A hajnali órákban az euro 405 forint környékén mozgott, de reggelre a magyar valuta visszaerősödött 404,5 környékére. A dollár árfolyama 357,8 forintnál startolt a reggeli órákban. A legnagyobb elmozdulás az euró-dollár keresztben tapasztalható, mivel a piaci szereplők egyre inkább arra számítanak - friss értesülésekre építve -, hogy mérséklődnek a kereskedelmi háborúból fakadó ellentétek.
A devizapiacot ma több GDP-adatközlés mozgatja. A magyar adat minden várakozást alulmúlt, az előző negyedévhez képest 0,2 százalékkal csökkent a gazdaság teljesítménye. A nagy európai gazdaságok ezzel szemben jobban teljesítettek: a német gazdaság az év eleji növekedésnek köszönhetően elkerülte a recessziót, a francia gazdaság szintén hajszálnyi növekedést tudott felmutatni az első negyedévben, Olaszország pedig az előzetes várakozásokhoz képest kissé erősebb számmal rukkolt elő. A forint az euróval szemben a 404-405-ös a dollár a 355-356-os szint körül mozgott egész nap, lényegében oldalazott az árfolyam.
Az Európai Unió és az Egyesült Államok kereskedelmi megállapodást köthet, de egyes szektorokban komoly és fáradságos tárgyalásokra lesz szükség Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke szerint.
Jerome Powell szerdai, Trump vámemeléseit élesen bíráló nyilatkozata és az Nvidia figyelmeztetése megrázta a piacokat: az amerikai tőzsdék eséssel zártak, a forint gyengült, a dollár pedig vegyesen mozgott a nemzetközi devizapiacokon. A befektetői hangulat törékeny, a vámháborús félelmek egyre inkább átszűrődnek a devizaárfolyamokba is. Jellemző a dollártól való elfordulásra, hogy egy másik klasszikus kockázatkerülő, "menedék" devizával szemben történelmi mélypontra süllyedt.
A forint csütörtökön kisebb mértékben, de gyengült az euróhoz és a dollárhoz viszonyítva is, a nap második felében csendesebb kereskedést láthattunk.
A magyar gazdaság kilátásai is terítékre kerülnek a Portfolio következő befektetői klubján, ahol neves közgazdászok vitatják meg az aktuális világgazdasági fejleményeket, gazdaságpolitikai döntéseket, monetáris politikai irányokat.
Erősödéssel kezdte a hetet a forint, miközben továbbra is nagy a bizonytalanság arról, hogy globálisan mikor és milyen vámok lépnek életbe. Úgy tűnik, a nemzetközi hatások erősebbek voltak, mint az S&P döntése a magyar adósbesorolásról. Délelőtt azonban fordult a hazai deviza.
A Bank of England monetáris politikai döntéshozója, Megan Greene szerint bizonytalan, hogy Donald Trump amerikai elnök importvámjai milyen hatással lesznek az Egyesült Királyság inflációjára, amit a dollár kiszámíthatatlan viselkedése tovább bonyolít – számolt be a Reuters.
Az elmúlt órákban kisebb trendforduló látszik a forint piacán, hiszen 408,7-ről 407 közelébe erősödött az euróval szemben. A nemzetközi hangulatot több pozitív fejlemény javította: Trump elnökkel sorban állnak az országok vámügyben egyeztetni, az amerikai pénzügyminiszter kompromisszumkésznek mutatkozott, miközben a tőzsdék, köztük a DAX és az amerikai indexek is jelentősen emelkedtek. Ezek a kedvező jelek a forintra is hatással voltak, ugyanakkor a nemzetközi helyzet továbbra is bizonytalan, és a piacok érzékenyen reagálnak minden új információra.
Rendkívül aktuális és izgalmas témával készülünk Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink számára. A nemzetközi és hazai monetáris politika várható döntéseit, mozgásterét és ezek piacokra gyakorolt hatásait járjuk körül a következő Portfolio Signature online befektetői klubon. A meghívott szakértőkkel lesz miről beszélgetni, hiszen új vezetés mellett zajlanak már a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntései, valamint a Fed és az Európai Központi Bank is szolgálhat még meglepetésekkel a következő hónapokban.
