Visszahúzták a forintot

Visszahúzták a forintot

Átmenetileg erősödött a forint a keddi kereskedésben, az euró ellenében már a 397-es szint áttörésével kacérkodott, a dollárral szembeni kurzus pedig a 365-ös szint alá került. Október óta nem látott forinterőről beszélhetünk. A forint felértékelődése már a régiós devizák ellenében is szembetűnő. Vagyis nemcsak nemzetközi hatások magyarázzák a forint erejét (így például a német parlament adósságféket feloldó szavazása), hanem hazai fejlemények egyaránt. Ebben akár az is szerepet játszik, hogy a Magyar Nemzeti Bank új vezetése az óvatos monetáris politikai megközelítés fontosságát hangsúlyozta a napokban, Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pedig kifejezte örömét a forint erősödésével kapcsolatban.

Új csúcsra ugrott a forint

Új csúcsra ugrott a forint

Szokatlan stabilitással indult a forint hete, aztán ahogy javult a nemzetközi befektetői hangulat és gyengült a dollár, mind az euróval, mind a dollárral szemben erőre kapott. A zöldhasú ellenében egészen 365-ig jutott a forint, ami új öthavi forintcsúcsot jelent.

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Kritikus hét jön: ezek rengethetik meg a forintot és a befektetéseidet

Az amerikai tőzsdék pénteken jelentős emelkedéssel zártak, de a vezető indexek így is a negyedik egymást követő veszteséges hetüket könyvelték el, míg az európai piacokat kevésbé befolyásolta Donald Trump vámháborús fenyegetése, mivel a védelmi kiadások növelésére vonatkozó tervek miatt továbbra is optimista a hangulat. A héten a figyelem középpontjában az amerikai kiskereskedelmi forgalom és a Federal Reserve kamatdöntése áll majd, amely meghatározó lehet a piaci mozgások szempontjából. A politikai események közül kiemelkedik az Európai Tanács csúcstalálkozója, ahol versenyképességi reformokat és védelmi kiadási terveket vitatnak meg. A kérdés, hogy folytatódik-e a forint diadalmenete.

Most látszódik csak igazán a forint ereje

Most látszódik csak igazán a forint ereje

Izgalmas, elsősorban nemzetközi hatások (németországi megállapodás az adósságfék részleges felfüggesztéséről, kedvezőtlen amerikai makrogazdasági adat) által vezérelt kereskedés folyt a forint piacán is. Az euróval szembeni jegyzések végül az óvatos forinterősödés irányába indultak el.

Mit csinálnak a forinttal, miközben püfölik a tőzsdéket?

Mit csinálnak a forinttal, miközben püfölik a tőzsdéket?

A szerdai erősödést követően lecsillapodott a forint árfolyama. Az euróval szembeni jegyzések szűk sávban ingadoztak az egész csütörtöki kereskedésben, ami annak köszönhető, hogy továbbra sem mozog látványosan az euró-dollár kurzus. A kedvezőtlen nemzetközi részvénypiaci környezet tehát egyelőre nem bántja a régiós devizákat, stabilan tartják erejüket és a forint esetében a kamatkilátások is támaszt adnak.

Nincs megállás, megy tovább a forint

Nincs megállás, megy tovább a forint

Szerdán eséssel kezdte a napot a forint, napközben azonban korrigált. Délután pedig tovább kapaszkodott, miután kedvező hírek érkeztek Amerikában, ezzel tartósan a 400-as szint alá került.

Kapaszkodik a forint az amerikai-ukrán megállapodásra

Kapaszkodik a forint az amerikai-ukrán megállapodásra

A forint árfolyama kedden 398,7 és 402,1 között ingadozott az euróval szemben. A napot a várakozásokat alulmúló, 5,6 százalékos februári inflációs adat határozta meg, a forint pedig akkor kezdett igazán gyengülni, amikor a kormány bejelentette, hogy hatósági árszabályozást vezethetnek be a kiskereskedelmi árrésekre. A dollárral szemben a forint jelentősen erősödött. Ebben szerepet játszott Donald Trump döntése is, miszerint 25 százalékponttal megemelte a Kanadából érkező acél- és alumíniumtermékekre kivetett vámokat, így azok összességében 50 százalékos vámteherrel sújtják a kanadai importot. A háborúval kapcsolatos kedvező hírek hatására azonban este erősödött a hazai deviza.

Már 400 forint fölött is járt az euró

Már 400 forint fölött is járt az euró

A forint a múlt héten jelentősen erősödött a dollárral és az euróval szemben is, főként Donald Trump amerikai elnök vámháborús kijelentései, illetve az európai védelmi ipari döntések várható konjunkturális hatásai miatt. Hétfőn aztán eséssel indított a forint, és az sem adott neki újbóli lendületet, hogy közben éles fordulat alakult ki az euró/dollárnál, és ismét északnak vette az irányt. Hétfőn a jelentős magyar költségvetési hiányról szóló hír, illetve a vártnál jobb német ipari adatok nem mozgatták meg érdemben a piacokat, a délutáni amerikai Michigan-index adat nem hozott érdemi fordulatot.

Négy dolog, ami erősen befolyásolja a lakáspiac alakulását - Merre tartunk 2025-ben?

Négy dolog, ami erősen befolyásolja a lakáspiac alakulását - Merre tartunk 2025-ben?

