A teljesen elektromos és plug-in hibrid autók globális értékesítése augusztusban éves szinten 20 százalékkal nőtt, a kínai rekordmagas eladásoknak köszönhetően, és annak ellenére, hogy Európában 33 százalékos volt a visszaesés, írja a Rho Motion piackutató. Kína lett az első olyan ország, ahol az elektromos és hibrid autók eladása egyetlen hónap alatt meghaladta az 1 millió darabot.
Az Európai Bizottság elutasította Kína minimumárakra vagy mennyiségi korlátokra tett javaslatait az elektromos járművek (EV) Európai Unióba történő behozatalánál - közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján az Európai Bizottság illetékes szóvivője.
Az elektromos járművek globális értékesítésének növekedési üteme az utóbbi időben mérséklődött, aminek következtében az elemzésekben felülvizsgálatra kerültek a korábbi előrejelzések. Bár ez a jelenség azt sugallhatja, hogy a nyugati világban lezárult az elektromos autókra való átállás első szakasza, szakértők szerint inkább egy átmeneti megtorpanásról beszélhetünk, mintsem a piac hosszú távú hanyatlásának kezdetéről - írja meg a greendex.
Az elmúlt két évtizedben először fordulhat elő, hogy Kína már nem lesz a globális nyersolajkereslet motorja. Ez a helyzet új kihívások elé állítja a kereskedőket és vezetőket, akik a héten az APPEC olajkonferencián gyűltek össze Szingapúrban - számolt be a Bloomberg.
A Szegeden elektromosautó-gyárat építő kínai BYD-nek már vagyonkezelője is van Magyarországon, a céget augusztus elején jegyezték be - számolt be a 24.hu.
A Honda munkahelyeket szüntet meg, és három kínai üzemében szünetelteti a termelést, mivel igyekszik csökkenteni a feltorlódott készleteket, és szélesebb körű stratégiaváltáson dolgozik, írja a Bloomberg.
A Volkswagen több évtizedes kollektív szerződéseket kezdett el felmondani miközben Németországban elbocsátásokra, valamint a termelés csökkentésére készül. A szakszervezetek sztrájkkal fenyegetik a vállalat vezetését.
Brüsszel politikailag szorgalmazza az elektromobilitást, az erre való átállás azonban nem veszélyeztetheti az európai gyártók versenyképességét - figyelmeztet Thierry Breton uniós biztos.
Az európai autógyártók lemaradásban vannak a belső égésű motorok 2035-ig történő fokozatos kivonásában – figyelmeztetett Thierry Breton, az EU ipari biztosa. Az autógyártókat, akkumulátorgyártókat és szakszervezeteket tömörítő Route35 hálózatnak nyilatkozva Breton kiemeltae Kína jelentős előnyét a megfizethető árú elektromos járművek gyártásában.
Az elektromos autók iránti kereslet jelentősen visszaesett, aminek a lítiumion akkumulátorokra, és így a lítiumpiacra nézve is negatív implikációi vannak. A UBS elemzői visszavágták az autópiaci keresleti előrejelzésüket, ami alacsonyabb lítium keresletet, és árakat eredményezhet, mindez pedig a lítiumgyártó cégek részvényei számára is rossz hír.
A Volkswagen korábbi vezetője, Herbert Diess visszautasította a hibrid járművekkel kapcsolatos stratégiáját ért kritikákat. Diess a Financial Timesnak adott nyilatkozatában cáfolta Daniela Cavallo, a VW üzemi tanácsának elnöke állításait, miszerint „nagyrészt üres kézzel” hagyta volna el a vállalatot a hibrid meghajtású járművek szempontjából.
Elektromos gépjármű töltőállomások vidéki telepítésére költi a kormány az idén tavasszal felvett 1 milliárd eurós kínai hitel egy részét – tudta meg a Portfolio. Ezt a célt az EU-s helyreállítási hitelkeret terhére tervezte megvalósítani a kormány a megjelenés előtt álló, 28 milliárd forintos pályázatból. A brüsszeli pénz azonban valószínűleg nem, vagy késve érkezik meg, ezért tervezi beforgatni a pályázat mögé a kínai hitelt a kormány; addig pedig jól jön a magyar állami költségvetésnek a tavasszal már felvett kínai pénz. Értesülésünk afelé mutat, hogy nemcsak a 28 milliárdos készülő, hanem a már megjelent 30 milliárd forintos elektromos járművásárlási EU-pályázat mögé is a kínai hitel egy részét forgatja be a kormány.
A német gazdaság újabb aggasztó jeleket mutat, miután a júliusi ipari termelés adatai jelentős visszaesést tükröznek.
A Toyota azt tervezi, hogy jóval kevesebb elektromos autót fog gyártani, mint amit korábban tervezett, és a 2026-ra vonatkozó globális termelési előrejelzését harmadával csökkentette, tudta meg a Nikkei.
A világ a zöldebb energia, a tisztább közlekedés felé halad, bár az oda vezető út szemmel láthatóan egyenetlen. A kezdeti felfutás után az elektromos autók iránti kereslet jelentősen visszaesett, idén csak stagnálnak az eladások az EU-ban, közben viszont az uniós CO2-kibocsátási célkitűzéseknek ugyanúgy meg kell felelniük az autógyártóknak, ami jelentős problémákat szülhet egyes szereplőknél. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy a gyártóknak meghatározott határértékek alatt kell tartaniuk flottaszintű kibocsátásukat, különben súlyos bírságokat kapnak – ezzel ösztönzik őket, hogy több tiszta járművet gyártsanak. A kvótákat ráadásul 2025-ben szigorítják, így ennek apropóján a UBS megvizsgálta, hogyan állnak az autógyártók a CO2-kibocsátási célok teljesítésével. Úgy tűnik, hogy a Volkswagen és a Renault van a legnagyobb bajban.
Sokak meglepetésére tavaly a német kormány hirtelen megszüntette az elektromos autók vásárlását ösztönző állami támogatásokat, most azonban - újabb nagy meglepetésre - jön az új állami program.
Hetvenöt éve nem volt ekkora a baj.
Jövő keddre víz alá kerülhet a pesti alsó rakpart.
A Taurus rakéták Ukrajnának történő leszállításától eszkalációtól tartanak.
Nagyon nem az ukránok elvárásai szerint alakult a washingtoni találkozó
Blöfföltek, berezeltek, még mindig készülődnek?
Nem jók a húzóágazat kilátásai.
Kitörhet a forint abból a sávból, amelyben idén eddig mozgott?
Az elnökválasztási vitát értékeltük a Checklistben.