Az amerikai hadsereg azért nem vetett be bunkerromboló bombákat Irán egyik legnagyobb nukleáris létesítménye ellen, mert a helyszín túl mélyen fekszik ahhoz, hogy ezek a fegyverek hatékonyak legyenek - jelentette ki Dan Caine tábornok, az Egyesült Államok vezérkari főnöke egy szenátusi meghallgatáson, a CNN szerint.
Trump kijelentette, hogy ismét bombázná Irán nukleáris létesítményeit, ha szükségesnek látná - tudósított a CNN.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerint veszélyes Oroszországra nézve Észtország terve – írja az Ukrajinszka Pravda.
A CIA igazgatója szerint az amerikai csapások súlyosan károsították Irán nukleáris programjá - írta meg a Reuters.
Az Egyesült Királyság legalább 12, nukleáris fegyverek hordozására is alkalmas, amerikai gyártmányú vadászbombázó repülőgépet vásárol – jelentette be Keir Starmer miniszterelnök a hágai NATO-csúcstalálkozón a BBC szerint.
Donald Trump bejelentette: az Egyesült Államok azonnal megtámadja Iránt, ha ismét nekiállnak uránt dúsítani – írja a Times of Israel.
Az Eurasian Times elemzésében ír a május 6-ról 7-re virradóra lezajlott légicsata körülményeiről, amely két atomhatalom, India és Pakisztán között zajlott le. Felmerült, hogy valójában nem is a kínai gyártmányú negyedik generációs vadászgép, a J-10C volt a legfontosabb az összecsapánál.
Pár órával azután, hogy az iráni parlament megszavazta a Nemzetközi Atomenergia-ügynökséggel való együttműködés felbontását, Abbász Aragcsi iráni külügyminiszter bejelentette, hogy az atomsorompó-egyezményből is kiléphet hamarosan Teherán.
Az Egyesült Államok – némileg váratlanul – vasárnap hajnalban lebombázta Irán három kulcsfontosságú nukleáris létesítményét. A támadás hatásairól azóta is egymásnak ellentmondó hírek jönnek, viszont dél-koreai szakértők szerint messzemenő következményei lehetnek a csapásnak – írja a Radio Free Asia.
Az iráni parlament elfogadott egy törvényjavaslatot, miszerint kilépnek az ENSZ Nemzetközi Atomenergia-ügynökségével (NAÜ) való együttműködésből – írja a Times of Israel.
Az amerikai Védelmi Hírszerző Ügynökség (DIA) friss, korai jelentése szerint az Egyesült Államok Iránra mért csapásai maximum csak hónapokkal vethették vissza az ország nukleáris programját, ellentétben a hivatalos amerikai nyilatkozatokkal - írta meg a CNN.
Oroszország a nemzetközi szankciók ellenére jelentősen bővíti egyik legfontosabb rakétagyárát, a Votkinszki Üzemet, elsősorban Kínából és Tajvanról származó fejlett berendezések segítségével - számolt be a Kyiv Independent.
Irán fontolgatja annak lehetőségét, hogy újraépítse a megrongálódott nukleáris létesítményeit, az urándúsítást pedig mindenképpen folytatja – mondta el ma délelőtt Mohamed Eszlámi, az Iráni Atomenergia Szervezet vezetője teheráni lapoknak.
Dmitrij Medvegyev volt orosz elnök, a biztonsági tanács elnökhelyettese elítélte az Iránra mért amerikai csapásokat, illetve tisztázta: Moszkva nem szándékozik Teheránt atomfegyverekkel ellátni - számol be az orosz állami TASZSZ hírügynökség.
Donald Trump amerikai elnök friss posztjában reagált Dmitrij Medvegyev fenyegetőzésére, egyben kifejtette: az Amerikai Egyesült Államok évtizedekkel a világ előtt jár a fejlesztésekben.
Vasárnap hajnalban bekövetkezett az, amire a külpolitikai elemzők már régóta számítottak: levegőbe emelkedtek az amerikai légierő félelmetes hírnévnek örvendő B-2 Spirit bombázói. A furcsa kinézetű repülőgépek az iráni atomprogram számára kulcsfontosságú célpontokat támadtak, de ennél sokkal többre is képesek. Lássuk, miért retteg a fél világ a lopakodó gépektől.
A techmilliárdos az amerikai kétpártrendszert haladná meg.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az EU egészében jóval kevesebb menedékkérelmet adtak be az év első felében, mint tavaly ilyenkor.
Humanitárius együttműködés ürügyén.
A brit külügyminiszter Damaszkuszba utazott.
A nyaralóknak nem kedvez majd az idő, az aszályhelyzetnek azonban nagyon is.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!