Az orosz-ukrán konfliktus eszkalálódása nyomán egyre többen tartanak egy esetleges nukleáris háború lehetőségétől. A Newsweek elemzése azt vizsgálta, milyen következményekkel járna, ha Oroszország atomfegyvert vetne be európai NATO-tagállamok fővárosai ellen. A szimulációk szerint egy ilyen támadás milliós nagyságrendű áldozatokkal járna - tudósított a Newsweek.
Oroszország minden lehetséges eszközzel, fegyverrel támadni fog, ha Ukrajna atomfegyverhez jut – jelentette ki ma délután Vlagyimi Putyin orosz elnök Kazahsztánban.
A Republikánus Párt szélsőséges szárnyához sorolt Marjorie Taylor Greene nyilvánosan kijelentette: Joe Biden amerikai elnök azt fontolgatja, hogy atomfegyvert adjon Ukrajnának.
Donald Trump frissen megválasztott elnök csapata fontolgatja a tárgyalások újraindítását Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel. A cél egy új diplomáciai kezdeményezés, amely csökkentheti a fegyveres konfliktus kockázatát a térségben. Két, az ügyet jól ismerő forrás szerint Trump közvetlen megközelítése, építve a korábbi kapcsolatra, lehet a leghatékonyabb módja a párbeszéd helyreállításának.
Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára szerint szélsőségesen extrém gondolat, hogy Kijev atomfegyverekhez jusson – írja az orosz TASZSZ.
A nyugati médiában több platformon is jelentek meg javaslatok arra vonatkozóan, hogy atomfegyvereket kellene adni Ukrajnának, ezt szokásos, erős hangnemében kommentálta Dmitrij Medvegyev, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnöke.
Megerősítette John Kirby, a Fehér Ház nemzetbiztonsági tanácsadója, hogy engedélyezték az ukrán haderőnek, hogy Oroszország nemzetközileg elismert területein belül mérjenek csapást ATACMS-rakétákkal – írja az Ukrainszka Pravda.
Ma hajnalban újabb ATACMS típusú nagy hatótávolságú rakétákat lőtt ki az ukrán haderő Oroszország területére: találat érte a Kurszk városa mellett található Halinó / Vosztocsnij repteret.
Az Egyesült Államok felülvizsgálja nukleáris stratégiáját, reagálva Kína és Oroszország növekvő nukleáris képességeire és a nemzetközi fegyverzetellenőrzési megállapodások esetleges összeomlására. A Pentagon sajtóközleménye szerint Richard C. Johnson helyettes védelmi miniszter kijelentette, hogy az USA-nak több olyan ellenféllel kell szembenéznie, amelyek modernizálják az arzenáljukat és stratégiájukban kiemelik a nukleáris fegyvereket - írta meg az United24.
Irán pénteken bejelentette, hogy új, fejlett urándúsító centrifugákat helyezett üzembe.
A South China Morning Post beszámolt egy jelentésről, amely egy olyan forgatókönyvet vázolt fel, amelyben Kína és Oroszország nukleáris csapásokat hajtott végre a Fehér Ház szövetségesei ellen.
A háború eszkalációját jelenti, hogy Oroszország atomtöltet hordozására is alkalmas interkontinentális ballisztikus rakétával támadta Ukrajnát – jelentette ki Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter csütörtökön.
Tegnap számos ukrán portál beszámolt arról, hogy az orosz haderő valószínűleg interkontinentális ballisztikus rakétákkal célozta be Kijevet, ezen belül is az RSz-26 Rubezs típusú közepes hatótávolságú ICBM-et helyezték tűzkészenlétbe. Megválaszoltuk a fő kérdéseket a fejleménnyel kapcsolatosan.
Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.
A körülbelül 240 milliós lakosságú Pakisztánban régóta komoly problémákat okoznak a biztonsági kérdések, ezek már azország gazdasági fejlődését is megakadályozhatják. Iszlámábád viszont úgy határozott, hogy keményen fellép a problémákkal szemben – írja az Al Jazeera.
Donald Trump amerikai elnök akár atomfegyvereket is adhat Ukrajnának, hogy a további orosz agressziót elrettentse – idézi Nicholas Drummond brit hadiipari elemzőt az Express.
Gyengül a dollár és a részvénypiaci hangulat is kedvező.
Itt az újabb fordulat, bizottsági szinten szavaztak a javaslatról.
Hamarosan Franciaország válhat a legkockázatosabbnak ítélt országgá.
Itt a felmérés eredménye.
Érkeznek még hitelminősítői döntések.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.
Megjelent a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének harmadik epizódja.