Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Brent index értéke

Ma: | Átlag:
  • Mai forgalom
  • Elmúlt 30 kereskedési nap átlagforgalma
baha Brent Indication statisztikák, mutatók
Kapitalizáció (millió HUF): 0
Nyitó ár: 93.5109
Előző záró ár: 94.0068
Napi átlagár:
180 napos átlagár: 0
360 napos átlagár: 0
Napi minimum: 92.6154
Napi maximum: 94.8762
Éves minimum: 70.7 2023-03-20
Éves maximum: 99.51 2022-11-07
Történelmi minimum: 9.1 1998-12-10
Történelmi maximum: 143.95 2008-07-03
Forgalom (db):
Forgalom:
Árfolyamváltozás 1 hó: 11.027413520035%
Árfolyamváltozás 6 hó: 24.62786689646%
Árfolyamváltozás 12 hó: 9.8595302091854%
Adatlap
Brent
ISIN XTTBCOMBRENT
Kijelzés módja (Ticker) BRENT
Kereskedés pénzneme USD
Az adatok forrása: baha Commodity
Az adatok jellege: késleltetett.

A szolgáltatást legjobb tudásunk szerint nyújtjuk. A szolgáltatás elérhetőségének részbeni vagy teljes hiányáért, késedelméért, pontatlanságáért illetve egyéb zavaráért a Net Média Zrt. csak akkor felel, hogy ha az kifejezetten és kizárólag neki felróható okból következik be. Egyéb okból bekövetkezett szolgáltatás-zavarért a felelősségét kifejezetten kizárja. Kizárja a Net Média zrt. a felelősségét az információhoz való jogosulatlan hozzáférésből vagy az információval való bármilyen egyéb visszaélésből eredő károkért. Az előbbiekben megjelölt, illetve jogszerűen egyébként ki nem zárható egyéb felelősség kivételével ...

Tovább
Az oldalon a Brent árfolyamalakulását lehet nyomon követni.

Hibabejelentő

A megújult adatterminált alaposan teszteltük, de előfordulhatnak hibák. Ha rendellenes működést tapasztalsz, kérjük, jelezd nekünk!
Tovább az űrlapra
PORTFOLIO RATING Az átláthatóbb befektetésekért Bővebben
Videóajánló

Videóajánló

További videók
A legjobb befektetés, de hogyan tudsz választani közülük? - ETF kiválasztás
Indexkövető ETF, okos befektetés
Tőzsdei stratégiaépítés kezdőknek
Kezdő befektető kalauz

Videóajánló

A legjobb befektetés, de hogyan tudsz választani közülük? - ETF kiválasztás
Indexkövető ETF, okos befektetés
Tőzsdei stratégiaépítés kezdőknek
Kezdő befektető kalauz

Brent hírek

Esik Amerika, nem boldogok a befektetők

Ma 14 órakor érkezett a kamatdöntés, ahol a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta a 13 százalékos alapkamatot a Monetáris Tanács. Az előre nem bejelentett fejleményekből sem volt hiány, reggel ugyanis Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter kijelentette, hogy a kormány egy új bankadó kivetése helyett a hitelezés újraindítását várja el bankszektortól. Erre a hírre még nem reagáltak érdemben a befektetők, az az értesülés viszont komoly ralit indított be az OTP-nél, hogy a nagybank is versenyben van egy eladó lengyel pénzintézet, a VeloBank megszerzéséért.

A magyar tőzsdén tehát remek volt ma a hangulat az OTP emelkedésének köszönhetően, Európában azonban folytatódott az esés, és az amerikai tőzsdék is mínuszban nyitottak.

