Második éve csökkenő tendenciát mutatnak az Európa országaiba érkező közvetlen külföldi befektetések, így tavaly kilenc éves mélypontra süllyedtek az ide érkező FDI-k. Úgy tűnik a délibb országokba igyekeznek a befektetők.
Hiába van politikai egyetértés a célokról, a tagállamok továbbra is megosztottak abban, hogyan valósítsák meg az Európai Bizottság befektetési és megtakarítási unióról szóló tervét. Pedig a stratégia kulcsszerepet játszhatna abban, hogy az európai megtakarításokat a gazdaság zöld, digitális és védelmi átalakításába csatornázzák. A pénzügyi integráció elakadása, a tőkepiacok széttagoltsága és a magánbefektetések iránti bizalmatlanság viszont továbbra is komoly akadály. A reform tétje nem kisebb, mint hogy az EU képes lesz-e önerőből finanszírozni saját jövőjét – de kedden egy lépést sem tettek előre a tagállamok.
Komoly csapkodást láthatunk mostanában a világ tőzsdéin, elsősorban az amerikai vámokkal kapcsolatos bejelentések és az inflációs adatok befolyásolják a hangulatot. Ma fontos makrogazdasági eseményre nem igazán lehet számítani, a piac szereplők már a holnapi euróövezeti és amerikai inflációs közlésekre várnak, de még Jerome Powell, az amerikai jegybank elnöke is beszédet mond holnap, ami fontos lehet a monetáris politika kilátásait illetően. Ami pedig a konkrét mai elmozdulásokat illeti, Ázsiában kifejezetten jó hangulatú kereskedést láthattunk, Európában azonban a kezdeti iránykeresést lefordulás követte a tőzsdéken, míg Amerikában a Nasdaq vezetésével többnyire emelkedést láthattunk.
A magyar tőzsde jócskán felülteljesített szerdán, elsősorban a Magyar Telekomnak köszönhetően, amely reggel a vártnál erősebb első negyedéves számokat közölt. A BUX után az OTP is új történelmi csúcson zárt.
Trump több mint 243,5 milliárd dolláros megállapodást kötött Katarral, ami egy 1,2 billió dolláros gazdasági együttműködés alapjait teremti meg - jelentette a Bloomberg.
Az izraeli központú tőzsdei kereskedési platform, az eToro nagy emelkedéssel debütált a Nasdaqon, miután közel 310 millió dollárt vont be elsődleges részvénykibocsátásából (IPO) - írja a CNBC.
A szerdai piaczárást követően közzétette első negyedéves jelentését a Nyomda. A befektetők örülhetnek a látottaknak, ugyanis a vállalat egy év alatt megduplázta profitját, és továbbra is erőteljes növekedésben van, az export arány pedig továbbra is hatalmas mértékben növekszik.
Az elmúlt hetekben egyfajta verseny alakult ki az elemzők között, aminek a neve: ki mond nagyobb célárat az OTP-re. Ebben a versenyszámban 29 ezer forint alatt már nem is érdemes a rajtvonalhoz állni. De mekkora is a felértékelődési potenciál, és drága már az OTP?
Az elmúlt években a passzív befektetési stratégiák látványos térnyerésének lehetünk tanúi, melynek egyik legismertebb eszközei az ETF-ek, azaz tőzsdén kereskedett alapok. Ezek a befektetési formák a költséghatékonyság, az átláthatóság és a széles piaci lefedettség ígéretével csábítják a befektetőket világszerte. De vajon valóban hosszú távon is megalapozott döntés az ETF-alapú portfólióépítés, vagy csupán a pénzügyi piac egyik újabb trendjéről van szó? Ezekre a kérdésekre keressük a választ soron következő webináriumunkon.
A Roche gyógyszergyártó felülvizsgálhatja tervezett amerikai befektetéseit, ha Donald Trump gyógyszerárak csökkentését célzó rendelete valóban életbe lép - írta a Bloomberg.
