
Mindjárt az elején makrokörkép adta meg az alaphangot és helyezte kontextusba a nap megállapításait. Növekedési válság van, és a 2020 előtti alacsony forrásköltség időszaka nem tér vissza egyhamar - mondta el elöljáróban Madár István, a Portfolio Csoport vezető elemzője.
Az elapadó uniós forrásokkal az is probléma, hogy a maradék elérhető források nagy része már le van kötve még az előző pénzügyi ciklusból, vagyis ezzel sem lehet számolni.

A szakember kiemelte továbbá, hogy ciklikus és strukturális kihívásokkal egyaránt szembesül a magyar gazdaság, a beruházások pedig bezuhantak. A fogyasztásban lenne potenciál a növekedés generálására, ám az inflációs sokk még mindig érezteti a hatását a lakosság oldalán.
„Ez az évtized összességében sokkal nehezebb terep, ezért érdemes a kockázatokat minimalizálni” – jegyezte meg Madár István.

Borbély Gábor, a CBRE kutatási igazgatója ingatlanpiaci panelfelvezető helyzetjelentésében kitért arra, hogy a régióban a „régi”, osztrák-német tőke jelentősége erősen csökken. Az idei első negyedévben egész Európában pozitív volt a kép: főként Spanyolország hasított, miközben a magpiacok voltak a legkevésbé dinamikusak.
A tizenkét havi forgalom 25%-kal van az előző évi szint felett Európában
– mutatott rá a szakember, majd hozzátette, hogy elsősorban a bérlakáspiac, a kiskereskedelem, valamint a hotelszegmens húzta a növekedést. Az irodapiacot ugyanakkor mérséklődő kereslet, bezuhanó új kínálat jellemezte.

A magyarországi ingatlanpiac helyzetét boncolgató panelbeszélgetésben elhangzott, hogy az év több nagy deallel indult, azonban európai vagy akár régiós viszonylatban nem túl jelentős nagyságrendről beszélünk. Az általános bizonytalanság jó hatással volt Európára, több fontos kereskedelmi megállapodást sikerült kötni globális szinten, és a kontinens vonzóbbá is vált a Donald Trump miatt kiszámíthatatlan USA-val szemben.
Ami a hazai első negyedévet illeti, az optimizmus inkább a bázishatáshoz köthető. Ugyanakkor
a kereskedelmi fejlesztések terén főként high end vonalon bérlői és beruházói oldalon is vannak jó üzleti lehetőségek, ha azok megfelelnek a „lokáció, lokáció, lokáció” elvnek.

A kínai tőke megjelenése tényező, azonban annak ingatlanpiacra gyakorolt hatása egy lassabb folyamat, inkább lokálisan érzékelhető, és több nagyberuházás csúszik is.
Szuper kreatívnak kell lenni, hogy ebben a bizonytalan szabályozási környezetben vonzóvá lehessen tenni a hazai piacot a külföldi befektetők számára – szólt egy további következtetés.
Abban is egyetértettek a szakértők, hogy a hotel üzletág dübörög idehaza, a retail parkok szintén mennek előre, az ESG is fontos hívószó.
A bérlők ugyanakkor sokkal szorosabb és komplexebb partnerségre vágynak az ingatlanfejlesztőkkel, akik mára inkább már integrált szolgáltatóként vannak jelen a piacon.
Az irodapiacot fókuszba helyező délelőtti záró panelbeszélgetésében a meghívott vendégek a bérlőkért folytatott harcról, a design terhelt irodákról, a növekvő elvárásokról, valamint a költségek kordában tartásáról is beszéltek.
Címlapkép forrása: Portfolio
Botrány a szomszédban: csúnya ügybe keveredett Piedone, menesztették
A román fogyasztóvédelem volt vezetőjét korrupcióval vádolják.
Újabb vállalat panaszkodik a vámokra, zuhan is az árfolyama
12 százalékot esett a félvezetőgyártó.
Financial Times: közel van az EU és az USA közötti kereskedelmi megállapodás
15 százalékos lehet a vám.
Európa legerősebb országa küldött figyelmeztetést Zelenszkijnek: veszélyben az ukrán EU-tagság!
A német külügyminiszter is megszólalt az ukrán korrupcióellenes szervek korlátozása kapcsán.
Fontos döntés született a vakcinákról
Elfogadta az ajánlást az amerikai egészségügyi miniszter.
Dagad a botrány Ukrajnában: Ursula von der Leyen azonnali magyarázatot követel Zelenszkijtől
Az Európai Bizottság elnöke aggodalmát fejezte ki az ukrán korrupciós szerveket korlátozó törvény miatt.
Zsugorodó világ, táguló tudomány - együttműködés és rivalizálás a fejlődés motorjaként
Verseny vagy együttműködés? A tudomány és technológia fejlődését évszázadokon át ez a kettősség hajtotta előre. Ma a világ zsugorodóban, az elmúlt évtizedekben egyre több a közös kut
Rekordszinteken az Egyesült Államok légszennyezettsége
Több mint 150 millió amerikai él olyan területen, ahol a légszennyezettség meghaladja az egészségügyi határértékeket.
Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet Az Otthon Start Program 2025 szeptemberben induló, új állami lakástámogatási
Az S&P-huszárok hanyatlása
Új jelenség ütötte fel fejét falamon. Az S&P 500 ETF-ező kommentelőket lecserélték a Commerzbankozók. "Aki három éve Commerzbankot vett, annak annálismégsokkaljobb a hozama!" De hadd.
Nulla kamat, nulla önerő - és most indul az aranyroham!
KKV-k, figyelem! Elindult a történelmi lehetőség: pénzhez juthatsz úgy, hogy közben egy fillért sem kell kockáztatnod.
Egy új innovációval zöldforradalom törhet ki a textiliparban
A Mashouf testvérek új szemlélete formálhatja át a textilgyártás jövőjét.
NAV Online Számla rendszer - szeptembertől újabb szigorítások növekvő elvárások az adatszolgáltatásban
2025. szeptember 15-től a NAV tovább szigorítja az online számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. A változások célja világos: a NAV még nagyobb hangsúlyt fektet az adatminőségre.
VIDEÓ! Politika, piac, infláció: Miért érdemes most Japánra figyelni?
A 2025-ös japán választások rendkívüli feszültség közepette zajlottak: az inflációs bizonytalanság, a gyenge jen és az emelkedő állampapírhozamok megrendítették a lakosság és a befekte

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?
Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.
Mit üzennek a BYD és a CATL hazai gyárairól érkező baljós hírek?
Összetett okok húzódnak meg az autópiaci kereslet megtorpanása mögött.
Olcsó a lakosságnak, brutális az iparnak – Hol a kiút az árampiaci káoszból?
A jónak tűnő vállalati megoldásoknak is vannak kevéssé ismert buktatói.
Elhullottak a forint támadói – Meddig tarthat ki ez a hihetetlen erő?
Páratlan évet fut a magyar deviza.
