A II. világháborút követő 30 évnyi gazdasági növekedés után az európai döntéshozók elmulasztották létrehozni a diszruptív innovációt elősegítő intézményeket és politikát. Európának most sürgősen új gazdasági doktrínára és reformprogramra van szüksége, különben továbbra is lemarad az Egyesült Államokhoz képest.
Az Indiai Központi Bank elnöke, Shaktikanta Das figyelmeztetést adott ki a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás pénzügyi szektorban történő növekvő alkalmazásával kapcsolatban. Az elnök szerint ezek a technológiák pénzügyi stabilitási kockázatokat hordoznak magukban, és a bankoknak megfelelő kockázatcsökkentési gyakorlatokat kell bevezetniük.
Egy a közösségi médiában terjedő videóban ukrán tengerészgyalogosok amerikai gyártmányú FIM-92 Stinger légvédelmi rakétákkal semmisítenek meg iráni gyártmányú, Oroszország által használt Sahed drónokat.
A kilövőállomáson sikerült landolnia a SpaceX nevű amerikai vállalat Starship nevű rakétájával, a tett pedig történelmi jelentőségű – számolt be a The Guardian.
A mesterséges intelligencia forradalmasíthatja a vállalatirányítást, de hiányzik belőle az az intuíció, ami a megjósolhatatlan események kezeléséhez szükséges. A vezérigazgatók leváltása helyett az AI így inkább kiegészíti majd az emberek munkáját, mintsem elveszi azt.
A technológiai innováció gyors üteme világszerte átalakítja az iparágakat, és ez alól a szórakoztatóipar sem kivétel. A média, a kultúra és azon belül a klasszikus zene is kezdi integrálni a fintech innovációkat, a blokchain technológiát és a kriptovalutákat. Ezek a digitális eszközök új módokat kínálnak a folyamatok menedzselésére, a bevételi források felszabadítására, és átformálják a művészek és a közönség közötti interakciót. A jogdíjelosztás javításától kezdve a decentralizált tartalomplatformok létrehozásáig a fintech jelentős változások előtt nyitja meg az utat ezekben a hagyományosan analóg iparágakban.
Az ukrán védelmi minisztérium jelentős előrelépést tett a pilóta nélküli technológiák terén, ami a harctéri műveletek új korszakát vetíti előre. 2024 eleje óta több mint 140 új pilóta nélküli légi rendszert és 33 hazai gyártású robotizált földi komplexumot hagytak jóvá katonai felhasználásra, ami jelentős növekedést mutat az előző évhez képest - tudósított az Army Recognition.
Átadták a Regiostars 2024 díjakat, a kitüntetettek között szerepel a Bythos, a Biogreenfinery, a BITS - Bicycles and Intelligent Transport Systems, a Telemedicina a legnélkülözőbb települések számára című egészségügyi fejlesztési program, valamint a Gdynia OdNowa: Revitalisation projekt.
Az Apple 2026-ban piacra dobhat egy okosgyűrűt, válaszul a Samsung hasonló termékére, és ezzel tovább erősíthetve az amerikai technológiai óriás egészségügyi fókuszát - derül ki a CCS Insight éves előrejelzési jelentéséből a Cnbc tudósítása szerint.
Egy nagyszabású energetikai rendezvényt hív életre hagyományteremtő céllal az E.ON Hungária Csoport, amely átfogó jövőképet ad erről a szerteágazó területről. A konferencián bemutatják többek között a szélenergia, a geotermia és a hidrogén lehetőségeit, de szó lesz a jövő kihívásainak történő megfelelésről, az ESG-ről, és a mesterséges intelligenciáról is. Az E.ON Horizon Meetupról és a fenti témákról kérdeztük Tóth Zoltánt, az E.ON Hungária Csoport egyedi ügyfél és települési megoldások értékesítési vezetőjét.
A kis- és középvállalatok fejlesztése, digitalizációja, új kormányzati programok is szerepelnek a 15. Infotér konferencia programjában - jelentette be Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
Két amerikai kutató – Victor Ambros fejlődésbiológus és Gary Ruvkun molekuláris biológus – kapta a mikroRNS felfedezéséért és a poszttranszkripciós génszabályozásban betöltött szerepének feltárásáért az idei orvosi-élettani Nobel-díjat és a vele járó 11 millió svéd koronát – jelentették be a Svéd Királyi Akadémián hétfőn Stockholmban az MTA közlése szerint.
Összehangolt regionális politikák szükségességesek a gazdasági egyenlőtlenségek, a demográfiai kihívások és az „agyelszívás” növekvő veszélyének kezelésére, különösen a kevésbé fejlett régiókban – mondta el a Régiók és Városok Európai Hete alkalmából tartott sajtótájékoztatón két prominens európai vezető, Elisa Ferreira, a kohézióért és reformokért felelős európai biztos és Vasco Alves Cordeiro, a Régiók Európai Bizottságának elnöke. A két szakember úgy látja, hogy a következő támogatási ciklusokban még inkább a régiós és városi önkormányzatokkal való együttműködésre kell támaszkodnia a felzárkóztatáspolitikának. A rendszert várhatóan teljesen átdolgozzák a következő években.
Az európai autóipar jelentős kihívásokkal néz szembe a csökkenő kereslet és a kínai versenytársak térnyerése miatt. A Mercedes-Benz vezérigazgatója, Ola Kaellenius "darwini harcra" készíti fel vállalatát, miközben az iparág szereplői igyekeznek alkalmazkodni a változó piaci körülményekhez - írja a Fortune.
Friss harctéri felvételek bizonyítják, Ukrajna bevetette a legújabb fegyverrendszerét egy orosz harckocsival szemben is – úgy tűnik sikerrel. Nagy valószínűséggel ez az első olyan felvétel, ahol egy páncélozott jármű ellen vetették be az égő termittel harcoló drónokat.
A generatív mesterséges intelligencia bevezetése fordulóponthoz érkezett: a cégek kétharmada invesztál többet a technológiába. A megnövekedett befektetések és lelkesedés ellenére az adatok és a kockázatok továbbra is a skálázást akadályozó fő kihívások, a FOMO hatás kezd elmúlni és egyre többen támasztják alá konkrét mérésekkel a technológia által teremtett értéket – derül ki a Deloitte új felméréséből.
Ezen a héten sem lesz hiány piacmozgató adatokból.
Újabb nukleáris eszközt szereznek be.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Közelről csaptak le a konvojra.
Fontos jelentés érkezett.
De van azért kényelmetlenség.
A politikus a költségvetési bizottság kérdéseire válaszolt – miniszterként lehet, hogy utoljára?