Kijátszott szankciók, féktelen pénzégetés: íme az orosz gazdasági csoda titka

A nyugati közvélemény összeomlást, a független közgazdászok két számjegyű visszaesést vártak Oroszországban a nyugati szankciók bevezetése után. Hamar kiderült, hogy egyik várakozás sem teljesül, de arra alighanem még az oroszok sem számítottak, hogy nemcsak az összeomlás marad el, hanem a tartós recesszió is: jövőre az orosz gazdaság teljesítménye már elérheti a háború előtti szintet. Oroszország meglepően ellenálló, de a kiváló teljesítmény nem felfoghatatlan, a GDP-növekedés helyreállása mögött jól azonosítható okok vannak. Ezek az okok arra is rámutatnak, hogy a növekedés fenntarthatósága legalábbis kérdéses, és az is egyértelmű, hogy a kedvező adatok ellenére az orosz kilátások továbbra sem jók. A stabilitási problémák már jelentkeztek is, és láthatóan aggasztják az orosz gazdaságpolitikai vezetést.

Pluszba lendült Amerika, pedig 16 éve nem volt ilyen magas a hosszú kötvényhozam

Ázsiában felemás hangulatban telt hétfőn reggel a kereskedés, ezt követően Európában 1% körüli esés alakult ki a vezető tőzsdéken, miután ismételten baljós adatok érkeztek a német gazdaságból. Amerikában viszont az enyhe kezdeti mínuszok után mindhárom vezető index pluszba lendült zárásra, noha a 10 éves amerikai kötvényhozam 4,5% fölé ugrott, ahol utoljára 16 évvel ezelőtt járt. A befektetőket a jelek szerint az sem nyugtalanítja, hogy nem tudni, hova fut ki a kormányzati leállással fenyegető helyzet, ami miatt a Moody's is figyelmeztetést adott ki.

A múlt heti esést követően kisebb pluszban nyitotta a napot a magyar tőzsde és emelkedéssel próbálkozik az OTP is, a lendület azonban a nyitást követően hamar elfogyott, a bank papírjai pedig közel 2 hónapja látott mélypontra estek. Ezt követően azonban ismét pluszban van az OTP.

Nagy ütésből próbáltak talpra állni a tőzsdék, de nem jött össze

A hét korábbi részében jelentős hangulatromlás volt megfigyelhető a tőzsdéken, amelyet részben az amerikai jegybank számlájára lehet írni, hiszen e heti kamatdöntő ülésén ugyan nem változtatott a kamatszinten a Fed, azonban szigorú üzeneteket küldött azzal kapcsolatban, hogy az infláció csak hosszú idő múlva csökkenhet a célszintre, így a korábban vártnál hosszabb ideig maradhatnak magasan a kamatok. A tegnapi jelentős esés után ma már inkább a megnyugvás jelei látszottak a tőzsdéken, de nem jött össze a pluszos zárás végül sem a főbb európai, sem az amerikai tőzsdéken.

Estek az amerikai részvényindexek

A Fed tegnap esti közleménye alaposan elrontotta a hangulatot a nemzetközi tőzsdéken, így már alapvetően rosszul indult a kereskedés az európai börzéken, a magyar tőzsdén pedig tovább rontotta a helyzetet az OTP zuhanása. Miután Varga Mihály a bankadó esetleges megemeléséről beszélt egy konferencián, az OTP piacán masszív esés bontakozott ki, ami a BUX indexet is magával rántotta.

Többek között a hazai részvénypiaci befektetésekről, így az OTP részvényeiről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.

Még tovább drágul a fekete arany? Eljön a 100 dolláros olajár?

Az egekbe szökő olajáraknak komoly következményei vannak világszerte, minden autós közvetlenül érezheti a bőrén a történetet, ugyanis egyre drágábban lehet tankolni a benzinkutakon. Ezen felül az olajár-emelkedés inflációra gyakorolt hatását sem lehet fél vállról venni, bár ennek súlyosságáról megoszlanak a vélemények. Az mindenesetre világos, hogy a szaúdiak árfelhajtó tevékenysége komoly fejtörést okoz a kormányzatoknak világszerte - adódik a kérdés, hogy meddig maradhat ilyen magasan az olajár? Mire számítanak az elemzők, mennyibe fog kerülni a Brent hordója 2023 végén? Elemzésünkben ennek járunk utána.

Többek között az energiapiaci befektetésekről is szó lesz a Portfolio Signature Online Klubján.

