Elfogadta szombati rendkívüli ülésén a londoni parlament két kamarája a csőd fenyegette British Steel acélipari konglomerátum kormányzati ellenőrzés alá vételét lehetővé tévő jogszabályt.
A felszámolók részvételi felhívásokban keresnek vevőt a volt Dunai Vasmű (Dunaferr), egész pontosan a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. és a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. egyes üzletrészeinek megvásárlására, írja a hvg.hu. A felhívás csak annak felmérésére szolgál, hogy egyáltalán akadna-e vevőjelölt a Dunaferr megvásárlására.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke hétfőn az acél- és fémipar képviselőivel egyeztetett az Egyesült Államok új vámintézkedéseinek uniós hatásairól. A megbeszélésen az iparági szereplők sürgették a brüsszeli védőintézkedések megerősítését, valamint a fémhulladék EU-n belüli megtartását szolgáló lépések kidolgozását. A résztvevők már elkezdték egy visszavágási terv kidolgozását.
Kína három erősen szennyező nehézipari ágazatra is kiterjeszti a kabonkvóta rendszert, amely 1500 vállalatot von be a kötelezettek közé, és ezzel azt éri el az ázsiai óriásgazdaság, hogy az általa kibocsátott összes éves szén-dioxidnak immár több, mint a 60%-át lefedi a kibocsátási kvótarendszerével – jelentette be szerdán a környezetvédelmi minisztérium.
A japán kormány március végétől négy hónapon át 95,2 százalékos dömpingellenes vámot vet ki a kínai grafitelektróda-exportra, miután saját vizsgálata kimutatta, hogy a kínai termékek tisztességtelen árazása kárt okoz a japán vállalatoknak.
A dél-koreai Hyundai vállalatcsoport 20 milliárd dolláros amerikai beruházást jelent be hamarosan, amelynek része lesz egy 5 milliárd dolláros louisianai acélüzem létesítése is. A bejelentésre a Fehér Házban kerül sor Donald Trump elnök jelenlétében - közölte a CNBC.
Az Európai Bizottság elnöke, Ursula von der Leyen szabályozási lazításokat lengetett be az európai acéliparnak, amely az utóbbi években rendesen megszenvedte a magas energiaárakat, pedig az újrafegyverkezés miatt szükség volna a kapacitásai visszaépítésére.
Az Egyesült Államok által bevezetett acél- és alumíniumvámok várhatóan jelentős hatást gyakorolnak a globális acélipar ellátási láncára, beleértve a kínai acélszektort is. A kínai szakmai szövetség aggodalmát fejezte ki a protekcionista intézkedések miatt, amelyek más országokat is hasonló lépésekre ösztönözhetnek – írja a Reuters.
Ukrajna kormánya egyeztetni kezdett az acélipar szereplőivel, ugyanis hátrányosan érinti őket az, hogy Donald Trump 25%-os vámot vet ki rájuk, hasonlóan más országhoz – számolt be erről Julija Szvirigyenkó, Ukrajna gazdasági minisztere.
Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump több fontos kereskedelmi és külpolitikai lépést jelentett be az elmúlt percekben. A bejelentések érintik a Kínából érkező csomagok vámját, új vámintézkedéseket más országokkal szemben, valamint tárgyalásokat Japánnal és Ukrajnával.
Az Európai Bizottság jelentősen csökkentené a karbonvám alá eső vállalatok számát, hogy enyhítse az adminisztratív terheket és ösztönözze a versenyképességet. A módosítások célja, hogy a klímavédelmi célkitűzések fenntartása mellett egyszerűsítsék az uniós vállalatok működését.
Aki azt hitte múlt héten, hogy le lett csavarva a kereskedelmi háború, az elképzelhető, hogy nagyot tévedett. Donald Trump új ötletekkel állt elő, hogy mekkora és milyen vámokkal lehetne védeni az amerikai érdekeket és még az is lehet, hogy senki nem menekül előlük. Mutatjuk a részleteket.
A The New York Times jelentése szerint Ukrajnában folyamatosan romlik a helyzet, ezt jelzi az is, hogy fel kell robbantaniuk olyan bányákat is, amelyek korábban a gazdaság motorját jelentették.
Miközben az ukrán haderő ütőképes alakulatainak elég jelentős része Oroszország területén harcolt, az orosz haderő szép lassan elérte Donyeck megye egyik legfontosabb városát, Pokrovszkot. Egy olyan településről van szó, amely nem csupán hadműveleti szempontból kritikus: Pokrovszk az ukrán szénbányászat talán legfontosabb központja, elvesztése súlyos csapás lehet az ukrán gazdaság egyik húzóágazatának, az acéliparnak. Az ukrán vezetés az elmúlt hetekben rájött arra, hogy Pokrovszkot talán nem kellene olyan könnyen elengedni, ahogy a térségbeli kisvárosokat, hiszen elvesztésével nem csupán Donyeck nagy része kerülhet orosz kézre, hanem az ukrán gazdaság hosszútávú működése is csapást szenvedhet, ami kihathat a háború utáni kilábalás ütemére is.
Orosz katonák vannak Ukrajna legnagyobb szénbányájának környékén, ostrom alatt áll jelenleg a pokrovszki bánya - írja több orosz és urkán lap.
Megakadályozná az Egyesült Államok a US Steel felvásárlását, Joe Biden már döntést hozott erről a The Washington Post értesülései szerint. A lépés jelentős hatással lehet az amerikai acélipar jövőjére és a nemzetközi üzleti kapcsolatokra - írta a Cnbc.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Ez a válasz a korábbi csapásra.
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.