Vasárnap este egy égbolton átszáguldó tűzgömbre lehettek figyelmesek az igazán sasszeműek Magyarországon. A látványos csillagászati jelenségről az idokep.hu számolt be.
Erős napkitörés történt szombat hajnalban, amely G4-es erősségű geomágneses vihart indított a Föld felé, ami távközlési zavarokat okozhat, de lehetőséget teremt a sarki fény megfigyelésére Magyarországon is - írta az idokep.hu.
Ferencvárosban lezárták a Ferenc teret a dolmányos varjak támadásai miatt. Az önkormányzat szerint a madarak fiókáikat védik, a probléma átmeneti jellegű, és legfeljebb két hétig tart - jelentette a Telex.
Az elmúlt időszak csapadékos időjárása kedvező feltételeket teremtett a szúnyoglárvák fejlődéséhez, ezért a következő napokban célzott beavatkozásokra kerül sor a Csepel-sziget térségében - jelentette a Katasztrófavédelem.
Új kutatás szerint a világ gleccserei évszázadokig nem fognak helyreállni, még akkor sem, ha az emberiség visszahűtené a bolygót az 1,5°C-os határérték alá, miután azt már túlléptük - jelentette a Phys.org.
Kiterjedt nádastűz miatt elhúzódó tűzoltási munkálatok zajlanak a Tisza-tó térségében, ahol a szakemberek ellenőrzött égetést végeznek - írta a Katasztrófavédelem.
A világítás korszerű formáinak elterjedése a modern világ egyik legnagyobb vívmánya, ugyanakkor egyre súlyosabb környezeti és egészségügyi problémák forrása is. A fényszennyezés – vagyis az éjszakai égbolt természetellenes kivilágítása – mára globális jelenséggé vált, amely nemcsak az égbolt látványát homályosítja el, hanem ökológiai rendszerek működését is megzavarja. Az állatvilág és az emberi szervezet egyaránt érzékenyen reagál a természetes fényviszonyok megváltozására. A tudományos kutatások és szakpolitikai kezdeményezések egyre inkább felismerik a probléma jelentőségét. Cikkünkben áttekintjük, milyen hatásai vannak a fényszennyezésnek, és milyen szabályozások, kezdeményezések alakultak ki annak mérsékléséért.
A Bükkbe érkező hó miatt éjjel jelentősen le tudott hűlni a levegő a fennsíkon található töbrökben, a rekord -22,6 fok volt - írja az Időkép.
A természet sokszínűsége drámai tempóban csökken, a Föld élővilága egyre gyorsabban változik, a fajok száma csökken, a fajközösségek átalakulnak – mindezt az emberi tevékenység hajtja. Egy nemzetközi kutatócsoport, amelyben a HUN-REN Balatoni Limnológiai Kutatóintézet is részt vett, minden eddiginél átfogóbb vizsgálatot végzett a témában – derül ki a kutatóintézet közleményéből.
A szakértők figyelmeztetnek: az enyhe tél kedvezett a kullancsok áttelelésének, és új, veszélyes fajok is megjelentek Magyarországon, amelyek súlyos betegséget terjeszthetnek - írta a RTL.
A nyolcadik legcsapadékosabb és a tizedik legenyhébb volt a március - írta a HungaroMet Zrt. a honlapján szerdán.
Egyre gyakoribbak és súlyosabbak a szélsőséges éghajlati és időjárási események. 16 millió dollárba kerül óránként világszinten az ebből eredő kár és veszteség. Ennek nagy része abból fakad, hogy nem értjük a természet összefüggéseit. A jelenlegi rendszereink és infrastruktúráink már nem alkalmasak mindezek kezelésére, a megváltozott éghajlati viszonyokhoz sürgősen alkalmazkodni kell, és amihez szintén a természet kínál megoldásokat – mutatott rá Jan Pokorný, az ENKI, o.p.s. kutatószervezet egyik alapítója és kutatási igazgatója a BCSDH március 25-én tartott üzleti reggelijén és fórumán, amelynek fókuszában a klímaalkalmazkodás állt.
A Hajdú-Bihar vármegyei Hajdúnánáson 48 óra alatt több csapadék esett, mint a márciusi havi átlagos csapadékmennyiség - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán hétfőn.
Szokatlan algaösszetételt és biomassza-növekedést észleltek a Balatonban: a Siófoki-medencében háromszoros biomassza-növekedést mértek az elmúlt évtizedek átlagához képest, miközben a vízhőmérséklet még télies értékeket mutat - írja a BalaBalatoni Limnológiai Kutatóintézet.
A madárinfluenza súlyos hatást gyakorolt az észak-amerikai vadmadár-populációkra, több mint 170 fajt érintve. Bár a házi szárnyasok között pusztító járvány a vadon élő madarak között is terjed, a szakértők szerint az emberekre nézve alacsony kockázatot jelent - jelentette a Phys.org.
A világ legnagyobb jéghegye feltehetően zátonyra futott az Antarktisz közelében található Dél-Georgia szigettől mintegy 70 kilométerre, ami megmentheti a térség gazdag élővilágát a közvetlen veszélytől - közölte a The Guardian.
Valahol húzni kellett a költségvetésen.
A forint a nyertese az elmúlt napok devizapiaci mozgásának.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Nagy meglepetést okozott az ADP-jelentés.
Több, mint két éve nem volt ilyen hónap.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Nincs bizalom az amerikai gazdaság iránt.
Hogyan épít portfóliót a világ legnagyobb alapkezelője Magyarországon?