Kedvezményes részvényvásárlási program keretében biztosított részvényeket hívtak le az OTP vezetői, köztük Csányi Sándor, a bankcsoport elnöke is.
2025 első fele tele volt izgalommal a pénz- és tőkepiacokon. Bár a geopolitikai feszültségek, a kereskedelmi háború és a gazdaságpolitikai bizonytalanságok folyamatosan borzolták a kedélyeket, a befektetők figyelmét leginkább a jegybankok agresszív kamatcsökkentési hulláma kötötte le. Az amerikai részvénypiacok végül új csúcsokat döntöttek, de a rali mögött most jóval szűkebb vállalati kör áll, mint korábban. Vajon fenntartható ez a lendület, vagy már közeledik a profitrealizálás ideje? A Bank of America vezető stratégája, Michael Hartnett összefoglalta, mire érdemes figyelni a második félévben, és melyek lehetnek a legérdekesebb befektetési lehetőségek ebben a rendkívül összetett piaci környezetben.
Az elmúlt időszakban jó néhány kedvező befektetési lehetőséget mutattunk előfizetőinknek, ez pedig ezúttal sem volt másként. Egy olyan részvényt ajánlottunk figyelembe, melyben nagy növekedési potenciál rejlik, a fundamentumok pedig most összeálltak: szerdán kilőtt a papír. Megnéztük, hogy mit kell tudni a szóban forgó részvényről, és azt is, hogy meddig emelkedhet még az árfolyam.
Talán az a leglelkesítőbb a tőzsdék világában, hogy nagyon nehéz megunni, mivel mindig minden változik: mindig jön egy új trend, egy új hullám vagy egy új őrület, amit meglovagolva akár elképesztő hozamokat is lehet realizálni rövid időn belül. Pont egy ilyen izgalmas őrületre hívtuk fel olvasóink figyelmét június közepén, akkor ezt a lehetőséget nem visszafogott módon a „következő aranylázként" jellemeztük. Az emelkedett szavak nem bizonyultak túlzónak: az általunk ajánlott részvénnyel ez alatt a szűk három hét alatt meg lehetett másfélszerezni a pénzt.
Mérsékelt emelkedéssel indult a csütörtöki kereskedés a nemzetközi piacokon, amibe a magyar tőzsdenyitás is beleillik.
A Datadog szoftvercég bekerül az S&P 500 indexbe, miután Hewlett Packard Enterprise által felvásárolt Juniper Networks kikerül az indexből - tudósított a Bloomberg.
Az amerikai vámokra megszabott közelgő határidő ellenére a befektetők többsége szerint érdemes lesz árfolyamesés esetén részvényeket vásárolni, derül ki a Bloomberg legfrissebb Markets Pulse felméréséből.
Május végén megjelent elemzésünkben egy izgalmas befektetési lehetőségre hívtuk fel olvasóink figyelmét. Az ajánlásunk bejött, az általunk kiemelt részvény árfolyama nagyot emelkedett. Egy ilyen rali után adódik a kérdés: mi következik most, érdemes még tartani a részvényt, esetleg még többet venni, vagy el kell adni? Számos elemzői eszköz mentén haladva vizsgáljuk meg most ezt a kérdést, de annak is utánajárunk, hogy mire érdemes odafigyelni egy bányászrészvény kiválasztásakor.
Többnyire emelkedtek ma az európai tőzsdék, a BUX index is pluszban zárta a napot, elsősorban az OTP erősödésnek köszönhetően.
Vegyes számokat publikált ma a Tesla, a cég második negyedéves eladásai az elemzői konszenzusnál nagyobb mértékben, közel 14 százalékot estek annak ellenére, hogy a Model Y frissített verziójának kiszállításai már elkezdődtek a negyedév során. A piac viszont pozitívan reagált a ma publikált számokra, részben annak köszönhetően, hogy azok a legpesszimistább elemzői várakozásoknál mégis jobbak lettek, és a gyártási számok is pozitív meglepetést okoztak, ráadásul Kínából is jó hírek érkeztek a mai piacnyitás előtt.
Több mint három milliárd forintnyi osztalékot oszt szét részvényesei között a Zwack.
Óvatos mozgásokkal indult a nap a magyar tőzsdén, a blue chipek vegyesen teljesítenek.
Az amerikai nagybankok osztalékemelést jelentettek be, miután sikeresen teljesítették a Fed éves stressztesztjét – számolt be a Reuters.
Az OTP Bank július 1-jén újabb jelentős tranzakciót hajtott végre a Budapesti Értéktőzsdén.
Az UBM bejelentette, hogy 2025. június 30-án két leányvállalata, az UBM Feed Kazakhstan Zrt. és az UBM Grain Zrt. közösen új leányvállalatot alapított Kazahsztánban.
Nagy emelkedésben vannak a zöldenergiás részvények az amerikai tőzsdéken, miután a szenátusi verzióból kikerült a nap- és szélerőműveket érintő adó az One Big Beautiful Bill törvényjavaslatból - írta a Cnbc.
Az orosz vezérkar valószínűleg nem számolt ezzel, amikor elindította az inváziót.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!