Döntött a Fed, reagálnak a piacok

Alapvetően kedvező hangulatban várták a befektetők Európában és Amerikában is a Fed ma esti kamatdöntését, de gyorsan elromlott a hangulat, miután kiderült: a Fed hiába nem emelt most, tartósan magasak maradnak az irányadó kamatok.

A magyar tőzsde ezúttal alulteljesít a nemzetközi átlaghoz viszonyítva, a hazai blue chipek közül azonban kiemelkedik a Mol, miután a vállalat részvényeinek a mai napon egy másfél hónapja tartó oldalazó trendből sikerült kitörnie.

Még tovább emelkedhetnek az olajárak

A Goldman Sachs ismét három számjegyűre emelte a kőolajra vonatkozó előrejelzését, azt követően, hogy az elmúlt hónapokban nagyot ralizott a nyersanyag. A hét elején pedig tavaly november óta nem látott szintre emelkedett a hordónkénti jegyzés, miután az elmúlt hónapokban Szaúd-Arábia és Oroszország jelentősen csökkentette a kitermelést, ezzel párhuzamosan pedig a globális kereslet is tovább nőtt - írja a Bloomberg.

Próbálták megfordítani az amerikai tőzsdéket

A reggeli órákban az ázsiai tőzsdéken negatív hangulatban telt a kereskedés, ezt követően Európában is mínuszban nyitottak a vezető börzék, majd a napon belüli csapkodás után a kereskedési idő végére ismét negatív lett a hangulat. Ez részben annak volt betudható, hogy az amerikai tőzsdék esése rányomta a bélyegét a nemzetközi hangulatra, a befektetők érezhetően feszültek a Fed holnapi kamatdöntő ülése előtt.

Szándékosan nyomják fel az olajárakat a szaúdiak?

Szaúd-Arábia energiaügyi minisztere, Abdulaziz bin Szalman herceg a Calgaryban megrendezett kőolajipari világkongresszuson megvédte az OPEC+ olajkínálat-csökkentő lépéseit, és kijelentette, hogy ezekkel nem az olajárak magasan tartása a cél.

Megfordult Amerika a zárásra

Ami a gazdasági adatközléseket illeti, lassan indul be a hét, azonban szerdán a kínai jegybank megkezdi a kamatdöntések sorát, szerda este pedig a Fed teszi közzé a Nyíltpiaci Bizottság (FOMC) kamatdöntését. Ezek után csütörtökön és pénteken a brit, valamint a japán jegybank is kamatdöntő ülést tart, tehát ez a hét egyértelműen a jegybankárokról fog szólni. A nemzetközi piacokon eközben vegyes mozgásokkal indul a hét eleje, Ázsiában felemás mozgások jellemezték a hétfői kereskedést, míg Európában esnek a tőzsdék, az USA-ban pedig iránykeresés látszik.

Küszöbön az újabb energiaársokk? Kritikus szinten az olaj ára

Már meghallgatható a Portfolio Checklist hétfői adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy merre mehet az olaj ára a következő hónapokban és folytatódik-e az a lendületes drágulás, amit láttunk idén. Vendégünk volt Mohos Kristóf, a Portfolio energiapiaci elemzője. A második blokk témája az az ukrán bejelentés volt, amely szerint jogi eljárást indítanak azon országok ellen, amelyek nem hajlandóak feloldani az ukrán mezőgazdasági termékekre vonatkozó importtilalmat – ide tartozik Magyarország is. Erről Braunmüller Lajost, az Agrárszektor főszerkesztőjét kérdeztük.

Egyre csúnyább a helyzet, meddig száguld még az olajár?

Egyre nagyobb emelkedést láthatunk az olajáraknál, amit a magyar kutakon is megéreznek az autósok. Számos jel abba az irányba mutat, hogy a közeljövőben is folytatódhat a rali - cikkünkben most összegyűjtöttük, hogy az elkövetkező napokban milyen tényezők befolyásolhatják az árfolyamot.

