Rezsicsapdába eshetnek a legszegényebbek - Nem jó út a széntüzelés bátorítása

Rezsicsapdába eshetnek a legszegényebbek - Nem jó út a széntüzelés bátorítása

Középtávon is jelentősen lassítaná az energiaátmenetet és a szénfüggőségünk felszámolását a 2022 nyarán közzétett magyar energia-veszélyhelyzeti akcióterv két intézkedési terve, amelyek a fosszilis energiaár-válság kezelését, a hazai energiaellátás biztonságának növelését hivatottak rövid távon növelni. A Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ) szerint a szénalapú villamos- és hőenergiatermelés újbóli fokozása, a Mátrai Erőmű nyugdíjazott lignites blokkjainak tervezett újraindítása egyszerre sodorja veszélybe az ún. igazságos átmenet folyamatát és annak uniós finanszírozhatóságát a szénintenzív térségekben, Borsod-Abaúj-Zemplén, Heves és Baranya megyékben. Ezért az MTVSZ a két intézkedési terv felülvizsgálatát, a területi igazságos átmeneti tervek elfogadhatóvá tételét és megvalósításának mielőbbi elkezdését szorgalmazza, benne a három megye vállalkozásait és lakosságát célzó munkahelyteremtő és energetikai korszerűsítési programmal.

Magyarország nem kér sivatagot! - Megreformálnák a mezőgazdasági támogatásokat a természetvédők

Magyarország nem kér sivatagot! - Megreformálnák a mezőgazdasági támogatásokat a természetvédők

Vízvisszatartással és a gazdák anyagi kompenzálásával óvná a Homokhátságot az elsivatagodástól és a biodiverzitás csökkenésétől az a Magyar Természetvédők Szövetsége (MTVSZ), akik szerint az európai uniós helyreállítási források felhasználásának újragondolására van szükség a biológiai sokféleség csökkenésének megakadályozása érdekében.

Két tárca felel a fenntarthatósággal kapcsolatos ügyekért

Két tárca felel a fenntarthatósággal kapcsolatos ügyekért

Az új kormányzati ciklusban az AM tevékenységét is a jövőbe mutató megoldások fogják meghatározni. Joggal nevezhető a természeti erőforrások tárcájának, amelyben a természetvédelemmel önálló államtitkárság foglalkozik majd - jelezte a miniszterjelölt szerdán az Országgyűlés fenntartható fejlődés bizottsága ülésén.

Koronavírus előtt és most: a járvány átalakította még az utazásainkat is

Koronavírus előtt és most: a járvány átalakította még az utazásainkat is

A globális hatású COVID-19 járvány miatt világszerte új idegenforgalmi és rekreációs trendeknek lehetünk szemtanúi. A korlátozások és a kijárási tilalmak felerősítették az emberek szabadság iránti vágyát, sokakat arra késztettek, hogy kimozduljanak otthonaikból és maguk mögött hagyják a nyomasztó hétköznapokat. Ennek következtében nagy volumenű, térben és időben koncentráltan jelentkező belföldi szabadidős népességmozgások indultak meg és felértékelődtek a könnyen elérhető természeti látnivalók, a szép tájak, hegyvidékek, erdők, vízpartok, így a nemzeti parkok védett területei is. A városokból kiáramló lakosság, a dömpingszerű forgalom azonban bizonyos időszakokban fennakadásokat és problémákat okozott.

60 milliárdnyi EU-támogatást fordít Magyarország természetvédelmi beruházásokra

A 2014-2020-as uniós fejlesztési ciklusban a magyar költségvetés és az Európai Unió forrásainak felhasználásával több, mint 60 milliárd forintot fordítunk természeti értékeink megőrzését és bemutatását célzó közvetlen beruházásokra - emelte ki Rácz András, az Agrárminisztérium környezetügyért felelős Államtitkára egy mai előadásában a Nature Education Network című konferencián. Az agrártárca közleménye szerint az így megvalósuló közel száz projektnek köszönhetően összességében legalább 100 ezer hektáron javul természeti területeink állapota.

Elkezdődött a természeti világörökség megsemmisülése

Az elmúlt három évben megduplázódott azoknak a természeti világörökségi helyszíneknek a száma, amelyekre nézve a globális felmelegedés súlyos veszélyt jelent, sőt, már a pusztulásuk is elkezdődött - hívta fel a figyelmet a Természetvédelmi Világszövetség (IUCN).

60 milliárddal támogatja a kormány a természetvédelmet

A kormány több mint 60 milliárd forintot fordít közvetlen természetvédelmi célú fejlesztésekre a 2014-2020-as uniós pénzügyi időszakban - közölte Rácz András, a Földművelésügyi Minisztérium (NGM) környezetügyért felelős helyettes államtitkára, a Duna Transznacionális Együttműködési Program keretében megvalósuló EU-s Interreg "coop MDD" projekt nyitórendezvényén.

A pénzeső folytatódik: több mint 20 milliárdot kapnak a Pest megyeiek

A pénzeső folytatódik: több mint 20 milliárdot kapnak a Pest megyeiek

Megindult a pályázati dömping a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Program keretében is, melynek jelenként a napokban nyolc új pályázati felhívás jelent meg összesen 16,9 milliárd forint értékben, valamint 4,4 milliárd forinttal emelkedett egy nyitott felhívás kerete - hívta fel a figyelmet Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára. Így összesen a héten több mint 20 milliárdos keretű pályázat jelent meg, melyek várhatóan nyárig pályázhatóvá válnak a Pest megyeiek számára.

A kormány megfeledkezett 4 milliárd forintról

A kormány azonnali hatállyal átcsoportosított mintegy 4 milliárd forintot a kormányhivatalokhoz, miután a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőségek ide kerültek át a Földművelésügyi Minisztériumtól - az erről szóló határozat a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hiába mennek megint a fegyverek, megoldhatatlan problémától szenved az ukrán hadsereg
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.