált, átgondolt befektetési stratégiát követők jóval enyhébb veszteségekkel zárhatták az első negyedévet. A geopolitikai és gazdaságpolitikai bizonytalanságok, különösen az Egyesült Államok vámpolitikájának és fiskális politika kérdései új kihívásokat állítanak a befektetők elé. Az MBH Befektetési Bank tartott ma sajtóbeszélgetést, a rendezvényen Vince Péter, az MBH Befektetési Bank Advisory Desk vezetője és Debreczeni Csaba, az MBH Befektetési Bank vezető részvénypiaci elemzője beszélt a piaci trendekről és kilátásokról.

Gyengén kezdi a napot a magyar tőzsde

Gyengén kezdi a napot a magyar tőzsde

Esik a magyar tőzsde a nyitás után, a blue chipek közül egyedül a Mol van pluszban a kereskedés első perceiben.

Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés.

Alaposan levágta idei GDP-növekedési előrejelzését a Raiffeisen

Alaposan levágta idei GDP-növekedési előrejelzését a Raiffeisen

2025 elején semmilyen pozitív gazdasági fordulat nem következett be Magyarországon – írja negyedéves stratégiai anyagában a Raiffeisen Bank. A pénzintézet elemzői megállapítják, hogy nagy vonalalakban a reálgazdaságban azok a folyamatoknak húzódták át az idei évre, amelyekkel a tavalyi évet zártuk. A jelenleg ismert amerikai vámrendszer (10% az EU-termékekre, 25% az autókra) a vártnál jelentősebb negatív hatást gyakorol a magyar növekedésre, tekintettel az autók és autóalkatrészek exportjának nagy súlyára – mind közvetlen, mind közvetett csatornákon keresztül. Erre alapozva a Raiffeisen a 2025-ös magyar GDP-növekedési előrejelzését 2,5%-ról 1,8%-ra csökkentette.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező borokkal árasztották el Európát, Magyarországon is súlyos a helyzet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.