Lezajlott a tömeges elbocsátás a dunaújvárosi vasmű egyik, egyébként felszámolás alatt álló utódcégénél - a beszámolók szerint méltatlan körülmények között - miután a kormány által támogatott legutóbbi megmentési kísérlet kudarcba fulladt. Ami a jövőre nézve aggasztó, hogy már az illetékes minisztérium is inkább a foglalkoztatáspolitikai támogatások lehetőségét veti fel az érintett többezer embernek.
Másodszorra is nyilvános részvételi felhívással fordult a befektetők felé az egykori Dunaferr kohójával bíró Duna Furnace Kft. felszámolója – írta meg a HVG a keddi cégközlöny alapján.
Kínai autógyártók ígéretet tettek a beszállítók 60 napon belüli kifizetésére, miután az acélgyártók tiltakoztak a hosszú fizetési határidők ellen, és a hatóságok is felléptek az árháború negatív következményeivel szemben.
A teljes európai acélipart a megszűnés fenyegeti, amennyiben Donald Trump amerikai elnök 50%-os vámokat vet ki a termékeire – figyelmeztet a ThyssenKrupp igazgatósági tagja a Guardian beszámolója szerint. A magas energiaárak és az olcsó kínai acél után az amerikai vámok üthetik be az utolsó szöget a szektor koporsójába.
Az Európai Bizottság továbbra is azzal számol, hogy képes lesz meggyőzni Donald Trump amerikai elnököt arról, hogy csökkentse, de akár törölje is az európai alumínium- és acéliparra kivetett vámokat, miközben a legutóbbi közlése szerint azokat inkább megduplázná az USA.
Miután az előző héten Donald Trump amerikai elnök 50%-os vám kivetésével fenyegetett az uniós exportra, turbó fokozatba kapcsoltak a tárgyalások. Az Európai Unió kereskedelmi biztosának mai nyilatkozata szerint a fókuszban a repülőgép- és acélipar, valamint a félvezetőipar áll.
Már hallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében több más mellett arról volt szó, hogy miről beszélt Nagy Márton Nemzetgazdasági Miniszter a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a hazai kkv szektor számára ma délelőtt tartott konferenciáján. Csiki Gergely a Portfolio lapigazgatója a helyszínen tartózkodott, ő foglalta össze mit látott, mit hallott a rendezvényen. A műsor második részében a német nehézipar korábbi zászlóshajójának, de régi fényéből rengeteget vesztő, mára már kritikus helyzetbe kerülő ThyssenKruppnak a gazdasági kilátásait elemeztük Nagy Viktorral a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjével.
A Thyssenkrupp hétfőn bejelentette, hogy a konglomerátum legújabb szerkezetátalakítási törekvése keretében az elkövetkező években leválasztják az autóipari, anyagkereskedelmi és zöld technológiai üzletágakat. A lépéssel a Thyssenkrupp szerint lehetőség nyílik külső befektetők bevonására a három üzletágban, de a cég a jövőben is többségi tulajdonos kíván maradni ezekben.
Kevés olyan német cég van, amelyik olyan szorosan összefonódott Németország történelmével, mint a Thyssenkrupp, az 1800-as években a Krupp és a Thyssen kohóiban olvasztották azt a vasat, amely lehetővé tette az ország felemelkedését ipari nemzetté a 19. században, és a konszern kulcsszerepet vállalt a Német Szövetségi Köztársaság újjáépítésében is. Az elmúlt években azonban többek között az energiaválság, az olcsó kínai konkurencia, hibás menedzsmentdöntések és legutóbb Donald Trump vámháborúja miatt a cég nehéz helyzetbe kerül, most pedig a Bild információi szint jöhet a feldarabolás, és akár a teljes megszűnés.
Donald Trump bejelentette, hogy az U.S. Steel és a japán Nippon Steel megállapodott egy tervezett partnerségről, amely biztosítja az amerikai acélvállalat hazai jelenlétét és pittsburghi központját.
A Dunaferr két utódcége, a Dunarolling és a Duna Furnace hamarosan csoportos létszámleépítést hajt végre, több száz dolgozó érintettségével. A munkáltatók május második felében adják át a felmondásokat, a tájékoztató szerint legkésőbb július 10-ig megtörténnek a kifizetések is. Eközben a hengermű iránt két külföldi befektető is érdeklődik: a cseh hadiipari CSG-csoport és a kínai állami Hangzhou CIEC Group. A döntés nemcsak gazdasági, hanem geopolitikai súllyal is bír – és több ezer magyar dolgozó megélhetése múlhat rajta.
Az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közel áll egy kereskedelmi megállapodás aláírásához, amely enyhítené Donald Trump vámintézkedéseinek hatását a brit acél- és autóexportra - közölte a Financial Times.
Két érdeklődő jelentkezett a felszámolás alatt álló Dunaferr hengermű megvásárlására: a kínai állami CIEC-csoport és a kassai üzletember, Jozef Szivák által alapított Dunaferr Steel Rolling Zrt – írta meg a HVG.
Ahogy arról tegnap mi is beszámoltunk, mintegy 2600 embert érinthetnek a csoporortos leépítések a Dunai Vasműnél. Most az merce.hu megtudta, hogy a gyár jövője a termelőeszközök értékesítésétől függ. Ha jövő szerdáig senki sem jelentkezik, akkor az a dunaújvárosi acélgyártás végét is jelentheti.
Valódi hidegzuhanyként érték a világ tőzsdéit Donald Trump amerikai elnök általános vámbejelentései, a reakció azonnali és látványos volt, gyakorlatilag a földbe álltak a tőzsdék, gyors tőkemenekítés indult az amerikai piacról. Aztán hirtelen jött a 90 napos engedmény, vele együtt a markáns felpattanás az indexeknél. Egyre szédítőbb ez a hullámvasút, egyre szorosabban kell kapaszkodnia annak, aki benne akar maradni a "játékban". Jó kapaszkodót nyújthat, ha megnézzük, hogy mit gondolnak a szakértők: bár a legtöbb amerikai vállalatnál lecsökkentek az elmúlt napokban a vállalati profitvárakozások, több olyan részvényt is fel tudunk mutatni, amelyek a profik szerint nagyon is jól teljesíthetnek ebben a bizonytalan időben.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Információ és jelentkezés
Elfogadta szombati rendkívüli ülésén a londoni parlament két kamarája a csőd fenyegette British Steel acélipari konglomerátum kormányzati ellenőrzés alá vételét lehetővé tévő jogszabályt.
Milliárdos üzlettel erősíti szemüvegpiaci pozícióját a Meta.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Washingtonba utazott az izraeli kormányfő.
Ha már úgyis munkához kötötték a rászorulók egészégbiztosítását.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.