Új hónap, új lehetőségek - a karácsonyi idill közelsége nem feltétlenül jelenti azt, hogy a befektetők az év utolsó hónapjában szárazon szeretnék tartani a puskaport, sőt: akár azt is mondhatnánk, hogy nyakunkon a Mikulás-rali! Elemzésünkben három részvényt nézünk meg közelebbről, amelyek izgalmas lehetőséget nyújthatnak decemberre. Lássuk!
Az adatelemző szoftvereket gyártó Palantir Technologies szerdán bejelentette, hogy egy új, 178 millió dolláros szerződést nyert az amerikai hadsereg TITAN projektjére, ami egy mesterséges intelligenciát használó harctéri rendszer lesz. Valósággal kilőttek a hírre a vállalat részvényei.
A Palantir Technologies részvényei több mint 30 százalékot emelkedtek kedden, miután a vállalat a negyedik negyedévben erőteljes bevételnövekedést ért el.
A Palantir Technologies 250 millió dolláros szerződést kötött az amerikai védelmi minisztériummal, az összeget a mesterséges intelligencia és a gépi tanulási technológia kutatására és fejlesztésére használhatják fel. Az új, hároméves szerződés jól mutatja a vállalat közelségét az amerikai kormányhoz, valamint növekvő jelenlétét a mesterséges intelligencia és a honvédelem területén.
A big data elemzésére szakosodott, elsősorban katonai állami megrendelésekből élő AI-cég Palantir vezérigazgatója, Alex Karp ellenzi a mesterséges intelligencia kutatásának szüneteltetését, szemben a Future of Life Institute nyílt levelével, amelyet számos nagy név aláírt a tech-szférából. Karp szerint jelenleg is a hidegháborúhoz hasonló módon folyik az AI-fegyverkezési verseny, és ha most lassít, akkor hátrányba kerülhet az Egyesült Államok.
A Palantir hétfőn, a kereskedés előtti órákban tette közzé második negyedéves jelentését, amelyben az előrejelzésekhez képest nagyobb részvényenkénti veszteségről számolt be, azonban a vállalat bevételei felülmúlták az elemzői várakozásokat.
Az Ark Invest honlapjának napi kereskedési tevékenységről szóló közzétételéből kiolvasható, hogy a csalódást keltő negyedéves gyorsjelentés és a komoly árfolyamzuhanás ellenére továbbra is hisz a Palantir szoftvercégben Cathie Wood, a 2020-as év sztárbefektetője.
A világ legtitokzatosabb cégének tartott Palantir részvényei meredeken emelkedtek a tegnapi kereskedés utáni órákban, miután a szoftvercég bejelentette, hogy elnyertek egy 823 millió dolláros szerződést, amelynek keretében adat- és elemzőszoftvereket fognak biztosítani az amerikai hadsereg számára.
A világ legtitokzatosabb vállalatának tartott Palantir adatelemző cég közzétette második negyedéves gyorsjelentését. A társaság a Wall Street bevételre vonatkozó várakozásait felülmúlta, és optimista előrejelzést adott a folyó negyedévre. A nyitás előtti kereskedésben a Palantir árfolyama több mint 9 százalékot emelkedett.
Tőzsdére készül a pszichedelikus gyógyszerek gyártását tervező berlini központú biotechnológiai cég, az ATAI Life Sciences. A készítményekkel mentális betegségben szenvedőket szeretnének kezelni, és a tervek szerint 100 millió dollárnyi tőkét szeretnének bevonni az IPO keretében. A cég támogatói közé tartozik a PayPal és a Palantir milliárdos társalapítója, Peter Thiel is.
A Palantir, amelyet korábban és jelenleg is az egyik legtitokzatosabb cégként tartanak számon, nem régen ment tőzsdére. A szoftvercég alapvetően nagy mennyiségű adat elemzésével foglalkozik, és elsősorban azért keltett nagy feltűnést, mert nagyjából annyit lehetett róla tudni, hogy közeli kapcsolatban áll az amerikai kormányzati ügynökségekkel, köztük a CIA-vel is együttműködnek. A napokban derült ki, hogy Soros György befektetési alapjának is van részesedése a vállalatban, most pedig nyilatkozatot adtak ki, amiben kritizálták a Palantirt üzleti gyakorlata miatt, és jelezték, hogy minden részesedésüket eladják a cégből. Ettől függetlenül a befektetők továbbra is szeretik a titokzatos vállalat részvényeit, amelyek árfolyama duplájára nőtt szeptember végi tőzsdei debütálása óta.
Az Egyesült Királyság kormánya koronavírus kontaktkutatáshoz fontolgatja a Palantir amerikai adatelemző cég szoftverének használatát - adta hírül a Bloomberg és a Financial Times névtelen forrásokra hivatkozva. Állítólag a tisztviselők tárgyalnak arról, hogy a Palantir Foundry szoftverét használnák az érzékeny kontakt követési adatok kezeléséhez, miután az Excel adatbázis kezelője elérte a határait, és a táblázatot nem sikerült frissíteni.
Tegnap debütált a New-York-i tőzsdén a Palantir, a világ egyik legtitokzatosabb cége. A bemutatkozás vegyesre sikerült, mert egyrészt jóval magasabban nyitott, mint a tőzsde által adott referenciaár, ugyanakkor a kereskedési nap végére visszakorrigált a napon belüli csúcshoz képest.
A már-már eufórikus tőzsdei hangulat nyilvánvalóan hatással van a tőzsdei kibocsátásokra is, amelyek közül az egyik legérdekesebb a Palantiré, az amerikai cég, amely többek között a CIA-vel is együtt dolgozik, akár 25 milliárd dollárt is érhet.
Gyakorlatilag semmit sem tudtunk eddig a CIA-val és FBI-jal szorosan együttműködő, terrorelhárítással foglalkozó Palantirról. A Szilícium-völgy rejtélyes guruja, Peter Thiel által alapított vállalat egyelőre masszívan veszteséges, jó eséllyel a közeljövőben is veszteséges maradhat. A vezérigazgató elmondása szerint a Palantir olyan nagyvállalatoknak alakít ki szoftver felületeket, melyek munkája nélkülözhetetlen az emberek életéből - más kérdés, hogy a közösségi médiában nem mindenki nézi jó szemmel a cég tevékenységeit. Az adatelemzéssel foglalkozó vállalat bejelentése szerint benyújtotta az amerikai pénzügyi felügyelethez a tőzsdei bevezetéshez szükséges első dokumentumokat, de a kibocsátás részletei egyelőre nem publikusak.
Tőzsdére mehet a világ egyik legtitokzatosabb cége, az amerikai Palantir Technologies, amely olyan szervezeteket tudhat az ügyfelei között, mint a CIA, vagy az FBI. Az adatelemzéssel foglalkozó vállalat bejelentése szerint benyújtotta az amerikai pénzügyi felügyelethez a tőzsdei bevezetéshez szükséges első dokumentumokat, de ezek egyelőre nem publikusak.
Kilépett szűk sávjából az euró árfolyama.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.