A hazai infláció, a forintárfolyam és az MNB-alapkamat, a reáljövedelmek és a fogyasztói bizalom, valamint a GDP arányában mért háztartási hitelek azok, amelyek a lakáspiaci folyamatokra erős hatással vannak - derül ki az MBH Elemzési Centrum negyedévente megjelenő Lakáspiaci Kitekintőjéből, ami arra is rámutat, hogyan hat a kormány Új Gazdasági Akcióterve az ingatlanpiacra, illetve milyen árváltozásokat látunk.

Újabb fordulat a forint árfolyamában

Újabb fordulat a forint árfolyamában

Csütörtökön tempós gyengülést mutatott be a magyar fizetőeszköz, az euró-forint kurzusa ennek nyomán a 401-es szintig emelkedett, majd jött az újabb erősösédi hullám. Izgalmas kereskedési nap a csütörtöki, ugyanis nemcsak az EKB kamatdöntésére figyeltek a befektetők, hanem a geopolitikai fejleményekre, ezen belül is az uniós védelmi kiadások növelésével kapcsolatos hírekre, valamint az EU-csúcstalálkozóra. Egyes befektetői vélemények szerint a napokban kibontakozó európai fordulat (fiskális politika és védelmi kiadások terén) az uniós gazdaságokra is pozitív hatást gyakorolhat, ez pedig kedvező a régiós fizetőeszközök megítélése szempontjából.

A forintra fogad a neves befektetési bank

A forintra fogad a neves befektetési bank

A Németországban kibontakozó költségvetési fordulat miatt a JP Morgan londoni befektetési bank szakemberei piaci felülsúlyozás kategóriába helyezték a lengyel zlotyt, a cseh koronát és a magyar forintot - számol be a Reuters.

Rég nem volt ilyen erős a forint

Rég nem volt ilyen erős a forint

Az elmúlt hetekben a geopolitikai feszültségek és Donald Trump gazdaságpolitikája mozgatta a devizapiacokat. Az amerikai elnök bejelentette, hogy április 2-tól viszonossági vámrendszert vezet be, és az Egyesült Államok visszaszerezné az ellenőrzést a Panama-csatorna felett, valamint Grönland megszerzését sem engedi el.

A dollár gyengülése miatt az euró erősödött, áttörve az 1,0700-as szintet, miközben a forint is öthónapos csúcsra kapaszkodott az euróval és a dollárral szemben is.

Jó hangulatban erősödik a forint

Jó hangulatban erősödik a forint

Nagy ütést kapott péntek este a forint arra a hírre, hogy félbeszakadt a botrányosra sikerült Trump-Zelenszkij találkozó, ami a háború gyors lezárásával kapcsolatos reményeket csökkentette, és Európa biztonsági kockázatait növelte. A gyors forintesés gyorsan elmúlt, és a találkozó utóhatásaira, illetve a hétvégi londoni fejleményekre a forint határozott erősödéssel reagált hétfőn reggel, és egészen 400 közelébe jutott az euróval szemben. Itt aztán elfogyott a lendület, és éles fordulat alakult ki, amelynek nyomán átmenetileg 403 fölé lendült az árfolyam, aztán ide-oda rángatás következett.

Visszagyengült a forint többhavi csúcsáról

Visszagyengült a forint többhavi csúcsáról

Szerdán délután négyhavi csúcsra erősödött a forint 399-nél az euróval szemben, majd este megérkezett a csapás az Európai Unióval szemben az Egyesült Államoktól a 25%-os vámkivetés formájában. Ez gyengítette az eurót a dollárral szemben. A forint egy ideig 399 körül oldalazott az euróval szemben, de azóta már 400 fölé gyengült a dollárerősödése miatt. A délutáni amerikai makroadatok komolyabb mozgásokat hoztak a devizapiacokon.

Lendületben a forint, újra 400 alatt az euró

Lendületben a forint, újra 400 alatt az euró

Főként nemzetközi piaci okok miatt négyhavi csúcsra, 399,6-ig ugrott a forint szerdán reggel az euróval szemben, és bár kora délután újra a lélektanilag fontos 400-as szint fölé emelkedett az árfolyam, később újabb csúcsra erősödött. A ma délelőtti rendkívüli videókonferenciás EU-csúcs állítólag nagyon hasznos volt a jövő heti nagy uniós védelempolitikai döntések előtt, de egyelőre konkrét információ nem szivárgott ki. Fontosabb makroadatok hiányában ma a piacok elsősorban arra figyeltek, hogy az orosz-ukrán háború lezárásával kapcsolatban milyen hírek érkeznek.

Miért erősödött 400 alá a forint az euróval szemben?

Miért erősödött 400 alá a forint az euróval szemben?

Négyhónapos csúcsra, 399,6-ig erősödött a forint szerdán az euróval szemben a bankközi piacon, míg a dollárral szemben 380 közelében bő háromhavi csúcsra ért. Ez azt jelenti, hogy sorozatban 90 egymást követő kereskedési napon volt végig 400 felett az euró, de ez a sorozat ma megtört; mi pedig gyorsan összeszedtük a főbb okokat, amelyek hozzájárultak ehhez a teljesítményhez.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Adómentessé válnak a magyar anyák – Itt a kegyelemdöfés a nyugdíjpénzeknek?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.