A nagy alapkezelőknek minden egyes pillanatban két befektetési döntést kell meghozniuk: 1) mit, mikor, hol vegyenek, 2) fedezzék-e a devizakockázatot. Az utóbbi esetében viszont az eddig ismert összefüggések nem működnek, megváltozott a világ. Bár a kamatkülönbözet alapján sokan már vennék a dollárt, ez délibáb lehet egészen addig, amíg ez a kérdés nem rendeződik. Aki nem érti, mi zajlik a dollár piacán a háttérben, az most csúnyán megégetheti magát.
Az év első felében 14 százalékot erősödött az euró a dollárral szemben. Bár az árfolyam emelkedése az európai eszközök iránti nagyobb keresletet és a közös fizetőeszköz nemzetközi térnyerését jelzi, a reálgazdaság számára inkább kockázatokat hordoz magában - számolt be róla a Bloomberg. Az Európai Központi Bank (EKB) Sintra-ban rendezett fórumán is kiemelt téma volt a közös fizetőeszköz helyzete, az inflációra és növekedésre gyakorolt hatásról pedig számos döntéshozó osztotta meg gondolatait.
Oroszország közel harmadával növeli a devizaeladásait a következő hónapban, miközben elemzők és üzletemberek aggódnak a rubel erősödése miatt.
Talán az a leglelkesítőbb a tőzsdék világában, hogy nagyon nehéz megunni, mivel mindig minden változik: mindig jön egy új trend, egy új hullám vagy egy új őrület, amit meglovagolva akár elképesztő hozamokat is lehet realizálni rövid időn belül. Pont egy ilyen izgalmas őrületre hívtuk fel olvasóink figyelmét június közepén, akkor ezt a lehetőséget nem visszafogott módon a „következő aranylázként" jellemeztük. Az emelkedett szavak nem bizonyultak túlzónak: az általunk ajánlott részvénnyel ez alatt a szűk három hét alatt meg lehetett másfélszerezni a pénzt.
A dollár gyengülése a fő trend a világ devizapiacain, de szerdán éppen ennek az ellenkezőjét, erősödést látunk az euróval szemben. A forint délelőtt szintén gyengült a dollárral szemben, míg az euróhoz képest stabil maradt. Mikor Orbán Viktor bejelentette: 3%-os kedvezményes hitel jön az első lakásra, a forint erőteljesen gyengülni kezdett a dollárral, az euróval és a régiós devizákkal szemben is, amely jól mutatja: magyar specifikus ok állt az esés mögött. Később az MNB alelnökének szavaira azonban stabilizálódott a forint.
A Magyar Nemzeti Banknak gyorsabb és tartósabb dezinflációt kellene látnia ahhoz, hogy fontolóra vegye a monetáris kondíciók lazítását – mondta Kurali Zoltán alelnök a Reutersnek adott interjúban. Hozzátette: kamatcsökkentés nem jöhet szóba, amíg az infláció meghaladja az MNB toleranciasávját.
Vegyes számokat publikált ma a Tesla, a cég második negyedéves eladásai az elemzői konszenzusnál nagyobb mértékben, közel 14 százalékot estek annak ellenére, hogy a Model Y frissített verziójának kiszállításai már elkezdődtek a negyedév során. A piac viszont pozitívan reagált a ma publikált számokra, részben annak köszönhetően, hogy azok a legpesszimistább elemzői várakozásoknál mégis jobbak lettek, és a gyártási számok is pozitív meglepetést okoztak, ráadásul Kínából is jó hírek érkeztek a mai piacnyitás előtt.
Több mint három milliárd forintnyi osztalékot oszt szét részvényesei között a Zwack.
Holnap tovább csökken a benzin ára - írja a holtankoljak.
Az OTP Bank július 1-jén újabb jelentős tranzakciót hajtott végre a Budapesti Értéktőzsdén.
Az euró jelenlegi szintje még kényelmes az Európai Központi Bank (EKB) számára, egy esetleges további gyors erősödése azonban már komoly kockázatokkal járhat - jelentette ki Luis de Guindos, a szervezet alelnöke. Az EKB monetáris tanácsának több más tagja is nyilatkozott a szervezet Sintra-ban tartott éves fórumán, akik közül többen már az inflációs küzdelem végéről beszéltek.
A 2025-ös év első felében a globális pénzpiacokon szokatlanul erős hullámzás alakult ki. A kiéleződő vámháború, az AI-trade megingása, valamint a közel-keleti feszültségek egyszerre rázták meg a befektetői hangulatot, miközben az európai részvények ritkán látott előnyre tettek szert amerikai társaikkal szemben. A nemesfémek, élükön a platinával, újra a figyelem középpontjába kerültek, míg más árupiaci termékek – például a narancslé – szabadesésbe kezdtek. A dollár gyengülése, a kriptopiac visszafogott teljesítménye és a magyar tőzsde kiemelkedő évkezdése csak tovább színesítette a piaci palettát, ahol a befektetők a folyamatosan változó politikai és gazdasági környezethez próbáltak alkalmazkodni.
Csak egyetlen deviza, az orosz rubel tudott a forintnál többet erősödni idén a dollárral szemben. Ez ismét alátámasztja azt, hogy a magyar deviza utóbbi hónapokban látott teljesítménye nem csak itthonról nézve, hanem nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő. A második negyedévben a vizsgált devizák között a negyedik lett a forint, mivel továbbra is a dollár gyengüléséről szólt az utóbbi három hónap a globális piacokon.
A múlt héten a dollár gyengülése mozgatta a devizapiacokat, ahogy a geopolitikai feszültségek gyors oldódása visszahozta a kockázatvállalást. A dollár ma is esik, 2021 ősze óta nem kellett ilyen sok dollárt fizetni egy euróért. A forint ismét 340 környékén mozog a dollárral szemben, az euróhoz képest viszont enyhén gyengült.
Heves hullámzás után ismét 600 forint alá süllyedt az üzemanyagok ára a hazai benzinkutakon, miután az iráni-izraeli konfliktus eszkalációját gyors tűzszünet követte. A geopolitikai feszültség rövid időre megdobta az olaj világpiaci árát és a hazai benzinárakat is, ám a piac villámgyorsan kiárazta a háborús prémiumot. A forint eközben három hónap után újra 400 alá erősödött az euróval szemben, ez is hozzásegített ahhoz, hogy meredeken csökkenjen a benzin ára. Két fő kérdés merül fel: a jövőben is a mostani szinten alakulhat a Brent ára, illetve a forint ereje is kitarthat a következő hetekben? Ami pedig talán ennél is fontosabb: érdemes most külföldre menni tankolni?
Miközben az euró idén lendületesen erősödött a dollárral szemben, a világ jegybankjai, szuverén alapjai és kormányzati szereplői meglepő módon inkább eladásra használták a ralit – derül ki a Bank of America friss elemzéséből. A hivatalos szektor „ellentrendben” mozgott: az erősödő eurót adták, a gyengülő dollárt vásárolták.
A technológiai megoldásokon lesz a hangsúly.
A techmilliárdos az amerikai kétpártrendszert haladná meg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU egészében jóval kevesebb menedékkérelmet adtak be az év első felében, mint tavaly ilyenkor.
Humanitárius együttműködés ürügyén.
A brit külügyminiszter Damaszkuszba utazott.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!