Az elmúlt napokban nagyot gyengült a forint árfolyama nemcsak az euróval, hanem a dollárral szemben is. Egyelőre nincs egy jól azonosítható ok, inkább több kisebb tényező tartja egyre nagyobb nyomás alatt a forintot. A mai nap a délutáni órákig folyamatosan gyengült a forint árfolyama az euróval szemben. A dollár azonban délután nagyot vesztett az erejéből, amikor begyorsult a részvénypiaci esés, a forint gyengült a vezető devizákkal szemben.
Csütörtökön délelőtt 400 környékén mozgott a forint az euróval szemben. Délután azonban esésnek indult a hazai deviza. A forint azt követően kezdett el gyengülni, hogy Nagy Márton bejelentette, szigorúbb állampapírtartást írnak elő a befektetési alapoknak. Az is elképzelhető, hogy a befektetők profitot realizálnak, akár a külföldi szereplők, és ez hátrányosan érinti a hazai fizetőeszközt. Az elmúlt napokban a forint egyértelműen alulteljesítő volt.
A kedvezőtlen befektetői hangulat (csökkenő európai részvényindexek, erősödő dollár) ellenére szépen tartotta magát a pénteki kereskedésben a forint. Majd az amerikai részvénypiacokon kibontakozó óvatos fordulat nyomán a hazai fizetőeszköz is rákapcsolt, még este is mozgott az árfolyam érdemben.
A török politikai felfordulás miatti feltörekvő piaci ijedtség méretes cikkcakkot hozott a forint árfolyamában is tegnap, de aztán gyorsan szinte teljesen vissza tudott erősödni. Csütörtökön újabb forintgyengülés indult a részvénypiaci esés mellett, de továbbra is 400 alatt jár még az euróárfolyam.
Hirtelen nagy gyengülés alakult ki szerda reggel a forint piacán jórészt a török politikai fejlemények és az EURUSD mozgása miatt, de aztán nagy csapkodás után délutánra teljesen ledolgozta esését a magyar fizetőeszköz, így 401 felettről 398-ig süllyedt az euró jegyzése. Késő este az euró 398,3 forint körül, a dollár 365,3 körül forgott.
Szokatlan stabilitással indult a forint hete, aztán ahogy javult a nemzetközi befektetői hangulat és gyengült a dollár, mind az euróval, mind a dollárral szemben erőre kapott. A zöldhasú ellenében egészen 365-ig jutott a forint, ami új öthavi forintcsúcsot jelent.
Az euró bevezetésének támogatottsága elérte legmagasabb szintjét, legutoljára 2009-ben voltak ennyien a javaslat mellett a svédek között – derül ki a Göteborgi Egyetem SOM Intézetének felméréséből a Local.se szerint.
Csütörtökön tempós gyengülést mutatott be a magyar fizetőeszköz, az euró-forint kurzusa ennek nyomán a 401-es szintig emelkedett, majd jött az újabb erősösédi hullám. Izgalmas kereskedési nap a csütörtöki, ugyanis nemcsak az EKB kamatdöntésére figyeltek a befektetők, hanem a geopolitikai fejleményekre, ezen belül is az uniós védelmi kiadások növelésével kapcsolatos hírekre, valamint az EU-csúcstalálkozóra. Egyes befektetői vélemények szerint a napokban kibontakozó európai fordulat (fiskális politika és védelmi kiadások terén) az uniós gazdaságokra is pozitív hatást gyakorolhat, ez pedig kedvező a régiós fizetőeszközök megítélése szempontjából.
Még Joe Biden idején.
Szerinte egy gyereknek is világos.
Kártérítést követelnek a YouTube királyától.
Ha már Isztambul kudarcba fulladt.
Az első egy ukrán állampolgár volt.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.