Emelkedik a magyar tőzsde a nyitás után, a blue chipek nagyrészt pluszban vannak, leszámítva a Magyar Telekomot. Utóbbinál ma volt osztalékszelvényvágás, ezért mutat jelentősebb mínuszt az árfolyam.
Az Alphabet részvényei 6%-kal zuhantak, miután kiderült, hogy az Apple mesterséges intelligenciával működő keresési funkciót tervez beépíteni Safari böngészőjébe, ami veszélyeztetheti a Google keresési piac feletti dominanciáját - írta meg az Investing.
Vegyes mozgásokat láttunk ma a nemzetközi piacokon, Európában a vezető, elsősorban nyugat-európai indexeknél esés volt megfigyelhető, miközben a régiós tőzsdék felülteljesítők voltak, beleértve a magyar tőzsdét is. A BUX index végül mindenkori csúcsa közelében zárt.
Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján 2025 első negyedéve kiegyensúlyozottan alakulhatott az olajcég számára, a feldolgozás-kereskedelem (Downstream) és a kutatás-termelés (Upstream) üzletágak is aránylag jól szerepelhettek a most még kifejezetten jól alakuló iparági környezetben. Az elemzői konszenzust értékelve elmondható, hogy várhatóan nem fog szégyenkezni az olajcég az első negyedév számait látva. A friss számok ismét azt mutatják, hogy visszatér a Mol eredménye a "megszokott" kerékvágásba, és valamivel az orosz-ukrán háború kirobbanása előtti szintek fölött tud normalizálódni a negyedéves teljesítmény.
Most látszik igazán, hogy mit okozott a 2025 év eleji hatalmas állampapír-pénzeső: a PMÁP-kamatfizetések közepette viszonylag enyhén, névértéken 26,9 milliárd forinttal nőtt háztartások állampapír-állománya. Az első hónapok nagy nyertesei a befektetési alapok, a lakosságra fókuszáló szegmens idén 465 milliárd forintnyi növekedést könyvelhetett el. Az adósságszerkezet is átalakult az első negyedévben: csökkent a lakossági kézben lévő államadósság részaránya, két szektor azonban kisangyalként vásárolta a magyar állampapírokat. A banki állampapír-állomány névértéken számolva idén 1573 milliárd forintos nettó növekedést produkált, míg az extraprofitadó-felezés szempontjából releváns november végi állapothoz képest 2462 milliárd a növekedés, így jó eséllyel sikerülhet az extraprofitadó-felezés. A biztosítói és pénztári szektor az első negyedévben nettó 132 milliárd forintnyi névértékes állománynöveléssel állt be a sorba.
A legendás befektető, Bill Miller szerint a piac már maga mögött tudhatja a legnehezebb időszakot. A 15 éven át folyamatosan az S&P 500-at felülteljesítő guru úgy véli, most érdemes bátornak lenni, mert a valószínűségek az emelkedés mellett szólnak.
A reggeli nyitást követően a Telekom és a Richter vezetésével emelkedik a magyar tőzsde.
Az euró idei látványos erősödése komoly kihívást jelent az európai exportőrök számára, akik már most is szenvednek az amerikai vámoktól és a lassuló fogyasztástól. Több nagyvállalat – köztük az SAP, a Porsche és a Heineken – figyelmeztetett arra, hogy a tartós árfolyamhatás súlyos bevételkiesést okozhat.
A BMW nyeresége 23 százalékkal zuhant az első negyedévben, miközben a kínai piacon ötéves mélypontra süllyedtek az eladásai a fokozódó verseny miatt.
Javulást mutatott a Ferrari valamennyi kulcsfontosságú pénzügyi mutatója az idei első negyedévben, Kínában azonban durván visszaestek az értékesítések.
A keddi piaczárást követően tette közzé első negyedéves gyorsjelentését az AMD. A vállalat az erős adatközponti és mesterséges intelligencia (AI) chipek iránti keresletnek köszönhetően jelentős növekedést könyvelt el, ugyanakkor az Egyesült Államok által bevezetett exportkorlátozások miatt óvatosabb várakozásokat fogalmazott meg a következő időszakra.
Május 8-án lesz a Portfolio Investment Day 2025 befektetési konferenciánk, ahol profi szakemberek osztják meg befektetési ötleteiket, legyen szó a részvény-, állampapír-, nyersanyag-, kripto-, ingatlan- vagy műtárgypiacról. Most érdemes jelentkezni! Információ és jelentkezés
Olaszország legnagyobb bankja, az Intesa Sanpaolo megerősítette éves kilátásait, miután az első negyedévben az elemzők által vártnál nagyobb, 13,6%-os nyereségnövekedést ért el az előző év azonos időszakához képest, köszönhetően a növekvő díj- és kereskedési bevételeknek.
A Hugo Boss vezérigazgatója szerint az amerikai fogyasztói bizalom romlása és a vámokkal kapcsolatos bizonytalanság negatívan befolyásolja a cég legnagyobb piacát, miközben a vállalat az első negyedévben a vártnál valamivel jobb eredményeket ért el - jelentette a Cnbc.
A nemzetközi piacokat ma esés jellemezte, ez alól a magyar tőzsde sem jelentett kivételt.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében a csalódást keltő, 2025 első negyedévi GDP-adatról volt szó. Arra kerestük a választ, mi állhat a csökkenő teljesítmény mögött, és van-e esély a gazdasági növekedés újraindítására. Vendégünk Bod Péter Ákos, egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke volt. A második részben a Tesla eladásainak zuhanásáról beszélgettünk, amely immár az Egyesült Királyságban is komoly mértéket öltött. A friss adatok szerint a vállalat ottani eladásai több mint kétéves mélypontra estek, miközben versenytársai – köztük a Volkswagen és a kínai BYD – erőteljes növekedést produkálnak. A helyzetről Kövesy Károlyt, a Portfolio részvénypiaci elemzőjét kérdeztük.
Elromlott ma a nemzetközi hangulat a tőzsdéken, azonban a lengyel piac még a szélesebb európai gyengélkedésben is alulteljesítőnek számít. A bankpapírokban bővelkedő piacra úgy tűnik, hogy nyomást helyezett az Erste legfrissebb akvizíciója, amellyel jelentősen erősíteni fogja pozícióját a lengyel piacon.
Rekord után bezuhanást várnak az amerikai importban.
Magyarország a kispadra kerül?
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.
Nyitrai Győzővel, az MBH Befektetési Bank üzlet- és termékfejlesztésért felelős vezérigazgató-helyettesével beszélgettünk.