Ukrajna megelőző légicsapásokkal akadályozza Oroszország készülődő zaporizzsjai offenzíváját, módszeresen rombolva a logisztikai útvonalakat, parancsnoki központokat és drónbázisokat - tudósított az Euromaidan Press.
Oroszország két ballisztikus rakétát lőtt ki Guljajpole településre, a légicsapásban életét vesztette Szergej Zaharevics ezredes, a 110. gépesített dandár parancsnoka is – jelentette az ukrán média.
Olekszandr Szirszkij, az ukrán haderő főparancsnoka megtiltotta a katonai sátortáborok létesítését, és új óvóhelyek építését rendelte el a kiképzőközpontokban az orosz légicsapások elleni védelem érdekében – írja a Reuters.
Az iráni külügyi szóvivő bírálta hétfőn a német kancellár azon kijelentését az iráni-izraeli konfliktussal kapcsolatban, hogy Izrael "elvégzi a piszkos munkát" az egész Nyugat számára, a szóvivő szerint ez árthat a Berlin és Teherán közötti kapcsolatoknak.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója teljes támogatásáról biztosította az Egyesült Államok törekvését az Iránnal folytatandó tárgyalásain - Rafael Grossi erről vasárnap egy interjúban beszélt.
Eszmajil Baghej, az iráni külügyminisztérium szóvivője adott interjút az al-Dzsazírának, amelyben elismerte, hogy nagyon komoly károkat szenvedett az ország atomprogramja.
Alexandria Ocasio-Cortez és Donald Trump éles szóváltásba keveredett az Irán elleni amerikai légicsapások kapcsán, miután a demokrata képviselő alkotmányos vádeljárást sürgetett a republikánus párti elnök ellen - számol be a Hill. Trump ezután a Kongresszus egyik legbutább tagjának nevezte az AOC-ként ismert New York-i politikust.
Az Egyesült Államok – némileg váratlanul – vasárnap hajnalban lebombázta Irán három kulcsfontosságú nukleáris létesítményét. A támadás hatásairól azóta is egymásnak ellentmondó hírek jönnek, viszont dél-koreai szakértők szerint messzemenő következményei lehetnek a csapásnak – írja a Radio Free Asia.
Pezeskján elnök szerint Irán történelmi győzelmet aratott az Izraellel folytatott 12 napos konfliktusban - számolt be a CNN.
Az amerikai Védelmi Hírszerző Ügynökség (DIA) friss, korai jelentése szerint az Egyesült Államok Iránra mért csapásai maximum csak hónapokkal vethették vissza az ország nukleáris programját, ellentétben a hivatalos amerikai nyilatkozatokkal - írta meg a CNN.
A hétvége folyamán tovább eszkalálódott az Izrael és Irán között több mint egy hete kirobbant háború, miután az Egyesült Államok lebombázta Irán nukleáris létesítményeit. A régóta emlegetett támadást több hónapnyi felkészülés előzte meg, a Pentagon jelentése szerint, Donald Trump azonban a nyilvánosságban a végsőkig azt hangsúlyozta, hogy dolgoznak a helyzet békés úton való kezelésén. A "Midnight Hammer" nevű hadműveletet rendkívül nagy érdeklődés övezte világszinten, amelyet a Google Trends keresési statisztikái is jól mutatnak.
Az amerikai hadsereg magas rangú tisztviselője szerint a jemeni húszi mozgalom továbbra is tartós problémát jelenthet az Egyesült Államok számára, annak ellenére, hogy a felek nemrég megállapodást kötöttek a légicsapások befejezéséről.
Ma pár óra alatt összeomlott az Irán és Izrael közti tűzszünet, miután a perzsa állam ballisztikus rakétákat lőtt ki a zsidó többségű ország területére, utóbbi pedig átfogó ellenoffenzívát indított. Donald Trump elnök, aki a fegyvernyugvást mediálta, láthatóan nagyon mérges: csupa Caps Lockkal üzent Izraelnek, hogy állítsák le a támadást, a sajtónak pedig még egy „f-bombát” is dobott, amikor a helyzetet kommentálta. Nézzük meg, miért pont (elsősorban) Izraelre ideges az amerikai elnök, illetve vizsgáljuk meg azt is, mi a helyzet most a háború, tűzszünet és béke fejleményei kapcsán.
Trump közel-keleti megbízottja, Steve Witkoff továbbra is kapcsolatban áll iráni tisztviselőkkel az amerikai légicsapások után, miközben az adminisztráció diplomáciai megoldást keres a konfliktusra. Nehezíti ezt azonban, hogy Ali Hamenei ajatollah bujkál, így nehézkessé vált a kommunikáció - tudósított a CNN.
Irán folytatja a válaszcsapásokat az Egyesült Államok támadásaira, miközben a Trump-adminisztráció számított a megtorlásra az iráni nukleáris létesítmények elleni hétvégi légicsapások után.
Az Egyesült Államok már napokkal korábban kivonta a védtelen harci gépeket a katari Al Udeid légibázisról - írta meg a CNN.
Az inflációs adat után nagy erősödést követett a gyengülés.
Az elnök szentségtelenségről beszélt.
Milliárdos üzlettel erősíti szemüvegpiaci pozícióját a Meta.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Washingtonba utazott az izraeli kormányfő.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.