Nagyon rossz híreket közölt a Pfizer-vakcina gyártója

Nagyon rossz híreket közölt a Pfizer-vakcina gyártója

Veszteséggel és meredeken zuhanó bevétellel zárta a második negyedévet a német BioNTech biotechnológiai kutatóvállalat a Covid-19 elleni vakcina iránti kereslet visszaesésének következtében. A cég amerikai partnere, a Pfizer a múlt héten szintén jelentősen csökkenő negyedéves bevételről számolt be.

Komoly döntésre szánta el magát az Egyesült Államok: lepaktálna Oroszország egyik legnagyobb partnerével

Komoly döntésre szánta el magát az Egyesült Államok: lepaktálna Oroszország egyik legnagyobb partnerével

A kapcsolatok erősítése és Kína növekvő befolyása ellenében az Egyesült Államok arra készül, hogy megszüntesse a kereskedelmi akadályokat Indiával az olyan kritikus ágazatokban, mint a védelem és a csúcstechnológia - közölte Jake Sullivan, az Egyesült Államok nemzetbiztonsági tanácsadója. A bejelentésre nem sokkal azelőtt került sor, hogy Narendra Modi indiai miniszterelnök június 22-én látogatást tesz Washingtonban, hogy a két állam közötti közös együttműködés elmélyítéséről tárgyaljon a kutatás és fejlesztés, a távközlés, a mesterséges intelligencia, a fejlett számítástechnika és a biotechnológia területén - számolt be róla a Reuters.

Itt a Pfizer újabb nagy dobása:

Itt a Pfizer újabb nagy dobása: "aranytojásokon ülő tyúkot" jelentő céget vásárolnak fel

Rákkutatással foglalkozó biotechnológiai céget vásárol fel a Pfizer gyógyszeripari vállalat 43 milliárd dollárért (mintegy 16 ezer milliárd forint) - jelentette be a Pfizer elnök-vezérigazgatója hétfőn. A kiszemelt, Washington államban működő Seagen Inc. az úgynevezett antitest-gyógyszer konjugátum (ADC) technológiát használja, amely mesterségesen előállított fehérjéken alapul.

Újabb 170 ezer oltást vett az EU majomhimlő ellen

Újabb 170 ezer oltást vett az EU majomhimlő ellen

Az Európai Bizottság további 170 920 adag vakcinát tett elérhetővé a majomhimlő-járvány visszaszorítására, ezzel az Európai Unió által eddig vásárolt Imvanex nevű oltóanyagok száma 334 540-re emelkedett - közölte a brüsszeli testület szerdán.

Döntött 22 NATO-tag, egymilliárd eurós alapot hoznak létre - De miért és mi is az a DIANA?

Döntött 22 NATO-tag, egymilliárd eurós alapot hoznak létre - De miért és mi is az a DIANA?

Egymilliárd euró értékű innovációs alap létrehozásáról szóló megállapodást írt alá a NATO-tagállamok közül 22, köztük Magyarország a szervezet madridi csúcstalálkozóján, csütörtökön. A pénzügyi alapot kiegészíti a NATO új innovációs mechanizmusa (DIANA), amelyet "a transzatlanti innovációs közösség fejlesztésének támogatására" hoztak létre. A DIANA egyebek mellett a mesterséges intelligenciára, a makroadatok feldolgozására, a kvantumtechnológiákra, a biotechnológiákra és az új anyagok fejlesztésére irányuló újításokra, innovációkra összpontosít.

Teljesen kicsinálják a biotechnológiai részvényeket, de fontos, hogy ennek mikor lesz vége

Teljesen kicsinálják a biotechnológiai részvényeket, de fontos, hogy ennek mikor lesz vége

Talán az összes ágazat közül a biotechnológia volt az, amelyik a legtöbb fájdalmat okozta az elmúlt egy év során a befektetőknek, pedig a fájdalomról a Netflix és a Facebook részvényesei is tudnának mesélni egyet s mást. A VanEck Vectors Biotech ETF az augusztusi csúcspont óta elveszítette értékének 37%-át, miközben ugyanezen időszak alatt az utóbbi hónapokban számos csapást elszenvedett Nasdaq 100 is “csak” 18%-kal került lejjebb. Miért esett ennyire egy egy ilyen előremutató és gyorsan növekvő ágazat és mit jelenthet, ha az esés lelassul?

Koronavírus: jelentős fejlődés előtt állnak a vakcinák

Koronavírus: jelentős fejlődés előtt állnak a vakcinák

Az innovatív terápiák fejlődésének köszönhetően a következő évtizedben több betegségcsoport gyógyításában is forradalmi újítások várhatóak, és leginkább a daganatos, a ritka, valamint a mentális betegségek esetén számíthatunk áttörésre – derül ki az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) és V4-es partnerszervezeteinek közös, a régiós innovatív gyógyszervállalatok vezetőinek körében végzett kutatásából. A fejlődést biztosítja, hogy a kutatás-fejlesztés a következő években is az innovatív gyógyszeripar leginkább kiemelt üzleti területe lesz a megkérdezettek szerint. Az eredmények arra is rávilágítottak, hogy fejlesztésre szorul az innovatív terápiák társadalombiztosítási befogadásának felgyorsítása. A körképben természetesen szó esett a vakcinák jövőjéről is, melynek terén a válaszolók jelentős fejlődésre számítanak.

Zöld utat kapott egy új vakcina az EU-ban

Zöld utat kapott egy új vakcina az EU-ban

Az Európai Bizottság jóváhagyta a Valnevával kötött szerződést egy koronavírus elleni oltóanyag beszerzéséről, a szerződés 2022-ben csaknem 27 millió adag vásárlását teszi lehetővé az uniós tagállamok számára - közölte a brüsszeli testület szerdán.

Jön az univerzális koronavírus-vakcina - De mire készül még a Sanofi?

Jön az univerzális koronavírus-vakcina - De mire készül még a Sanofi?

A gyógyszeripar vezető cégeinek kutatás-fejlesztési tevékenységét már a biotechnológia határozza meg, ez az a terület, ahol valódi áttörést, innovációt tudnak létrehozni - fejtette ki a Portfolio-nak adott interjújában Rónay Tamás, a Sanofi magyarországi vezérigazgatója, aki arról is beszélt, hogy a gyógyszeripari vállalat a 2019-ben bejelentett új stratégiája mentén meghatározó szereplővé válik a biotechnológiai piacon. A csoport ehhez hatalmas erőforrásokat rendel és a cégvásárlásai is erre a területre fókuszálnak. A cégvezetőtől azt is megtudtuk, hogy a globális változások pontosan hogyan is érintik a magyarországi operációt, valamint hogy milyen Covid-vakcinafejlesztések zajlanak a vállalatnál.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Itt a kormánydöntés az üzemanyagárak szabályozásáról
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.