Júliusban olyan változás fog bekövetkezni az amerikai pénzügyi rendszerben, aminek következtében jelentősen megugorhat a kereslet az egyik legbiztonságosabbnak vélt tőkepiaci eszköz iránt. Ez egy nagyon izgalmas befektetési lehetőséget teremt, elemzésünkben ennek járunk utána.
Mint arról beszámoltunk, Donald Trump kedden meglepetésszerű bejelentéssel kezdte Perzsa-öböl menti útját: az Egyesült Államok feloldja a Szíria ellen régóta fennálló szankciókat. Az amerikai elnök emellett 142 milliárd dollár értékű fegyvercsomag eladásáról állapodott meg Szaúd-Arábiával, amit Washington a valaha volt legnagyobb "védelmi együttműködési megállapodásnak" nevezett. Szaúd-Arábia eközben 600 milliárd dolláros befektetést vállalt az Egyesült Államokban a Reuters szerint. Rijádi beszédében a republikánus zászlóvivő ugyanakkor Iránnak is üzent.
A Magyar Nemzeti Bank új vezetésének kiemelt célja, hogy a magyar vállalkozások tőkeellátását a jövőben egyre fejlettebb, likvid és átlátható tőkepiac segítse – jelentette ki Varga Mihály a Budapesti Értéktőzsde kereskedésindító csengetését követően. A jegybankelnök felhívta a figyelmet: a célok elérése érdekében az MNB erősíteni kívánja a magyar tőzsde regionális szerepét és az uniós tőkepiacok egységesítésére vonatkozó törekvéseket.
Töretlen a nyugdíj- és egészségpénztárakba áramló tagi és munkáltatói befizetések növekedése – írja az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége. Az ÖPOSZ adatai szerint 2025 első negyedévében a pénztárak taglétszám-növekedése is folytatódott. A nyugdíjpénztárak vagyongyarapodását ugyanakkor visszafogták a lakhatási célú kifizetések. A Pénztárszövetség friss várakozása szerint az év során összesen 150-200 milliárd forint nyugdíjvagyont vehetnek fel lakáscélra a megtakarítók.
A Graphisoft Park a keddi piaczárás után tette közzé első negyedéves számait, amelyeket a Wood friss elemzésében értékelt.
A CATL várhatóan legalább 4 milliárd dollárt fog bevonni hongkongi részvénykibocsátásával, miután a maximális áron tervezi értékesíteni részvényeit a befektetők erős érdeklődésének köszönhetően - számolt be a Bloomberg.
Rengeteg okot fel lehet sorolni a mostani bizonytalan makrogazdasági környezetben az arany mellett, ráadásul a Donald Trump amerikai elnök gerjesztette rendszerszintű bizonytalanság és a növekvő globális költségvetési hiányok mellett van egy nagyon izgalmas érv, amiről egyelőre kevesen beszélnek, de akár paradigmaváltó is lehet a nemesfém megítélése szempontjából – és nem mellékesen jelentős átalakulást hozhat a globális pénzügyi rendszerben. A fejlett világ pénzintézeteire vonatkozó szabályozások 2019-es változása alapján a legbiztonságosabb eszközök közé minősítették át az aranyat, 2025 júliusában pedig az USA is el fogja ismerni és be fogja építeni ezt a módosítást, ami hatalmas volumenű aranyvásárlást indíthat el a legnagyobb amerikai pénzintézeteknél. A Basel III szabályrendszer amerikai "változatának" módosítása várhatóan jelentősen növelni fogja az intézményi aranykeresletet, ezzel pedig tovább hajtja a már dübörgő aranypiaci ralit.
Nem hosszabbítanánk meg.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Látványos csapatösszevonásokat látni a frontok mögött.
Minimum kérdéses, mi lesz a tárgyalásból.
Összességében mégis nőtt a cég profitja.
Játékosság, kreativitás és pozitív hozzáállás a kulcs a Munch és a Maradék nélkül csapata szerint.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?