Mínuszban zárt Amerika

A tegnapi napot emelkedéssel zárták a tőzsdék Amerikában, ám a széria nem folytatódott eddig, esnek az amerikai indexek.  Ma reggel Ázsiában vegyes hangulatban telt a kereskedés. A hazai piacokon a mai nap egyértelműen a Magyar Telekomról szól, miután a vállalat részvényei már közel 10 százalékos pluszban vannak azt követően, hogy bejelentették, hogy 123 milliárd forintos beruházási programot indítanak, a magyar kormány pedig megerősítette, hogy a hírközlési szolgáltatókat terhelő közműadó fizetési kötelezettséget 2024 januárjától, a távközlési pótadót pedig 2025 januárjától megszünteti.

Tovább emelte a kamatot az EKB - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Az elmúlt napokban igencsak bizonytalanok voltak a piaci szereplők azzal kapcsolatban, hogy az euróövezet egyre rosszabb gazdasági teljesítményét látva tovább emelheti -e a kamatot az Európai Központi Bank. Csütörtök délután végül újabb 25 bázisponttal emelte az irányadó kamatot az EKB kormányzótanácsa, emellett pedig negatív irányba módosították a gazdasági előrejelzéseket is. A döntést követően az euró gyengülni kezdett a dollárral szemben, miután várhatóan a mai volt a jelenlegi szigorítási ciklus utolsó kamatemelése. A vezető európai indexeknél pedig kisebb emelkedést figyelhetünk meg.

Ezzel egyidőben Amerikában is fontos adatok láttak napvilágot: a vártnál erősebb kiskereskedelmi forgalom, valamint a termelői árak vártnál szintnél magasabb mértékű emelkedése pedig akár további fejfájást is okozhatnak a Fed döntéshozóinak

A külföldi események nem zavarják a magyar tőzsdét, a délutáni órákban a BUX már 0,6 százalékos pluszban van. Mind a négy hazai blue chip árfolyama pluszban van, az emelkedést pedig ezúttal is az elmúlt napokban nagyot ralizó Magyar Telekom vezeti.

Tavaly november óta nem látott szinten az olajár

Tovább folytatódik az emelkedés az olajpiacon, miután az idei év hátralévő részére vonatkozó szűkebb kínálatra vonatkozó kilátások beárnyékolják a gyengébb gazdasági növekedés és a növekvő amerikai készletek miatti aggodalmakat - írja a Reuters.

Kijött az inflációs adat, mutatjuk a tőzsdei reakciókat!

Az amerikai inflációs adatokra várakozva rossz hangulatban zajlott a kereskedés a kontinens tőzsdéin, délután aztán meg is érkezett az augusztusi statisztika: a friss közlés értelmében a júliusi 3,2 százalékról 3,7 százalékra emelkedett az infláció az Egyesült Államokban, ezt elsősorban a megugró olajárak idézték elő. A közlés után javult a hangulat a piacokon, bár elsősorban a bizonytalanság a jellemző: a befektetők vélhetően emésztik a számokat és igyekeznek többet kiolvasni belőlük, ebben a következő napokban az esetleges jegybankári nyilatkozatok segíthetnek majd. A legfontosabb ugyanis az, hogy hogyan értelmezik a Fed döntéshozói a friss adatot a monetáris politika várható alakulásának függvényében.

Ralizik a Magyar Telekom részvénye, itt a 4,5 éves csúcs

Bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés az európai tőzsdéken, a magyar piac sem találja az irányt. A héten elsősorban az amerikai inflációs adatokra figyelnek majd a befektetők: a legfrissebb fogyasztói árindex adat holnap, a termelői árindex pedig csütörtökön érkezik majd. A magyar piacon jó a hangulat, a Magyar Telekom részvénye 4,5 éves csúcson van.

Önnek nincs realtime adat előfizetése
Előfizetek

Hibabejelentő

A megújult adatterminált alaposan teszteltük, de előfordulhatnak hibák. Ha rendellenes működést tapasztalsz, kérjük, jelezd nekünk!
Tovább az űrlapra