Megtartotta éves rendes közgyűlését az MBH Bank, amelyen a részvényesek elfogadták a hitelintézet 2024-es évi Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok szerint készült egyedi és konszolidált pénzügyi beszámolóit, és szavaztak a további napirendi pontokról – közölte a bank.
A Tesla a mai piaczárás után teszi közzé első negyedéves eredményeit, a befektetők pedig aggodalommal vegyes várakozásokkal készülnek a jelentésre. Maguk a számok valószínűleg nem lesznek erősek, hiszen már a korábban publikált értékesítési adatok is jelentősen alulmúlták a várakozásokat, viszont mindig benne van a pakliban, hogy a cég vezetése, különösen Elon Musk valami nagyot villant. Az biztos, hogy bőven lesz téma a jelentés utáni befektetői konferencián. Az viszont még nem egyértelmű, érkezik-e valami olyan jellegű bejelentés, ami segít a befektetőknek eltekinteni a romló fundamentumoktól.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Jelentkezés itt.
A Netflix jelentősen túlszárnyalta az elemzői várakozásokat az első negyedévben, amit az áremelések és a sikeres műsorkínálat támogatott. Volt viszont egy érdekes változás a gyorsjelentésben: ezentúl nem közli előfizetői számát a Netflix, ami eddig a cég teljesítményének fontos mutatója volt - jelentette a Bloomberg.
A BioTechUSA-cégcsoport a gazdasági kihívások ellenére stabil eredményeket ért el 2024-ben: árbevétele 3,5 százalékkal 93,7 milliárd forintra, EBITDA-ja pedig 2 százalékkal 10,68 milliárd forintra nőtt - derül ki a cég éves jelentéséből. A négy márkát magában foglaló vállalatcsoport már 103 országban van jelen, 328 üzlettel és 49 webshoppal rendelkezik. A jövőbeli tervekről, piaci kihívásokról és a vállalat vámokkal kapcsolatos stratégiájáról is kérdezte a Portfolio Lévai Bálint társtulajdonos vezérigazgatót.
Bevételi és eredmény szempontból is meghaladta a várakozásokat a Citigroup, amely a hat legnagyobb amerikai bank közül utolsóként tette közzé gyorsjelentését. Az első negyedéves számok közzétételét követően 0,6%-os emelkedést mutat a bank árfolyama a nyitás előtti kereskedésben.
A bevételek és az eredmény szempontjából is felülmúlta a várakozásokat a Bank of America, amelynek elsősorban a kereskedési és értékesítési tevékenysége mutatott növekedést az év első hónapjaiban. Az első negyedéves gyorsjelentés közzététele után 1,7%-os emelkedést mutat az árfolyam.
Érkeznek az amerkai banki gyorsjelentések, a Goldman Sachs az idei első negyedévben várt feletti, 14,12 dolláros egy részvényre jutó eredményről és az elemzői várakozásban szereplőnél kicsivel magasabb, 15,06 milliárd dolláros bevételről jelentett. A bank részvényeinek árfolyama 2% feletti pluszba ugrott a gyorsjelentés után a tőzsdenyitás előtti kereskedésben.
A Delta Air Lines vezérigazgatója, Ed Bastian bírálta Donald Trump elnök vámpolitikáját, miközben a légitársaság csökkentette növekedési terveit és nem tudja megerősíteni 2025-ös pénzügyi előrejelzését a gyengülő foglalási adatok miatt - számolt be róla a CNBC.
Éjfél előtt néhány perccel közzétette történetének első tőzsdei pénzügyi jelentését a Gránit Bank. Folytatódott, sőt több szempontból gyorsult is a társaságnak a bankszektor átlagát jócskán meghaladó üzleti növekedése, ugyanakkor a kamatkörnyezet visszaesése miatt a konszolidált adózott nyereség kissé elmaradt az egy évvel korábbitól, és 21,2 milliárd forintra rúgott. Ahogy jelezték már korábban, egyelőre nem fizet osztalékot a társaság.
Közzétette április 23-ai éves rendes közgyűlésének a dokumentumait az MBH Bank, ez alapján az igazgatóság a tavalyi 158,8 milliárd forintos tárgyévi eredményt követően 36,9 milliárd forint osztalék megállapítását javasolja a tulajdonosoknak, amiből tavaly októberben 22,9 milliárd forintot osztalékelőleg formájában már kifizettek.
A Mercedes-Benz hatalmas készletfelhalmozásba kezdett az Egyesült Államokban hogy megelőzzék az április 3-tól életbelépő 25%-os vámokat. A vállalat első negyedéves eredményei összhangban vannak az éves célkitűzésekkel, de még időben fel akarnak készülni a vámháború tényleges elindulására.
A Waberer’s Csoport számára a 2024-es év kihívásokkal és lehetőségekkel egyaránt teli időszak volt. Miközben az európai gazdasági környezet stagnálást mutatott, és az ipari termelés több kulcsfontosságú piacon visszaesett, a vállalat a növekedési stratégiájának és diverzifikált tevékenységeinek köszönhetően növekedni tudott tavaly. A szegmensek közötti teljesítményben azonban jelentős eltérések figyelhetők meg: amíg a RCL és a Biztosítás jól muzsikált tavaly, addig az ITS jelentős eredménycsökkenést tapasztalt, főleg a lengyel operációnál keletkezett problémák miatt.
Az egy évvel korábbinál egy hajszállal alacsonyabb, de a korábbi évekhez képest még mindig kimagaslónak számító, 6,6 milliárd forintos adózás utáni eredménnyel zárta a tavalyi évet a tőzsdén jegyzett MBH Jelzálogbank, miután kamatbevételei nagyot ugrottak, egyéb eredménytételei azonban romlottak. Az igazgatóság nem javasol osztalékfizetést a közgyűlésnek.
A kiskereskedelmi szektor és a bankok után a távközlési cégek is a kormány inflációcsökkentő lépéseinek célkeresztjében találták magukat, amivel kapcsolatban ma már konkrétumok is elhangzottak Nagy Mártontól: a hazai telekomcégektől önkéntes árcsökkentést várnak el, amiről szerdán folytatnak megbeszéléseket az érintett felek. A hírre nagyot esett a Magyar Telekom árfolyama és a 4iG papírjai is lefelé vették az irányt. Megnéztük, milyen mértékű áremeléseket vittek véghez a telekomcégek az utóbbi években és hogy mennyire fájhat az árcsökkentés nekik.
A Delta Technologies közzétette az idei első féléves jelentését és az előrejelzéseit is megosztotta a vállalat. A kedvezőtlenül alakuló üzleti környezetben a fontosabb sorokon alulteljesítette a bázisidőszak eredményét a Delta, ráadásul a társaság vezetősége a második negyedévben nem kalkulál a gazdaság dinamikájának javulásával. A középtávú tervek megvalósulásában azonban érdemi változást nem lát a vezetőség, ráadásul akvizíciós fronton is tevékeny a vállalat, jelenleg két akvizíció is van a láthatáron.
Közzétette a CIG Pannónia az április 17-re tervezett éves rendes közgyűlés napirendi pontjait. Ezek közül a legizgalmasabb a tavalyi év teljesítménye és az osztalék ügye, a napirendi javaslatokból ugyanis kiderül: a biztosítótársaság a tavalyi üzleti év eredménye terhére nem tervez osztalékot fizetni. Egy másik napirendi pont értelmében a cég saját részvény vásárlásba kezd.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Nigel Farage lesöpörné a történelmi két nagy pártot.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Az IMF közgyűlésén tartott beszédet az MNB elnöke.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A felirat sokaknál kiverheti a biztosítékot.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.