A Reuters megszerezte Donald Trump ukrajnai béketervének teljes szövegét, illetve európai és ukrán tisztviselők ellenjavaslatát. Az amerikai tervezet értelmében Washington hivatalosan (de jure) elismeri Oroszország fennhatóságát a Krím fölött, illetve ténylegesen (de facto) a megszállt területek fölött. Európai és ázsiai diplomaták is aggodalmuknak adtak hangot, hogy az agresszor jutalmazása komolyan veszélyeztetheti a nemzetközi biztonságot. Ukrajna eközben egy ötpontos feltétellistával állt elő, amely állítólag már Trump asztalán van. Az orosz nyomozóbizottság igazolta azt a közösségi médiában nemrég óta keringő információt, mely szerint merényletben életét vesztette Jaroszlav Moszkalik vezérőrnagy, az orosz vezérkar műveleti főigazgatóságának helyettes parancsnoka. Ezzel ő lehet a legmagasabb rangú orosz tiszt, aki életét vesztette az ukrajnai háború kitörése óta. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború aktualitásaival.
Oroszország hosszú távú, intenzív anyagháborút folytat Ukrajna ellen, semmi jele nincs annak, hogy tűzszünetre készülnének – írja heti jelentésében Észtország katonai hírszerzése.
Boris Johnson volt brit miniszterelnök, aki kifejezetten jó kapcsolatot ápolt Donald Trump amerikai elnökkel, az X-en erőteljes kritikával illette az elmúlt napokban felfedett washingtoni béketerveket.
Donald Trump amerikai elnök kijelentette, hogy saját határideje van az ukrajnai háború befejezésére, és mindkét félnek tárgyalnia kell a konfliktus lezárásáról - írta meg Reuters forrásai alapján a The Guardian.
Az RBC Ukraine számolt be az ukrán védelmi hírszerzés helyettes vezetőjének, Vadim Szkibitszkij vezérőrnagynak a szavairól, aki szerint a Kreml három dologtól tart jelenleg elsősorban.
Donald Trump amerikai elnök elítélte az Oroszország által végrehajtott, Kijev elleni rakétatámadást és felszólította Vlagyimir Putyin orosz elnököt, hogy tárgyaljon a békekötésről.
A Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szemben kiadott letartóztatási parancsa illegális, Oroszország valószínűleg meg fogja támadni azt az országot, amely megpróbálja ezt végrehajtani – idézi Dmitrij Medvegyevet, az orosz nemzetbiztonsági tanács alelnökét a TASZSZ hírügynökség.
Úgy néz ki, Ukrajna visszautasította azt a béketervet, melyet Donald Trump amerikai elnök csapata ma Londonban tárgyalt volna. Marco Rubio amerikai külügyminiszter után sorra mondják le a részvételt a tárgyalásra meghívott országok, a találkozót délelőtt hivatalosan is elhalasztották. Közben az orosz haderő intenzív támadást folytat Ukrajnában: erős nyomás alatt Liman, Kupjanszk, Toreck és Pokrovszk. Oroszország Vlagyimir megyéjében közben felrobbant egy lőszerraktár, a lángok miatt több települést ki kellett üríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy Ukrajna visszautasította azt a béketervet, amelyet Donald Trump amerikai elnök csapata állított össze, és amelyről ma Londonban egyeztettek volna. Mivel Kijev elutasította az ajánlatot, a magas szintű találkozó is elmaradt. A témáról Huszák Dániel, a Portfolio Globál rovatának vezető elemzője beszélt. A második részben az új lakossági állampapírokról volt szó, amelyek mától elérhetők a befektetők számára. Azt jártuk körbe, hogy melyikbe érdemes most fektetni. Vendégünk Süle-Szigeti Bulcsú, a Portfolio pénzügyi elemzője volt.
Úgy néz ki, Donald Trump amerikai elnök nem viccelt, amikor a múlt héten kiírta Truth Socialre, hogy a héten megállapodhat egymással Oroszország és Ukrajna: sajtóinformációk alapján abszolút úgy fest, hogy ha a mai, londoni csúcstalálkozó jól alakult volna, már csak egy repülőút kellett volna Moszkvába ahhoz, hogy a háború aktív szakasza lezáruljon. A londoni csúcs azonban abszolút nem alakult jól, sőt, igazából meg sem történt, hiszen Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tegnap sajtónyilvánosan utasította el Amerika béketervét. Bár Kijev hajlandó lett volna belemenni egy igencsak oroszok felé lejtő „kompromisszumos” békébe, a megállapodás egyetlen dolgon, a Krím sorsán ment el.
Ukrajna ma tárgyalt volna Londonban az Egyesült Államokkal és európai szövetségeseivel Donald Trump amerikai elnök béketervéről, de a találkozó elmaradt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnök tegnap sajtónyilvánosan azt mondta, nem fogadja el a tervezetet. A Kreml röviden kommentálta az eseményeket.
Vlagyimir Putyin orosz elnök nyitott Donald Trump amerikai elnök békejavaslatára: az orosz vezető felajánlotta azt is, hogy teljesen leállítja az Ukrajna elleni offenzíváját, ha Amerika valóban elismeri a Krím feletti orosz fennhatóságot, illetve átengedi az elfoglalt kelet-ukrajnai területeket Oroszországnak – tudta meg az FT bennfentes forrásokból.
Napokkal ezelőtt megjelent az amerikai sajtóban az, hogy Donald Trump amerikai elnök el akarja ismerni a Krímet, mint Oroszország területe, ha cserébe Vlagyimir Putyin orosz elnök hajlandó leállítani az Ukrajna elleni inváziót, erről tárgyalás is lenne ma Ukrajnával Londonban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök teljes mértékben kizárta, hogy Ukrajna valaha is elismerje a Krím feletti orosz fennhatóságot.
Hosszas véleménycikket közölt az MK.ru hasábjain az orosz hírportál veterán politikai újságírója, Dmitrij Popov arról, hogy szerinte Oroszország nem fogadhatja el Donald Trump béketervét, hiszen az amerikai elnök egyszerűen figyelmen kívül hagy kettőt az Ukrajna elleni „különleges művelet” legfontosabb céljai közül.
A Kreml szerint lehetségesek a béketárgyalások Ukrajna és Oroszország között, amennyiben Kijev elhárítja a "bizonyos akadályokat" - írta a Sky News.
Vlagyimir Putyin orosz elnök hétfőn kétoldalú tárgyalásokat javasolt Ukrajnával a háború kezdete óta először, míg Volodimir Zelenszkij jelezte, hogy Kijev kész megvitatni a polgári célpontok elleni támadások leállítását. - közölte a Reuters.
Trump tárgyalási technikáit is dicsérte.
Nőtt a rendelés darabszáma.
Nagy átcsoportosítások kísérik a döntést.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Ezzel védenék ki a háború leghalálosabb támadásait.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.